Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Xarthisius napisał:

Takie jaja to tylko na wschodnim wybrzezu :P Ale z ciekawosci sprawdzilem ile "spalam" podczas pandemii i pracy zdalnej: $34.13 / mo Znaczy sie jeden bak na miesiac...

Ponieważ w marcu przenieśliśmy się do nowej siedziby mam teraz 15 zamiast 23 mil do pracy. Niestety, nie highwayem jak dotąd  lecz przez "ruchodupki" więc czasowego zysku nie ma. Jeśli  przedtem zbiornik wystarczał mi na 6-7 dni roboczych tak teraz na ok. 12. Z tym ze zbiornik u mnie kosztuje $45-50, w zależności od ceny benzyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ilon napisał:

Wow, mega super! Ja dzisiaj musialam miec zrobione badania krwi i juz sie stresuje, ze pewnie po tym jak rachunek przyjdzie to bede musiala mieszkac w czyims garazu albo u @andyopole na kanapie albo w ogrodku. 

Kawałek podłogi zawsze się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos o szpitalach. W grudniu spedzilem dwa tygodnie w szpitalu. Jak to bywa niestety, w styczniu zaczely splywac rachunki w sumie na ok. $8k+. Glowny ze szpitala, za pobyt na ok. $173k. Troche mi podniósł ciśnienie bo kilkanaście tysiecy za dzień pobytu to jednak sporo. Część zapłaciło ubezpieczenie dostajac kilkadziesiat tysiecy upustu. Dla  mnie zostalo do zaplacenia ok. $4600 co jest i tak sporo. Zadzwoniłem z prośbą o wyjasnienia i zażądałem  takiego samego upustu. Oczywiście, gadka szmatka, ratowanie życia i takie tam bajery. Pochwalilem panią ze jest bardzo dobrym windykatorem ale niech bedzie tez przy okazji czlowiekiem.

Zwyczajowo w takiej sytuacji poprosiła o wysłanie kompletu dokumentów czyli payslipow za ostatnie trzy miesiące, podanie kosztów życia, stan konta, itp. Szczerze mówiąc nie mialem wielkiej nadziei na żadną obniżkę  bo chociaż nie zarabiam kroci to jednak niemalo a głównie martwiło mnie to ze na koncie mialem wielokrotność kwoty pozostającej do zapłacenia. No i zonk. Kilka dni temu przyszła decyzja o obniżeniu rachunku o 55% z dodatkową możliwością rozlozenia na 3-6 miesięcznych rat. 

Przyznaje że bylem pozytywnie zaskoczony. Fakt ten wskazuje ze zawsze trzeba walczyc czy też  negocjować  w takich przypadkach, nawet gdy wydają sie beznadziejne. :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie moge pochwalic, ze w czerwcu wybieramy sie na wycieczke. W planie jest zobaczyc najwiecej jak sie da: Las Vegas, Dolina Smierci, Zapora Hoovera, Valley of Fire, Zion, Bryce Canyon, Arches and Canyonland, a na koncu Monument Valley, Horshoe Bend Glen i Grand Canyon. Mam na to 13 dni zaplanowane. Troche sie obawiam wszystkiego, bo wybieramy sie z 2 dzieci (7 i 1 lat). Moze jakies porady od bardziej doswiadczonych forumowiczow oraz od ludzie blizej mieszkajacych osob? Jakies fajne hotele lub motele przy trasie??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, barnclose said:

To ja sie moge pochwalic, ze w czerwcu wybieramy sie na wycieczke. W planie jest zobaczyc najwiecej jak sie da: Las Vegas, Dolina Smierci, Zapora Hoovera, Valley of Fire, Zion, Bryce Canyon, Arches and Canyonland, a na koncu Monument Valley, Horshoe Bend Glen i Grand Canyon. Mam na to 13 dni zaplanowane. Troche sie obawiam wszystkiego, bo wybieramy sie z 2 dzieci (7 i 1 lat). Moze jakies porady od bardziej doswiadczonych forumowiczow oraz od ludzie blizej mieszkajacych osob? Jakies fajne hotele lub motele przy trasie??

Nie zapomnij o Antelope Canyon, też w okolicach a dla mnie zdecydowanie perełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...