Skocz do zawartości

Gdzie Na Weekend Z Nyc? W Miarę Blisko I Nie Za Drogo


Dragony

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ trochę nam się rozjechały plany wakacyjne i nie możemy zrobić tego co sobie zaplanowałyśmy z przyjaciółką, mam pytanie:

Gdzie można w lipcu wyskoczyć z Nowego Jorku na weekend, żeby nie było zbyt drogo (poza Washington i Atlantic City) ale żeby można było coś fajnego zobaczyć i miło spędzić czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zależy w jaki sposób chcecie spędzić ten czas, niedaleko od NYC macie góry Catskills, po drodze warto zaglądnąć do Minnewaska State Park i przespacerować się nad jeziorko o tej samej nazwie. Dalej na Północ są góry Adirondack (jedno z moich ulubionych miejsc w USA, do którego uwielbiam wracać), odludzie, ale jak ktoś lubi takie rejony to zdecydowanie warte polecenia. Można się tu pokusić o zdobycie którejś z licznych, chociaż nie bardzo wysokich górek, w okolicy mnóstwo jezior, po Lake George można się przepłynąć wycieczkowym stateczkiem, który wyrusza z mieściny o tej samej nazwie. Można też podjechać do Lake Placid i zwiedzić część z obiektów olimpijskich, a nieopodal wjechać kolejką linową na Little Whiteface Mountain. Będąc w tym rejonie można też podjechać nad rzekę św. Wawrzyńca do miasteczka Alexandria Bay i wybrać się na wycieczkowy rejs wokół urokliwych wysepek Thousand Islands. Do Adirondack State Park trzeba już niestety jechać ok. 4-5 godzin autem w jedną stronę, ale na weekend da się zrobić. Da się nawet w weekend zrobić Niagarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długo sie tu nikt nie odzywał i pewne plany juz mamy ;)

Chcemy skoczyć na dwa dni nad Niagare, jeden dzień na Washington, jeden dzień na Atlantic City. Dzieciaki chcą do Bronx ZOO i miasteczko na Coney Island. Reszta dni pewnie sklepy i może ze dwa razy plaża :) Mamy tylko 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablonh hehehe chodziło mi o to gdzie można wyskoczyć na weekend (może powinnam użyć po prostu innego określenia), zeby nie siedzieć w domu cały czas. Cały mój pobyt tam to bedzie 10 dni, z racji tego ze w NYC byłam kilkadziesiąt razy (właśnie sie zastanawiałam czy przekroczyłam setkę ;) ) a córka obecnie tam zamieszkuje, to miasto znamy i raczej nie będziemy go zwiedzać ;) - chciałam coś gdzieś dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Wiem, ze nic specjalnego ale dzieciaki tam lubią jeździć, bo się mogą wyszaleć. A w wakacje jak na raporcie ze szkoły mają powyżej 85 to mają darmowe atrakcje :)

Wycieczka - Niagara-Washington-Philadelphia super, choć męczaca. Ale zobaczyłyśmy jeszcze mnóstwo atrakcji po drodze - miedzy innymi podziemne jaskinie, Old Fort Niagara, park Watkins Glen, który był przepiękny. W Washingtonie muzeum kosmonautyki i oczywiście wszystkie ważne miejsca. Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowolone

Do Bronx Zoo jedziemy jutro. Sklepy załatwione, z plaży nic nie wyszło, nie ma kiedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nic specjalnego ale dzieciaki tam lubią jeździć, bo się mogą wyszaleć. A w wakacje jak na raporcie ze szkoły mają powyżej 85 to mają darmowe atrakcje :)

Wycieczka - Niagara-Washington-Philadelphia super, choć męczaca. Ale zobaczyłyśmy jeszcze mnóstwo atrakcji po drodze - miedzy innymi podziemne jaskinie, Old Fort Niagara, park Watkins Glen, który był przepiękny. W Washingtonie muzeum kosmonautyki i oczywiście wszystkie ważne miejsca. Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowolone

Do Bronx Zoo jedziemy jutro. Sklepy załatwione, z plaży nic nie wyszło, nie ma kiedy :)

Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki to chyba poza wizytą pod White House kluczowy punkt w Washington :) Jest tam tyle eksponatów iż głowa mało mi się od kręcenia nie urwała hehe...

Jeżeli wybierali byście się w okolice Viginia Beach polecam wpisać w miejsca do odwiedzin http://www.virginiaaquarium.com/ - niesamowite miejsce (szkoda że w PL nie mamy takich) Dla dzieciaków jak i dorosłych sporo atrakcji. min. wilka ściana szkła za którą pływają Sharks oraz jakieś inne dziwne ustrojstwa. Spędziłem tam kilka ładnych godzin i zero nudy.

Kolejnym miejscem na drodze do z Virginia Beach jest http://www.colonialwilliamsburg.com/ - jeżeli chcecie poznać troszkę historii USA jak wyglądały pierwsze zabudowania, drogi, jak się ubierano w XVIII-XIX.w to też polecam odwiedzić. Miejsce na świeżym powietrzu w dość rozłożystym zagospodarowaniu - pospacerować pooglądać, zrelaksować się można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...