Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

A propos statystyk. Kalifornia ogłosiła dzisiaj, że za dwa tygodnie planują szczepić 3 miliony tygodniowo. Kalifornia populacyjnie jest około 10% mniejsza niż Polska. Polska szczepi około 550tys tygodniowo. Ale nie żeby Polska była jakoś specjalnie w tyle w stosunku do UE, chyba idziemy średnią UE (na 100 mieszkańców). To generalnie UE dała ciała z zakupem szczepionek w odpowiedniej liczbie. Skoro Kalifornia planuje zakończyć proces szczepień około wczesnej jesieni / późnego lata, a Polska idzie 6 razy wolniej ...(+ szczepionki J&J wymagają jednej dozy co przekłada się na kolejny poziom "przyspieszenia").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

A tymczasem w Polsce twardy lockdown. Naprawde mnie zastanawia jak ludzie w PL przezyja tyle miesiecy bez pracy (wszystko pozamykane). W ogole nie wyobrazam sobie zeby w USA pozamykali na dlugie miesiace wszystkie hotele, restuaracje, itp bez zadnych wyjatkow. Tyle ludzi z tego zyje.

W Polsce sektor usług to około 50 % całej gospodarki. W USA sektor usług to około 75 % całej gospodarki. Stąd różnice w podejściu do obostrzeń i "lockdownów".

4 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

W USA wszystko idzie szybciej a w PL moja mama narzeka ze nikt nie wie jak i gdzie mozna sie rejestrowac. Nawet w przychodni nie potrafia jej powiedziec.

W tym momencie w Polsce mogą rejestrować się na szczepienia wszystkie osoby w wieku 60+ (rocznik 1961 oraz starsze roczniki). Osoby w wieku do max. 69 lat są szczepione praktycznie od ręki (lub z bardzo szybkim terminem) głównie brytyjskim preparatem Astra Zeneca, bo jest go pod dostatkiem (z nadwyżką) z uwagi na to, że kilkadziesiąt procent seniorów zrezygnowało wcześniej z tych iniekcji. I wciąż niestety czasem rezygnuje. Bo podobno zabijały i powodowały ciężkie choroby, co jest "fejkiem".

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mcpear napisał:

Masz rację, jest 10% większa niż 10% mniejsza (populacją) - nie wiem czemu myślałem, że odwrotnie.

PS Wiem, że u nas ostatnio wszystko jest narodowe, ale aby nawet stary dobry "produkt krajowy brutto" oberwał rykoszetem ;)

Zobacz co robi propaganda! Nie pozostaje nic innego jak wzorem Kukiza poprosić o deklarację członkowską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, kzielu said:

Jakos ludziom nie przeszkadza postep np. w telefonach komorkowych 

Żeby tylko! Taki „Seba” będzie wciągać koks niewiadomego pochodzenia, a jego „Mariolka” smarować twarz jakimiś chińskimi kosmetykami kupionymi na AliExpress... ale szczepionka - oboje na na nie, bo to zbyt duże ryzyko! :) 

@mcpear Korelacja polityczna myśle istnieje, ale też social media robią spustoszenie ponadpolityczne. Mam kolegę, którego dziewczyna jest pielęgniarką, czy salową?, i też opowiadała, że z pracownic to Brytyjki wszystkie przyjęły, a Wschodnia Europa generalnie odmawia, i to ponadpartyjnie i ponadnarodowo. Zatem to pewnie jakaś mieszanka współczesnego wpływu Facebooka i genetyczno-historycznej nieufności ludzi z naszego regionu do tego co mówi rząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was z cenami benzyny? Wczoraj zatankowalem za $2.99 a na Shellu dowalili cene $3.20. Chyba przegięli w stosunku do innych bo oczywiscie pustki przy "instrybutorach".

W środę ustrzelila mnie jedyna kamera u nas we wsi, wpadłem na późnym żółtym i zdążyło się zmienić na czerwone. Będzie drugi mandat w USA. :(

Kto zgadnie w jakim kraju jest "Ministry od Beetle"? Takie zamówienie poprzez nasz sklep internetowy przyszło w piątek. Domyślam się że to żart, chociaż, kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...