Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, pelasia said:

A ja wczoraj mialam przyjemnosc wybrac sie do polskiego sklepu w Denver. Jejku, meza piwem czestowano, mnie chcieli wisniowke dawac, bułeczki i kiełbache. Poczulam sie jakbym odwiedzala rodzinę na Polskiej ziemi :D

Super! Ktory sklep? Bo ta wisniowka brzmi wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mcpear said:

wybraliśmy CVS - praktycznie można znaleźć terminy w ciągu 4 dni jak się z pół dnia posiedzi nad stroną webową CVS i odświeża się dostępność. W CVS poza tym można wybrać model chipów co ci wszczepiają. Myśmy zdecydowali się na Pfeizera.

Ja tez mialam Pfeizera, aczkolwiek nie moj wybor, po prostu to dawali w szpitalu gdzie bylam szczepiona. Wszystko bylo fantastycznie dobrze zoorganizowane: zero czekania, mnostwo ludzi na check-in, mnostwo zaszczepiajacych, mnostwo wolontariuszy (to takie amerykanskie! :)) kierujac ludzi gdzie isc i co robic. 5 minut od wyjscia z samochodu do poworotu zaszczepiona. A te kalifornijskie masowe szczepionki z pomoca National Guard -- wszyscy mowili ze sceny jak z filmu -- tez slyszalam ze byly super zorganizowane, no efficiency na max. I TO NIE KOSZTOWALO JEDNEGO CENTA!!!!! To jest bardzo pocieszajace bo serio zaczelam watpic w yankee know-how ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, katlia said:

Super! Ktory sklep? Bo ta wisniowka brzmi wspaniale.

Chicago Market. Tylko ta wisniowka byla domowej roboty i chyba nie na sprzedaż. Jak to prawdziwi Polacy i Czesi troche % na zapleczu mieli :lol: Jak tylko sie dowidzieli, ze ja z Polski to chcieli wszystkim częstowac. A my biedaki po weselu, malym kacu i duzym sniadaniu, chyba mielismy oczy jak poldolarowki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, katlia napisał:

U nas zima, ale ja zadowolona bo po 2giej dawce szczepionki dzisiaj jestem 100% chipped :) 

W Oregon wołają już 15-latkow. Młodzi to chociaż w tych chipach są oblatani. :D

Ja mam drugie kłucie 7th Maja. Dłuższy czas zastanawiałem się czego to rocznica bo jakoś mi ta data we łbie tkwiła. Już wiem, to rocznica moje pierwszej komunii. Nie pytajcie proszę  w którym roku to bylo.  :(

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, pelasia said:

Chicago Market. Tylko ta wisniowka byla domowej roboty i chyba nie na sprzedaż. Jak to prawdziwi Polacy i Czesi troche % na zapleczu mieli :lol: Jak tylko sie dowidzieli, ze ja z Polski to chcieli wszystkim częstowac. A my biedaki po weselu, malym kacu i duzym sniadaniu, chyba mielismy oczy jak poldolarowki :lol:

No to ide tam jutro i od razu zaczne glosno mowic po polsku bo chce zeby mnie tez poczestowali :) I ciesze sie, bo nie wiedzialam o tym sklepie, wiec dziekuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, katlia said:

No to ide tam jutro i od razu zaczne glosno mowic po polsku bo chce zeby mnie tez poczestowali :) I ciesze sie, bo nie wiedzialam o tym sklepie, wiec dziekuje!

 

Poczekaj z tydzien, bo wlasnie wędzili kiełbase i mowili, ze bedzie gotowa za tydzien. Załapiesz sie na świeżutką;)

Za każdym razem jak jestem  gdzies kolo Denver to szukam polskich sklepow. Tez pierwszy taz tam trafilam. Następnym razem bede próbować European Market of Northglenn, bo troszkę blizej na północ, mniej przedziera sie dla mnie przez miasto. No ale bilismy w Littleton, to bylo mniej wiecej po drodze. Kiedys bylam w Sawa Meat & Sausage ale widze, ze nie przetrwali covidu :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, pelasia said:

Poczekaj z tydzien, bo wlasnie wędzili kiełbase i mowili, ze bedzie gotowa za tydzien. Załapiesz sie na świeżutką;)

Za każdym razem jak jestem  gdzies kolo Denver to szukam polskich sklepow. Tez pierwszy taz tam trafilam. Następnym razem bede próbować European Market of Northglenn, bo troszkę blizej na północ, mniej przedziera sie dla mnie przez miasto. No ale bilismy w Littleton, to bylo mniej wiecej po drodze. Kiedys bylam w Sawa Meat & Sausage ale widze, ze nie przetrwali covidu :unsure:

W Sawa mieli dobre wedliny, ale pozatym czesto tam byly pustki, doslownie puste polki... Ja chodze do M&I International Market (Parker Rd i S. Oneida St) -- to jest glownie rosyjski sklep ale duzy, i tez maja sporo polskich produktow z tym wedlin. Super ze mam teraz 2 nowe sklepy do sprawdzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katlia tak sawa miala puste polki. Maz sie zawsze smieje jak widzi polskie sklepy, zawsze puste polki wspomina. chicago market tez nie byl wypelniony po brzegi ale wydawalo mi sie, ze wiecej niz sawa. 

Zapisze sobie ten do ktorego Ty chodzisz i znajdzie sie na mojej liscie jak bede w poblizu. Moze powinnam zaczac szukać Rosyjskich sklepow -_- 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...