Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, katlia napisał:

Faktycznie klasyka polskiej kuchni. A z tym kompotem tez swietny pomysl bo nie znany w USA. 

Zgadzam się z kompotem!

Podczas Wielkanocy zwykły kompot robił furorę, został okrzyknięty polskim "ponche" i każdy chciał spróbować ;) Do tego koniecznie kabanosy i sałatka jarzynowa! Teściowa razem z mężem 2kg sałatki w dwa dni zjedli :D

Z pierogami, to tylko jak masz ochotę na klejenie ich w upale, ja bym odpuściła i zamiast tego zaserwowała im kiełbasę (np. śląską) z grilla / piekarnika. Amerykanie lubują się w barbecue, to powinno im pasować. Możesz też zrobić im szaszłyki z wołowiną, kurczakiem, cebulą i papryką, byle nie za dużo warzyw, głównie mięsko ;D 

Ewentualnie, tak jak ktoś napisał wcześniej - rosołek. Polski i wszyscy, którzy do tej pory próbowali, zawsze chwalili. I konia z rzędem temu, kto powie mi, gdzie pietruszkę w USA kupić, ja do tej pory zawsze tylko pasternak potrafiłam znaleźć :D 

Bigos, kapusta kiszona/gotowane - z tym nawet nie eksperymentuję, Amerykanom rzadko to podchodzi. 

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iskierka napisał:

kto powie mi, gdzie pietruszkę w USA kupić, ja do tej pory zawsze tylko pasternak potrafiłam znaleźć

U nie tez nie ma, tylko naciowa. Przywiozlem nasiona z Polski ale gleba u mnie gliniasta, bardzo ciezka i nic nie uroslo. Sprobuje na nastepny sezon jeszcze raz, teraz gleba w moim ogrodku wyglada duzo lepiej. Dorzucanie co roku gnoju i kompostu daje wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, andyopole said:

A jak tam w BP? Pomnik Kaczynskich stoi?

Haha stoi stoi :P chyba.. tak szczerze to nawet nie zwrocilam uwagi :P 

7 hours ago, pelasia said:

To juz miesiąc minął ? Jejku jak ten czas leci. Daj znac jak powrot ! 

nooo Ja tez nie moge uwierzyc! Bardzo mialam napiety grafik, zeby z kazdym sie spotkac itp, a tu juz dzisiaj  robie test na covid i w pt rano wylatuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...