Skocz do zawartości

Przedluzenie Dwuletniej Gc


Sasklacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytam co pisaliscie i troche sie martwie: czy mowicie ze czekanie na przedluzenie dwuletniej GC bedzie trwalo jakis czas? Ja myslalam ze jak wysle aplikacje I-751 (np 3 miesiace przed uplywem starej) zeby przedluzyc moja GC to dostane nowa GC na 10 lat przed uplywem tamtej?

Musi byc jakas plynnosc, przeciez jak to legalnie pracowac?

Moja 2 letnia GC konczy sie w polowie grudnia (w tym samym czasie bede konczyla grad school) i mam nadzieje juz pracowac. Kiedy wyslac dokumenty i jak szybko dostane moja nowa GC? Bo jak bede szukala pracy, to musze miec plynnosc w byciu na GC.

Ile to kosztuje, wszystkie dokumenty? Widze ze akualnie jest $590 za I-751 i biometrics. Czy koniecznie trzeba aplikowac o nowa plastic GC?

Okay, czyli jak aplikujecie na 10letnia GC, to ona przyjdzie po paru miesiacach... wiec na jakim ja jestem wtedy statusie? I czy moge legalnie pracowac? Bo jak stara GC jeste niewazna, a wciaz bede czekac na nowa, a pracodawca zechce kopie GC?

Bez sensu !! :wacko:

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dostaniesz z USCIS papier formatu "legal" i na nim bedzie napisane ze to dokument zastepujacy GC do czasu otrzymania nowego plastiku. Ma waznosc chyba, nie pamietam, jeden rok.

Dziekuje! Ja juz myslalam ze maz bedzie musial pracowac tylko haha. On by sie chyba nie ucieszyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Powodzenia! Ja wlasnie kompletuje moje dokumenty i wysylamy z mezem w piatek.

Kilka pytan:

1) Czy musze ponownie robic biometrics? Wydaje mi sie ze dopiero co przechodzilam przez ten bolesny proces... (wzywali mnie 2 razy, pobrali 100 odciskow ponad (ok, 10 z kazdego palca) i nie byli w stanie ich odczytac. W koncu musialm isc do komisariatow w kazdym stanie w ktorym mieszkalam i tam zdejmowali mi odciski). Nie chce czasu tracic na to znowu...moze nie musze? :)

2) Czy affidavit musi byc notarialnie poswiadczony? Moje dwa sa po prostu podpisane przez naszych przyjaciol?

3) Zalaczacie zdjecia? Jest sens?

Dzieki,

Sara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy musze ponownie robic biometrics?

Tak.

2) Czy affidavit musi byc notarialnie poswiadczony? Moje dwa sa po prostu podpisane przez naszych przyjaciol?

Nie wydaje mi sie, zeby trzeba bylo to notarialnie poswiadczac, ale ja nie wysylalem zadnych affidavitow. Moze inni sie wypowiedza...

3) Zalaczacie zdjecia? Jest sens?

Ja zalaczylem kilka, przekroj calych dwoch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jkb!

Szkoda z tymi biometrics... ;/

Zdjecia jakie doradzacie?

bylismy z mezem na hawajach w zeszlym roku na wakacje i polecilismy na dluzszy weekend do las vegas... poza tym nie bralam urlopu w pracy i tez nie jestesmy jednymi z tych co robia zdjecia na kazdym kroku... Czy te z wakacj kilka zdjec bedzie wystarczajace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...