Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja zaproszenie wydrukowałam i miałam je i na badaniach i na rozmowie, ale nie prosili o nie więc pewnie jest niepotrzebne ale na wszelki wypadek wydrukuj i zabierz je ze sobą :) Na badaniach prosili o paszporty, 4 zdjęcia i karty szczepień a na rozmowie prosili o paszporty, wydruk z TNT, 2 zdjęcia, zaświadczenie o niekaralności i świadectwo/dyplom ukończenia ostatniej szkoły (tylko od wnioskodawcy) i tyle, ale papierków miałam o wiele więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek troche tego bedzie ,tutaj masz o oplacie ,kiedy masz zaplacic

4. W dniu rozmowy byłem na Piękniej o 7:20. Było pusto więc weszliśmy do srodka. Najpierw ochrona prosi o jeden paszport i sprawdza na liście czy mamy umówioną wizytę. Następnie przechodzi się do budynku. Tam biorą paszporty, skanują kod paskowy UID który należy wydrukować podczas rejestracji na stronie http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/. naklejają kod paskowy i ooddają paszporty. Potem dostaje sie numerek i schodzi na dół aby w okienku 13 lub 14 oddać paszporty i pozostałe dokumenty. Następnie dostaje się numerek i kwit do zapłacenia w kasie. Proponuję płacić złotówkami lub kartą. Ja kupiłem w kantorze dolary i do jednego banknotu 100$ pani w kasie miala zastrzeżenia i dopiero po dłuższej rozkminie przyjęła banknot. Potem powrót na salę, oddanie kwitu i skanowanie rąk. W miedzyczasie pojawiło się mnóstwo ludzi do wiz turystycznych którzy taśmowo podchodzą do okienek i albo wracają bez paszportu albo z paszportem z rozczarowaniem na twarzy.

polecam kazdej osobie aby zapoznala sie ze strona 33 z tego tematu,tam jest opisane np o badaniach,rozmowie

Karolina,najlepiej robic badania blizej rozmowy-chyba ze nie mozesz,-nie mozecie to moze byc i teraz,pamietaj o swietach wielkanocnych ktore sa na poczatku kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tourism to idz do Konsul i mu tak powiedz,ciekawy jestem jaka to odpowiedz dostaniesz,napisz tez do Ambasady z takim pytaniem :)

juz taka osoba mowila ze w Polsce ma zatarty wyrok i ze jest czysta na to Konsul mowi, w Polsce tak jest,,za to Pan-Pani stara sie o wize do USA a tutaj sa inne zasady :)

dlatego tez nie nalezy nigdy laczyc tego co Polsce z tym co jest w USA i z prawem wizowym ,tutaj robia ludzie duzyy blad z takim mysleniem.

I teraz od zachowania,za co to bylo,kiedy zalezy czy wiza na pobyt staly bedzie czy tez nie.I co wazne co jest wpisane w aktach.

dlatego tez ludzie maja wyroki i dostaja wizy a inny juz nie,

jak kto ktos napisal wyrok wyrokowi jest nie rowny -chociaz sa oboje w Sadzie :)

Np Kanada porownuje wyroki ze swoim prawodawstwem i czesc osob ma zakaz wjazdu .

To napisz mi proszę jeżeli jest zaświadczenie o niekaralności i je dostarczę to jak ambasada sprawdzi czy był wyrok i zatarcie czy nic nigdy nie było?! Nie mają takiej możliwości bo akta sądowe nie są dostepne do wglądau na życzenie ambasady a zaświadczenie jest oryginalne i aktualne. Gadanie o rożnym prawodastwie nie ma sensu bo oni jak sa piszesz żądają zaświadczenia i tyle. Więc rozumiem że dostarzenie w/w załatwia sprawę. Napisz mi proszę czy się mylę, ale nioe sądze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan musisz troche poczytac o KRK-regulaminie oraz jak kto sie dzieje ze jednak cos moze wyplynac,ktos ma za dlugi jezyk,chwali sie na prawo i lewo i masz klopoty

Nie ma znaczenia ze to mowisz w Polsce,mozesz to powiedziec tez w USA komus ..

Poczytaj troche co sie dzieje czasami w Kanadzie,skad urzad imigracyjny wie o pewnych sprawach,.

Kiedys byl artykul i szkoda ze go nie ma jak doszla Ambasada Kanady ze ktos 20 lat wczesniaj mial problem z prawem ...Nie bylo napisane za to w jaki sposob to sie stalo.

a wedle prawa masz sie stosowac to prawa tego co jest w USA nawet jak masz na papierze ze jestes osoba niekarana,pozniej moze byc za pozno ze nie wiedzialem,myslalem ze przejdzie..


kazdy jest na tyle dorosly ze podejmuje decyzje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan musisz troche poczytac o KRK-regulaminie oraz jak kto sie dzieje ze jednak cos moze wyplynac,ktos ma za dlugi jezyk,chwali sie na prawo i lewo i masz klopoty

Nie ma znaczenia ze to mowisz w Polsce,mozesz to powiedziec tez w USA komus ..

Poczytaj troche co sie dzieje czasami w Kanadzie,skad urzad imigracyjny wie o pewnych sprawach,.

Kiedys byl artykul i szkoda ze go nie ma jak doszla Ambasada Kanady ze ktos 20 lat wczesniaj mial problem z prawem ...Nie bylo napisane za to w jaki sposob to sie stalo.

a wedle prawa masz sie stosowac to prawa tego co jest w USA nawet jak masz na papierze ze jestes osoba niekarana,pozniej moze byc za pozno ze nie wiedzialem,myslalem ze przejdzie..

kazdy jest na tyle dorosly ze podejmuje decyzje .

Ok. Tyle że w praktyce wygląda to tak. W chwili zatarcia skazania usuwa się wszystkie informacje z systemu o tym że byłeś karany, a na zaświadczeniu nie ma info że jesteś formalnie niekarany ale kiedyś byłeś ( to by wypaczało sens zaświadczenie ). Ewentualnie zostają akta w archiwum sądu w którym był wyrok. Do tego archiwum masz ograniczony dostęp Ty jako strona i inne strony postępowania a także w niektórych sytuacjach sąd, prokurator, rzadziej policja. W żadnym wypadku do takich jednostek nie należy ambasada obcego kraju ani tym bardziej obce urzędy, nawet na wniosek. A jeżeli ktoś nawet gdzieś powie że dany osobnik miał zatarg z prawem to co dalej? Ma na to jakieś dowody czy tylko gada. Bo jak gada to ja mogę powiedzieć że klamie a na moją prawdomówność pokazać zaświadczenie z krk. Taka osoba musiałaby pokazać jakieś akta itp. Ewentualnie musiałbyś być dość znanym przestępcą, o którym rozpisywały się gazety internet itp. I pisze Ci to prawnik. polski ale jednak:) Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech ten prawnik poczyta troche fora i zobaczy jak bywa :)

znalazlem podobny temat i tam ten ktos mial napisane ze nie byl karany lecz pewne instytucje doszly ze byl ;) ciekawe prawda :)

Nie musialy szukac po Sadach i aktach tyle napisze,,w wiadomosci prywatnej moge podac linka do tego :)


w zaswiadczeniu racja ze tak bedzie napisane.,jak poczytasz troche stron to zobaczysz co jest i jak jest :)

a w regulaminie KRK jest napisane ze moga udostepnic dane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...