Skocz do zawartości

Wizy Pracownicze Małżeństwo Do Pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Pozdrawiam na wstępie wszystkich bywalców

Mam ogrom pytań ale po kolei , z góry uprzedzam że jestem zielona i moje pytania mogą Was rozśmieszyć:

1) Razem z mężem chcemy wyjechać na rok lub dwa do USA do pracy ,dzwonilismy już do firmy która zatrudnia ludzi i praca jest choćby od zaraz , tylko że wizy na Nasz koszt , jakie wizy będa dla Nas odpowiednie?jakich dokumentów powinniśmy oczekiwać od firmy która Nas będzie zatrudniać?

2) Jesteśmy młodzi , chcemy zarobić w Stanach przy okazji pozwiedzać i wrócic do kraju bo mamy tu rodzicow, firmę , ja mam pełnomocnictwa na sprawy i konta mojej Mamy , co powinniśmy uwzględnić w rozmowie z Konsulem?Czy jako małżeństwo każde z Nas osobno jest "przesłuchiwane"? co mamy wziąć na rozmowe z konsulem?

3) jeśli dostaniemy wizy to na jaki okres czasu? czy można to uwzglednic we wniosku czy jest to narzucane odgórnie?

4)czy można się ubezpieczyć w Polsce- jakieś ubezpieczenie podróżne które np pokrywa ew. koszty leczenia na tak długi czas np rok ?

5) Proszę o wszelkie porady , oraz pytania jakie może zadawać konsul

Bardzo dziękuje za poświęcony czas i pozdrawiam

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie :) Pozdrawiam na wstępie wszystkich bywalców

Mam ogrom pytań ale po kolei , z góry uprzedzam że jestem zielona i moje pytania mogą Was rozśmieszyć:

1) Razem z mężem chcemy wyjechać na rok lub dwa do USA do pracy ,dzwonilismy już do firmy która zatrudnia ludzi i praca jest choćby od zaraz , tylko że wizy na Nasz koszt , jakie wizy będa dla Nas odpowiednie?jakich dokumentów powinniśmy oczekiwać od firmy która Nas będzie zatrudniać?

2) Jesteśmy młodzi , chcemy zarobić w Stanach przy okazji pozwiedzać i wrócic do kraju bo mamy tu rodzicow, firmę , ja mam pełnomocnictwa na sprawy i konta mojej Mamy , co powinniśmy uwzględnić w rozmowie z Konsulem?Czy jako małżeństwo każde z Nas osobno jest "przesłuchiwane"? co mamy wziąć na rozmowe z konsulem?

3) jeśli dostaniemy wizy to na jaki okres czasu? czy można to uwzglednic we wniosku czy jest to narzucane odgórnie?

4)czy można się ubezpieczyć w Polsce- jakieś ubezpieczenie podróżne które np pokrywa ew. koszty leczenia na tak długi czas np rok ?

5) Proszę o wszelkie porady , oraz pytania jakie może zadawać konsul

Bardzo dziękuje za poświęcony czas i pozdrawiam

Kinga

Wiec generalnie to wyglada na to ze nic nie wiecie. Nie mozna sobie zalatwic wizy, mozliwosc pracy w US jest scisle kontrolowana i stosunkowo niewielka ilosc wiz jest wydawana firmow ktore wystepuja o nie dla swoich pracownikow.

To ze jakas firma chce Was zatrudnic ma w zasadzie zerowe znaczenie. Wizy pracownicze sa wydawane pracownikom spelniajacym odpowiednie warunki (wyksztalcenie / doswiadczenie) dla tzw. specialty occupations, ale wystepuje o nia pracodawca, a nie pracownik.

Dodatkowo najbardziej popularne wizy pracownicze H-1B rozchodza sie w przeciagu ~5 dni. Najblizszy termin aplikacji to kwiecien 2015 a termin wydawania pazdziernik 2015.

Reszta Twoich pytan nie ma wielkiego sensu w swietle tego co powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec generalnie to wyglada na to ze nic nie wiecie. Nie mozna sobie zalatwic wizy, mozliwosc pracy w US jest scisle kontrolowana i stosunkowo niewielka ilosc wiz jest wydawana firmow ktore wystepuja o nie dla swoich pracownikow.

To ze jakas firma chce Was zatrudnic ma w zasadzie zerowe znaczenie. Wizy pracownicze sa wydawane pracownikom spelniajacym odpowiednie warunki (wyksztalcenie / doswiadczenie) dla tzw. specialty occupations, ale wystepuje o nia pracodawca, a nie pracownik.

Dodatkowo najbardziej popularne wizy pracownicze H-1B rozchodza sie w przeciagu ~5 dni. Najblizszy termin aplikacji to kwiecien 2015 a termin wydawania pazdziernik 2015.

Reszta Twoich pytan nie ma wielkiego sensu w swietle tego co powyzej.

w takim razie jaką wize mamy sobie załatwiać? przecież ludzie jeżdzą, pracują i wracają ...czytałam że wielu ludzi jechało w ciemno , dostali wizy nie majac żadnej nagranej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jaką wize mamy sobie załatwiać? przecież ludzie jeżdzą, pracują i wracają ...czytałam że wielu ludzi jechało w ciemno , dostali wizy nie majac żadnej nagranej pracy

Turystyczna i zostac nielegalnie. To Wasza jedyna opcja i prawdopodobnie wiecej stanow po tym numerze nie zobaczycie. To co opisal kzielu, to tak naprawde jedyna legalna opcja. Najwczesniej mozecie liczyc na rozpoczecie pracy na tej wizie w pazdzierniku 2015. Wiz jest troche ponad 55 tys, aplikacji ponad dwa razy wiecej. W tym roku bedzie loteria.

Pobieranie jakichkolwiek oplat od przyszlego pracownika, zwiaznych z uzyskaniem wizy pracownicznej, jest wbrew prawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłam w temacie o rady itd. czy nikt nie może mi doradzic ? nie mam kogo zapytać . rozumiem że każdy z Was( kto mieszka w USA) jechał tam odrazu z nagrana praca i ogolnie pełen luksus tak?

co w takim razie z tymi niewykwalifkowanymi pracownikami??

Wizy H-2 przeznaczone są dla pracowników wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych, udających się do pracy tymczasowej lub sezonowej do Stanów Zjednoczonych w zawodzie, na który istnieje w USA zwiększone zapotrzebowanie. Przed złożeniem petycji na formularzu I-129H w Urzędzie Imigracyjnym właściwym dla miejsca zatrudnienia, pracodawca powinien uzyskać z Ministerstwa Pracy specjalne zaświadczenie (labour certificaiton), potwierdzające, że w USA brakuje pracowników wykonujących ten rodzaj pracy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłam w temacie o rady itd. czy nikt nie może mi doradzic ? nie mam kogo zapytać . rozumiem że każdy z Was( kto mieszka w USA) jechał tam odrazu z nagrana praca i ogolnie pełen luksus tak?

Do pracy? Tak. Musisz miec nagrana prace i innej drogi nie ma. Ci co jada na turystycznej i potem pracuja, robia to nielegalnie. Nie ma jakiejs tajnej sciezki. Sa ludzie co skonczyli tu szkoly i zmieniaja status po tym, jak sie zalapia na pracownicza, ale oni maja rok na to do prawie trzech lat.

Proces wizy pracowniczej troche trwa. 2.5 miesiaca to tryb szybki i placi sie za to wiecej. Podanie o to sklada sie raz do roku w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłam w temacie o rady itd. czy nikt nie może mi doradzic ? nie mam kogo zapytać . rozumiem że każdy z Was( kto mieszka w USA) jechał tam odrazu z nagrana praca i ogolnie pełen luksus tak?

co w takim razie z tymi niewykwalifkowanymi pracownikami??

Wizy H-2 przeznaczone są dla pracowników wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych, udających się do pracy tymczasowej lub sezonowej do Stanów Zjednoczonych w zawodzie, na który istnieje w USA zwiększone zapotrzebowanie. Przed złożeniem petycji na formularzu I-129H w Urzędzie Imigracyjnym właściwym dla miejsca zatrudnienia, pracodawca powinien uzyskać z Ministerstwa Pracy specjalne zaświadczenie (labour certificaiton), potwierdzające, że w USA brakuje pracowników wykonujących ten rodzaj pracy."

Ale co chcesz zeby Ci doradzic ? Ubzduralo Ci sie ze do US mozna wyjechac do pracy i sobie zarobic i Ci tlumaczymy ze to nie ma nic wspolnego z prawda. H2 jest tak samo zalatwiana przez pracodawce.

Zadaj sobie pytanie dlaczego tych milionow ludzi ktorzy by chcieli do US przyjechac pracowac jeszcze tu nie ma - moze to Cie natchnie jakimis glebszymi przemysleniami...

Nielegalni maja tylko najgorsze zajecia, droga do legalnej pracy jest trudna z oczywistych powodow - kazde panstwo (prawie) chroni swoj rynek pracy. Polska tez...

I odpowiadajac na Twoje pytanie - tak, przyjechalem do US na L-1B. Poczytaj co to jest...

A jak Ci sie wydaje ze Cie oszukujemy, to google jak ostatni raz sprawdzalem jeszcze dzialal a sly podal Ci link do poczytania na stronie ambasady to ktorej chcesz sie udac po wize...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj pracodawce o jakim typie wizy mowi, skoro na Wasz koszt bo na pewno nie o H-1B.

Mozliwe, ze sam pracodawca nie wie do konca na jakich zasadach sciaga sie pracownikow spoza USA. To co napisal kzielu dotyczy sie wiz H-1B.

Wez tez pod uwage, ze czesto oferty pracy to nic innego jak oszustwo majace na celu wyciagniecie od Was kasy. Pomysl logicznie o czym rozmawialiscie z potencjalnym pracodawca i na jakiej podstawie zdecydowal sie on zaproponowac Wam prace? Zobaczyl wasze resume, dyplomy, doswiadczenie zawodowe?

Tutaj nikt nie chce Ci zrobic na zlosc tylko fachowo doradzic, a jak narazie w tym watku nie pojawilo sie nic poza prawdziwymi informacjami w odniesieniu do pytan, ktore zadano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...