Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, KaeR napisał:

Jak ktos odnosnie lekarza na I-485 ma komentarz, to chetnie wyslucham. 

 

Musi byc civil surgeon z oficjalnej listy USCIS - podzwon do tych co masz blisko i wyczaj ktory jest tanszy - im Twoje zdrowie centralnie zwisa, interesuje ich kasa.

Ja w 2011 placilem $125 za wizyte + musialem dwie szczepionki dorobic (nie mialem zadnej karty szczepien wiec mu na oko powiedzialem co mialem a on specjalnie tego nie kwestionowal). Powinienes dostac I-693 w zamknietej kopercie ktorej nie otwieraj bo caly misterny plan w p***u i trzeba wracac zeby zamkneli...

Pamietam ze glowny punkt to badanie czy sie nie ma syfa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kzielu napisał:

Musi byc civil surgeon z oficjalnej listy USCIS - podzwon do tych co masz blisko i wyczaj ktory jest tanszy - im Twoje zdrowie centralnie zwisa, interesuje ich kasa.

Ja w 2011 placilem $125 za wizyte + musialem dwie szczepionki dorobic (nie mialem zadnej karty szczepien wiec mu na oko powiedzialem co mialem a on specjalnie tego nie kwestionowal). Powinienes dostac I-693 w zamknietej kopercie ktorej nie otwieraj bo caly misterny plan w p***u i trzeba wracac zeby zamkneli...

Pamietam ze glowny punkt to badanie czy sie nie ma syfa...

Dzięki. Dostałem linka do listy to namierzylem w okolicy. Mam kartę z Polski i zobaczę czy mogę wyciągnąć szczepionki, które robiłem zaraz po przyjeździe. A jak nie, to niech szczepia. A jak z gruźlicą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy i większość ludzi z Europy postkomunistycznej zawsze dla Amerykanów jesteśmy chorzy na gruźlicę. Wynika to że sposobu szczepienia w dawnych czasach. Dotyczy tych, którzy mają blizny na ramieniu. Po tym się rozróżnia Niemców.  Na plaży od razu wiadomo który jest Wessi  który Ossi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kzielu napisał:

Pamietam ze glowny punkt to badanie czy sie nie ma syfa...

Jak ja robilem swoje to lekarz sie zwierzyl ze jednego z zawodnikow lokalnej, bardzo znanej druzyny sportowej musieli najpierw wyleczyc z tego zanim mogl papiery dostac ;) Nie powiedzial kto ale mam swoje typy.

 

21 minut temu, KaeR napisał:

Dzięki. Dostałem linka do listy to namierzylem w okolicy. Mam kartę z Polski i zobaczę czy mogę wyciągnąć szczepionki, które robiłem zaraz po przyjeździe. A jak nie, to niech szczepia. A jak z gruźlicą? 

Na wiekszosci z nich zaznaczy ze za stary jestes, tez chyba dwie tylko musialem dorobic bez zadnej karty szczepien z Polski. Na gruzlice robia test, trzeba po paru dniach wrocic i pokazac ze nie ma odczynu. W ostatecznosci X-ray. Z Polski w zasadzie potrzebujesz tylko pelny odpis aktu urodzenia (no i malzenstwa jesli dotyczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KaeR napisał:

Ladies and Gentlemen:

On May 3, 2017, we approved your Form I-140, Immigrant Petition for Alien Worker , Receipt Number XXXXXXXXX. We will mail your approval notice. Please follow the instructions in the notice.

Dziekuje za trzymanie kciukow... i @vlade , ktory mi powiedzial, ze moge sprawdzac sobie sam status aplikacji. Prawnik wlasnie potwierdzil. :)

Ide pic. :P

Gratulacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andyopole napisał:

Polacy i większość ludzi z Europy postkomunistycznej zawsze dla Amerykanów jesteśmy chorzy na gruźlicę. Wynika to że sposobu szczepienia w dawnych czasach. Dotyczy tych, którzy mają blizny na ramieniu. Po tym się rozróżnia Niemców.  Na plaży od razu wiadomo który jest Wessi  który Ossi. 

 

Ja nie mam mam blizny, ale pytam, bo nie nie bylem szczepiony (pozytywna proba), ale tez nie bylem chory. W latach osiemdziesiatych mialem tyle przeswietlen, ze do dzis czytam bez latarki. Po przylocie do USA powiedzieli mi, ze za mala proba na X-ray a za duza na szczepienie. Wnosze wiec, ze cos moze byc na rzeczy. :\

8 godzin temu, vlade napisał:

Jak ja robilem swoje to lekarz sie zwierzyl ze jednego z zawodnikow lokalnej, bardzo znanej druzyny sportowej musieli najpierw wyleczyc z tego zanim mogl papiery dostac ;) Nie powiedzial kto ale mam swoje typy.

 

Watpie czy mi syf wyjdzie. No chyba, ze telepatycznie mozna sie zarazic. ;P

Cytuj

 Z Polski w zasadzie potrzebujesz tylko pelny odpis aktu urodzenia (no i malzenstwa jesli dotyczy).

 

Odpis z 2013 jest ok czy sa jakies limity. Na liscie od prawnika jest orzeczenie o rozwodzie, ale w instrukcji nie widze. Musze przez sad zalatawiac a to bylo dawno i nieprawda. Zlozylem wniosek elektronicznie. Zobaczymy czy ten sposob dziala. Kilka tygodni wczesniej zlozylem zdalnie wniosek o dowod. Przyjeli. 

@kzielu i @vlade byloby ok jakbym z pytaniem odnosnie AOS na priv jakbym mial? Prawnik wszystko robi przez pomocnikow i przewaznie slysze, prosze wyslac co Pan ma a potem sie zobaczy... Nie chce zasmiecac tego uroczego watku a szukac po forum mi sie nie chce. :) 

4 godziny temu, jkb napisał:

EB-1! gratulacje, KaeR! :)

Dzieki! W pracy uslyszalem: co sie cieszysz? Tu wszyscy na EB-1 jestesmy. :>

Godzinę temu, Joanna30 napisał:

Gratulacje! :)

Dzieki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KaeR napisał:

 

@kzielu i @vlade byloby ok jakbym z pytaniem odnosnie AOS na priv jakbym mial? Prawnik wszystko robi przez pomocnikow i przewaznie slysze, prosze wyslac co Pan ma a potem sie zobaczy... Nie chce zasmiecac tego uroczego watku a szukac po forum mi sie nie chce. :) 

 

Dawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...