Skocz do zawartości

Kilka Pytań :)


Seoman

Rekomendowane odpowiedzi

Osiedlenie się w USA to jeden z, moich i mojej dziewczyny, życiowych celów. Z tego powodu miałbym parę pytań odnoścnie osiedlenia się tam, przedstawię pokrótce naszą sytuację.
Obecnie praca i mieszkanie w Polsce, oraz to jak będzie w przyszłości (renty, emerytury, służba zdrowia, praca) to czarna komedia. Wiemy co się dzieje i jak to będzie wyglądać, więc chcemy opuścić Polskę najprawdopodobniej na zawsze. W pierwszej kolejności możliwe, że wyjedziemy do Anglii, gdzie prościej się dostać. Docelowo marzy się nam osiedlenie na amerykańskiej ziemi, alternatywnie w Australii.

Najpierw coś o nas.
Ukończyłem technikum o profilu telekomunikacja, kończę studia inżynierskie informatyczne a od ponad 6 lat pracuję w samozatrudnieniu jako automatyk w dużym browarze (utrzymanie ruchu). Mam pokończone różne kursy (uprawnienia energetyczne etc.), zrobione różne badania ale z braku czasu nadal nie mam prawka. Angielski mój jest na b. wysokim poziomie.
Moje dziewczę kończy w tym roku studia lingwistyczne - slawistyka o profilu rosyjskim oraz w Chicago ma dalszą rodzinę (co nijak nie uprawnia do otrzymania wizy rodzinnej, ale zapewne pomoże na starcie)
Oboje mamy szeroko rozwinięte hobby jakim są sztuki kuglarskie/artystyczne i taneczne ;)

A teraz czas na pytania:

1. Jakie mamy szanse na znalezienie pracy np w Chicago skoro tam najprawdopodobniej się wybierzemy? Uwzględniając powyższe dane?

2. Warto szukać pracy już teraz i liczyć na wizy pracownicze/sponsorowanie przez pracodawcę? Czy jest to raczej mało prawdopodobne?
2. Ile trzeba mniej więcej kasy na start dla 2 osób, wliczając ceny biletów i innych ważnych opłat z których pewnie nie zdaję sobie jeszcze sprawy? Odliczyć możemy koszty wynajęcia/kupna mieszkania na początek.
3. Póki co będziemy starać się o GC co roku w loterii bo nie widzę innej perspektywy, chyba że wiecie jaki inny (legalny!) sposób jest szybszy/pewniejszy?
4. A teraz trudne pytanie: Czy w Chicago legalne są występy uliczne (street performance) i jeśli tak to czy można na nich zbierać kasę? :D (dot. naszego hobby)
5. Docelowo chciałbym też poznać średnie koszta wynajmu mieszkań czy domów?

6. Czy warto brać kredyt na starcie? Czy to nas nie uziemi na długi czas?

Wszystkie dodatkowe rady mile widziane.

Wiem, że zanim się tam wybierzemy zapewne sporo czasu minie i ceny bądź inne fakty mogą ulec zmianie, ale przynajmniej będziemy mieli cel finansowy mniej więcej oszacowany :) Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Obecnie praca i mieszkanie w Polsce, oraz to jak będzie w przyszłości (renty, emerytury, służba zdrowia, praca) to czarna komedia. Wiemy co się dzieje i jak to będzie wyglądać, więc chcemy opuścić Polskę najprawdopodobniej na zawsze.

He he, a tutaj do dopiero sa jaja w tej dziedzinie - jak berety...

Zacytowac klasyka...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zalezy jakiej pracy szukasz, jakaś sie zawsze znajdzie

2. Za praca sie zawsze warto oglądać, może ci sie poszczęści i znajdziesz kogoś kto chce cię sponsorować.

2. Zalezy od potrzeb indywidualnej osoby

3. Małżeństwo z obywatelem jest łatwiejsze i szybsze

4. Nie mieszkam w IL, ale podejrzewam, ze nie bedzie z tym problemu.

5. Zalezy od dzielnicy, wielkości itp

6. Najpierw trzeba znaleść kogoś kto ci ten kredyt udzieli, bo banki bez historii kredytowej mogę ci podziękować. Moim zdaniem, nie warto na początku w kredyty sie pchać, ale moim zdaniem nie warto sie nigdy w kredyty pchać jesli naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Próbuj pożyć w Anglii, może ci sie tak spodoba, ze o USA zapomnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie bylyby srednio-duze biorac pod uwage 6% bezrobocie - gdybys mial prawo legalnego pobytu. Znalezienie pracodawcy ktory by Cie zasponsoruje moim zdaniem dosc male.

2. A co Ci szkodzi sprobowac ? Pamietamj tylko ze wizy pracownicze sa tymczasowe i ze stalym pobytem nie maja zasadniczo nic wspolnego.

5. Poszukaj po innych watkach. Ja bym zgrubnie zalozyl $1000/miesiecznie za mieszkanie.

6. Zapomnij o jakimkolwiek kredycie na poczatek bo go nie dostaniesz. 2-3 lata budowania sensownej historii kredytowej to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiedlenie się w USA to jeden z, moich i mojej dziewczyny, życiowych celów.

Nikt Wam nie da stałego pobytu . Pozostaje tylko loteria wizowa albo przyjazd na wizie turystycznej i pozostanie nielegalnie czyli życie jak szczur.

Zero emerytury na przyszłość .Zero szans na cokolwiek .Zwykła wegetacja .

Macie otwartą całą UE gdzie można pracować legalnie a USA to nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie mamy szanse na znalezienie pracy np w Chicago skoro tam najprawdopodobniej się wybierzemy? Uwzględniając powyższe dane?

2. Warto szukać pracy już teraz i liczyć na wizy pracownicze/sponsorowanie przez pracodawcę? Czy jest to raczej mało prawdopodobne?
2. Ile trzeba mniej więcej kasy na start dla 2 osób, wliczając ceny biletów i innych ważnych opłat z których pewnie nie zdaję sobie jeszcze sprawy? Odliczyć możemy koszty wynajęcia/kupna mieszkania na początek.
3. Póki co będziemy starać się o GC co roku w loterii bo nie widzę innej perspektywy, chyba że wiecie jaki inny (legalny!) sposób jest szybszy/pewniejszy?
4. A teraz trudne pytanie: Czy w Chicago legalne są występy uliczne (street performance) i jeśli tak to czy można na nich zbierać kasę? :D (dot. naszego hobby)
5. Docelowo chciałbym też poznać średnie koszta wynajmu mieszkań czy domów?

6. Czy warto brać kredyt na starcie? Czy to nas nie uziemi na długi czas?

Odpowiadajc:

1: Macie marne szanse, niestety... w chwili obecnej ciężko jest bez "dokumetow" dostać "normalna" prace. Pozostaja.. restauracje, sprzątanie, opieka ew budowa. Takie sa realia bez dokumentów
2: Im więcej tym lepiej.. macie więcej czasu na szukanie pracy

3: Legalny GC, niestety sponsorowanie przez pracodawcę jest mało realne

4: ... kiepski pomysl na zycie, na innym kontynencie.

5: Zacznijmy od tego... czesta praktyka jest sprawdzenie historii kredytowej jeżeli wynajmujesz przez RE. Od osoby prywatnej na pewno nie.

Z tego co si orientuje w Chicago az tak "tanio" nie jest. Mieszkam w NJ wiec mogę na tym przykładzie powiedzieć ... w NJ ceny wynajmu za "niski poziom" to koszta $1000-1200

6: Nikt wam nie da kredytu.

Jeżeli ne macie szans na GC lub legalny pobyt.. szczerze odradzam.. Mieszkacie w UE, legalnie możecie pracować, mieć ubezpieczenie. A tu bez papierów będziecie na niższym szczeblu.

Takie sa realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...