Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Na Stałe


hoffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako nowy użytkownik tego forum, chciałem zadać jego społeczności parę pytań, może trochę skomplikowanych i opartych na wielu płaszczyznach, ale nurtujących mnie, gdyż od dłuższego czasu planuję (a raczej marzy mi się) stały wyjazd do USA (w ciągu najbliższych kilku lat).

Zakładamy, że nie mam w Stanach nikogo, kto mógłby mi pomóc, czy to finansowo czy w kontekście dachu nad głową, oraz że wyjeżdżam sam bez nikogo. Ja z kolei zakładam, że taka przeprowadzka, nie mając gwarancji na to, że nie wyląduje się przypadkiem na ulicy, jest z punktu widzenia USA nieopłacalna (stąd wizy i ścisła kontrola imigracji). Staram się zatem wyjść stąd z jak najwartościowszymi punktami i radami.

1) Czy możliwe jest, nie mając nikogo, kto zaopiekowałby się nami za wielkim oceanem, że dostaniemy pozwolenie na wjazd do USA w celu stałego pobytu? Jeśli tak, to jak do tego dojść?

2) Ile pięniędzy należy wydać na formalności związane z samym pozwoleniem na wjazd do USA? Wiza to - z tego, co czytałem - wydatek rzędu 400-500 zł. Paszport - ~140 zł. Czy jest coś jeszcze?

3) Ile pieniędzy powinienem zabrać ze sobą na start (teoretycznie)? Tak, żeby spokojnie zacząć szukać pracy. W miarę możliwości prosiłbym tutaj o konkretne (ale przybliżone) liczby :)

4) Jakie miasto najlepiej obrać za swój punkt docelowy?

5) Ile kosztuje przeciętne mieszkanie w przeciętnym mieście?

Na tym chyba lista moich pytań się kończy. Odpowiedzi na resztę - wydaje mi się - znajdę już sam na forum.

Dziękuję z góry i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Następny marzyciel. Jak nie masz możliwości na stały pobyt to nie wyjedziesz. W ambasadzie stałego pobytu nie wydają na prawo i lewo. 400-500zl o którym mówisz to wiza turystyczna, na której wlatujesz aby zwiedzać a nie mieszkać. Oh takich tematów było setki na tym forum. Poszukaj, tam jest wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest, nie mając nikogo, kto zaopiekowałby się nami za wielkim oceanem, że dostaniemy pozwolenie na wjazd do USA w celu stałego pobytu? Jeśli tak, to jak do tego dojść?

Jak śpiewała Beata Kozidrak - piechotą! 'Po wizę, po wizę, po wizę piechotą będę szła' :)

2) Ile pięniędzy należy wydać na formalności związane z samym pozwoleniem na wjazd do USA? Wiza to - z tego, co czytałem - wydatek rzędu 400-500 zł. Paszport - ~140 zł. Czy jest coś jeszcze?

Oczywiście! Dużo oleju do głowy, ale to chyba bezcenne ;)

3) Ile pieniędzy powinienem zabrać ze sobą na start (teoretycznie)? Tak, żeby spokojnie zacząć szukać pracy. W miarę możliwości prosiłbym tutaj o konkretne (ale przybliżone) liczby :)

Powinieneś zabrać książkę 'Poczytaj mi mamo' - może mama Ci poczyta to i wszelkie inne fora, oraz stroy z wynajmem mieszkań, skoro Ty sam czytać nie potrafisz ;)

4) Jakie miasto najlepiej obrać za swój punkt docelowy?

W Polsce - miasto w którym pracujesz ;) W USA - Las Vegas, żebyś mógł szybko wydać to, co masz zamiar zabrać ;)

5) Ile kosztuje przeciętne mieszkanie w przeciętnym mieście?

Przecięte mieszkanie w przeciętym mieście kosztuje połowe ceny. Bo jest przecięte.

Na tym chyba lista moich pytań się kończy. Odpowiedzi na resztę - wydaje mi się - znajdę już sam na forum.

A jakże! :)

Dziękuję z góry i pozdrawiam :)

Proszę z dołu!

Powyższe odpowiedzi należy traktować z dystansem, tożsamo z tym jak potraktował nas kolega. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz odpowiedz na to pytanie na forum :)

co zrobic aby dostac staly pobyt majac wize pracownicza :)

OK, jak będę starać się o wizę pracowniczą to poszukam info na forum

a wiza pracownicza to nie pobyt staly :)

Twoja odp tyczyła się mojego postu, w którym nie twierdzę jakoby wiza pracownicza oznaczała pobyt stały, Sly6 <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...