Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam,

jesteśmy w gronie szczęśliwców DV - 2015. Wylosował mąż.... i tu sie pojawiają schody:

1. mąż ma wykształcenie zawodowe......... ja wyższe...... - czy ma szansę z tym wykształceniem?????

2. byliśmy w stanach i wróciliśmy 4 lata temu - gdzie sprawdzić czy mamy 10 - letni zakaz wjazdu?????

3. w DS-260 pytają się o dzieci. Nasze mają obywatelstwo amerykanskie. Czy powinnam je wpisywać w formularz DS-260?

Będę wdzięczna za szybką odpowiedz.

AA

numer mamy - wydaje się że niski 8XXX. Może się mylę. Kiedy ew. mogę liczyć na rozmowę z konsulem??

Szkoła zawodowa to za mało, żeby kwalifikować się na podstawie wykształcenia.

Bo to nie jest 12-letni program nauki.

Mąż może procedować dalej sprawę, jeśli ma odpowiedni zawód.

Zawód możecie sprawdzić na stronie: http://www.onetonline.org/

Można aplikować posiadając co najmniej 2-letnie doświadczenie w zawodach z "Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher."

Jeśli się okaże, że mąż się kwalifikuje, to wtedy będziecie się dalej martwić.

Jak długo byliście w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła zawodowa to za mało, żeby kwalifikować się na podstawie wykształcenia.

Bo to nie jest 12-letni program nauki.

Mąż może procedować dalej sprawę, jeśli ma odpowiedni zawód.

Zawód możecie sprawdzić na stronie: http://www.onetonline.org/

Można aplikować posiadając co najmniej 2-letnie doświadczenie w zawodach z "Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher."

Jeśli się okaże, że mąż się kwalifikuje, to wtedy będziecie się dalej martwić.

Jak długo byliście w Stanach?

ja 8 a mąż 12 lat. sporo. wróciliśmy z własnej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była niedawno na rozmowie osoba, której mąż też wylosował ale nie dano im GC bo mąż miał wykształcenie zawodowe - liczy się wykształcenie osoby, która wygrała


a wydali kasę na całą procedurę, tj badania lekarskie, rozmowa w ambasadzie


Jej mąż nie kwalifikował się również bo nie miał odpowiedniego zawodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreczy mnie jedna kwestia. W formularzu DS230 bede sie kierowal wyksztalceniem. Ukonczylem technikum i zdałem mature ale nie przystapilem do egzaminu zawodowego. Obecnie mam ukonczonego licencjata a jesli dobrze pojdzie to w tym roku bede mial magistra. Czy nie przystapienie do egzaminu zawodowego mogloby zawazyc na "ewentualnym" nie przyznaniu wizy przez konsula? Wlasciwie na swiadectwie ukonczenia technikum wyraznie pisze "Swiadectwo jest dokumentem potwierdzajacym posiadanie wyksztalcenia sredniego" jednak obawiam sie ze konsul moze sie przyczepic o to ze nie mam dyplomu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe. Czy ktos mial podobny problem? Gdzie szukac porady? Z gory dziekuje :)

Jeśli będziesz się kierował wykształceniem, to nie ma znaczenia, że nie przystąpiłeś do egzaminu zawodowego.

Była niedawno na rozmowie osoba, której mąż też wylosował ale nie dano im GC bo mąż miał wykształcenie zawodowe - liczy się wykształcenie osoby, która wygrała.

Dokładnie.

Trzeba mieć albo ODPOWIEDNIE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE albo co najmniej ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE (skończony 12-letni program nauczania).

Może to złośliwe, co powiem, ale za głupotę się płaci. Jeśli ktoś nie jest w stanie zrozumieć minimalnych wymogów loterii i pakuje się w koszta, nie upewniwszy się wcześniej, czy ma ku temu podstawy, to potem się wypruwa finansowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki DV2015 dla Europy :

EUROPE ALBANIA 2,946 GREECE 147 NORTHERN IRELAND 41 ANDORRA 2 HUNGARY 329 NORWAY 49 ARMENIA 2,049 ICELAND 42 POLAND 961 AUSTRIA 134 IRELAND 157 PORTUGAL 82 AZERBAIJAN 454 ITALY 779 Macau 29 BELARUS 1,466 KAZAKHSTAN 772 ROMANIA 1,068 BELGIUM 107 KOSOVO 227 RUSSIA 4,103 BOSNIA & HERZEGOVINA 171 KYRGYZSTAN 403 SAN MARINO 0 BULGARIA 1,418 LATVIA 92 SERBIA 399 CROATIA 87 LIECHTENSTEIN 3 SLOVAKIA 110 CYPRUS 32 LITHUANIA 287 SLOVENIA 11 CZECH REPUBLIC 125 LUXEMBOURG 0 SPAIN 393 DENMARK 65 MACEDONIA 436 SWEDEN 217 ESTONIA 71 MALTA 16 SWITZERLAND 194 FINLAND 88 MOLDOVA 2,809 TAJIKISTAN 528 FRANCE 816 MONACO 1 TURKEY 3,688 French Polynesia 11 MONTENEGRO 16 TURKMENISTAN 191 Saint Martin 1 NETHERLANDS 151 UKRAINE 4,679 St. Pierre & Miquelon 2 Aruba 5 UZBEKISTAN 4,368 GEORGIA 804 Curacao 13 VATICAN CITY 0 GERMANY 1,354

Sint Maarten 1

Jeśli ktoś miał nadzieję na losowość wyboru w ramach DVL...

Takie małe dywagacje: z powyższego wynika, że w Europie wylosowano dokładnie 40000 aplikacji. Ciekaw jestem więc, skąd numery CN nawet powyżej 44 tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakaz wjazdu macie (zakladajac ze byliscie na turystycznych) i sprawdzic sie go nie da dopoki nie udacie sie na rozmowe z konsulem.

nie byliśmy na turystycznych. ja byłam na praktykach..i zostałam. Mąż spełnia wymagania co do zawodu: job zone 4 SVP 7 to 8. Mamy tu w polsce własną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...