Skocz do zawartości

Us Domicile


Rekomendowane odpowiedzi

Czy fakt prowadzenia całej korespondencji mailową świadczącej o tym, że pragnie się "odnowić" domicyl - można prowadzić z adresu nienależącego w tym przypadku do męża tylko np. Sara może to załatwiać sama ze swojego czy to już szczegół na który nie zwracają uwagi?

Kazdy moze zalozyc konto gdzie chce. Np. wielu zaprzyjaznionych Amerykanow zalozylo konto pocztowe na wp.pl gdy dowiedzieli sie ode mnie ze jeden list moze miec wielkosc 100MB, rzecz niespotykana na tutejszych portalach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

my tez z mężem zabieramy się za papiery;, właśnie wypełniam I-130, staneliśmy na domicyle-i tu problem, mój mąż od 2 lat mieszka w Polsce Ma polskie i amerykańskie obywatelstwo, w Polsce ma firme, problem mamy z domicile: czy wystarczy list od przyszłego pracodawcy w Usa ze ma prace zapewniona jak przyjedziemy? do tego możemy też załozyc konto w banku w Usa bo na razie tego nie mamy;Ma ktoś inne pomysły? Mąz nie ma nic w Usa, zamknął tam życie 2 lata temu a teraz chcemy tam wyjechać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.visajourney.com/forums/topic/478133-nvc-filers-february-2014/ w drugim poście jest o domicile.

http://www.visajourney.com/forums/topic/458131-denied-visa-at-interview/- wątek o odmowionej wizie ze względu na domicile w ambasadzie w Warszawie, tez moze pomoc

Moja siostra i jej maz maja ten sam problem i teraz sa na etapie NVC, gdzie trzeba domicile udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez z mężem zabieramy się za papiery;, właśnie wypełniam I-130, staneliśmy na domicyle-i tu problem, mój mąż od 2 lat mieszka w Polsce Ma polskie i amerykańskie obywatelstwo, w Polsce ma firme, problem mamy z domicile: czy wystarczy list od przyszłego pracodawcy w Usa ze ma prace zapewniona jak przyjedziemy? do tego możemy też załozyc konto w banku w Usa bo na razie tego nie mamy;Ma ktoś inne pomysły? Mąz nie ma nic w Usa, zamknął tam życie 2 lata temu a teraz chcemy tam wyjechać:-)

Nie wystarczy Ci cos co bedzie - kiedys to wyjasnialam, poszukaj sobie mojego postu. Dla ambsaday liczy sie, ze ktos ma domicyl teraz.

Mam na dzien dzisiejszy taka sytuacje (Warszawa) - maja 2 dzieci, on byl w USA, wylecial do Polski 18 miesiecy temu. Podczas interview konsul kazal udowodnic domicyl.

Cytat z kartki, jaka dostal z ambasady:

- a letter from your current employer stating that you have been working for the company for at least 3 months (business stationary w/ the signature of the person who issues the letter & contact phone number for verification) and copy of your checks (3 months), if you do not receive checks please provide bank statements showing direct deposits made by your employer

- proof of credit card(s) transactions (3 months)

- proof of address including, but not limited to, copies of telephone bills, gas bills, electric bills, etc.

- copy of your current lease showing your name, address, and date when your lease starts and ends

- copy of driver's license (if applicable, otherwise copy of your state ID card)

- copy of the car insurance card (if applicable) showing when your policy started

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące Domicyle.

Właśnie dostaliśmy Decyzje i o to chodzi , że mąż jest w Polsce. A do Ameryki leci za dwa miesiące, czy będziemy musieli udowadniać domicyle ??

A czytałam tu na forum kiedyś ze jak papiery są na etapie konsularnym a np mąż już nie jest w Polsce to nie będzie problemu. A nie mogę tego wątku znaleźć;/

II nie wiem co robić. Zaznaczę że musimy mieć współsponsora i to nie będzie problem. Tylko chodzi o ten domicyl czy będziemy musieli udowadniać.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem już to czytałam. Tylko chodzi o to że np mąż poleci do USA za dwa miesiące , a od nao2 do zakończenia procesu zejdzie jeszcze z 6 miesięcy. To może nie będzie potrzeby udowadniania domicylu?? Bo mąż ma mieszkanie, prawo jazdy amerykańskie na ten sam adres i po przylocie prace też ma tam. Kurde już sama nie wiem co robić;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, sprawa wyglada tak, ze Warszawa wziela sie za domicyl i to bardzo. Kiedys byly to sporadyczne przypadki, teraz juz kaza udowadniac i domicyl i bona fide marriage.

Kazda sytuacja jest inna niemniej jednak kazda sprawa zaczyna sie od ...dokumentow. Jesli nie jestes pewna, to skonsultuj sie z kims, kto spojrzy na Twoja sprawe i porozmawia z Toba. To nie jest tak, ze Ty powiesz, ze Twoj maz wyjedzie do Stanow, bedzie tam od 2-3 miesiecy i pytanie czy wedle prawa powinnas udowadniac domicyl. Wedle prawa kazda osoba, ktora jest petitioner powinna udowodnic domicyl, tyle, ze jesli ja sponsoruje swoja mame i ja dolaczam kopie rozliczen za 3 lata w ktorych masz moje W-2, plus kopie czekow z 6 miesiecy, to logiczne, ze mnie o domicyl nie zapytaja, bo logiczne ze mieszkalam w USA, pracowalam, zarabialam, i rozliczalam sie.

Najlepiej aby z Toba porozmawiac i wtedy zabezpieczyc sie na wypadek prosby o domicyl. Takie jest moje zdanie.


To, że ma mieszkanie, prawo jazdy to nie znaczy, że udowodni tym domicyl. A co jeśli ten czas będzie wynosił mniej? Nie 6 tylko 4 miesiące. Najlepiej by było (wg mnie) gdyby mąż jak najszybciej znalazł się w USA.

100% racji Karolcia2. Dokladnie jest tak jak piszesz. Sama opisywalam to kiedys jak to ludzie babcie wsadzili do samolotu, bo mysleli, ze jak ktos tu wyladuje w Stanach to juz znaczy, ze ma automatycznie domicyl.

To juz nie te czasy kiedy konsul na wiele rzeczy nie zwracal uwagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama opisywalam to kiedys jak to ludzie babcie wsadzili do samolotu, bo mysleli, ze jak ktos tu wyladuje w Stanach to juz znaczy, ze ma automatycznie domicyl.

To juz nie te czasy kiedy konsul na wiele rzeczy nie zwracal uwagi..

Napotkałam ten Pani wpis i powiem szczerze, że się uśmiałam... :P Ludzie coraz bardziej mnie zaskakują i można tłumaczyć, tłumaczyć a i tak zrobią swoje, bo im się nie da przepowiedzieć, że się mylą albo źle rozumieją daną sytuację.

Mam nadzieję, że w Naszym przypadku żadnych problemów nie będzie. Mąż cały czas jest w USA. Od 4 lat pracuje w tej samej firmie, do Polski przylatywał 3 razy do roku od dwóch lat itd... Jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...