Skocz do zawartości

J-1 I Aplikacja O Zieloną Kartę


karol.M

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry,

Z dostępnych w internecie materiałów wynika, że osoby które wyjechały do usa na wizie j-1, mogą aplikować o przyznanie zielonej karty. Wiem, że to nie jest celem tego typu wizy. Wiem, że gdy taka aplikacja wpłynie organizacja może przerwać pobyt takiej osoby. Wiem, że wiza j-1 może zostać odebrana i po powrócie do kraju może okazać się, iż kolejny raz o zieloną kartę będzie można się starać za przynajmniej 2 lata. Wiem, że ryzyko jest duże a szansa nie wielka, no ale w bardzo dobrze uzasadnionym przypadku, taka możliwość istnieje. Jeżeli jest tu z nami osoba która przeżyła lub zna kogoś kto doświadczył takiej sytuacji lub nie, chętnie posłucham dobrej rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz to Ci pokaze :)

co do tych 2 lat :)

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/uczestnicy-wymiany-kulturalno-naukowej.html#wymog

Uwaga: Od 28 czerwca 2009 obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności. Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem „is subject to 212(e)”.

w 2009 roku juz pisalismy o tym na forum i pare osob tak tez mialo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...