Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, cee napisał:

@haneczka019. Nie strasze ale wg mnie nic się nie zmieniło. Zależy na kogo trafisz. Pani konsul nie chciała rzucić okiem na dokumenty które przeniosłem,  na potwierdzenia założenia działalności gospodarczej w Stanach, umowę najmu lokalu która muszę podpisać w obecności notariusza i przede wszystkim na list od prawnika amerykańskiego z prosba itp. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdziła że nie kwalifikuje się na wizę biznesowo turystyczną. 

Za to w okienkach  obok (3) na 10 osób, 9 odchodzilo bez paszportu, a ja musiałem trafić na te Panią. U niej sytuacja była odwrotna ;) . Nie wiem czy oni rano maja jakieś losowanie rano kto odrzuca i ile sztuk :D

 

Tak czy inaczej powodzenia i bez stresu :)

Wiem cee ;). Tak napisałam o tym "straszeniu", bo zawsze jakoś lepiej się czyta te optymistyczne historie niż pesymistyczne. Jakoś podświadomie człowiek inaczej do rozmowy podchodzi wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grape napisał:

Dostalam dzisiaj rano wiadomosc ze moj kotek wczoraj zdechl, a ja w Polsce na wakacjach...

Tak mi przykro... :( trzymaj sie... wiem co czujesz, moj piesek trafił do szpitala z parwowiroza dwa tyg temu, było z nim bardzo zle, wyszedł ze szpitala w zeszły wtorek, na szczescie jest juz lepiej ale przeżyłam to strasznie będąc w Polsce i nie moc pojechać do niego i go przytulić, odwiedzić go... to okropne jak dzieli tyle kilometrów a ty nie możesz tak naprawdę nic zrobic :( współczuje bardzo straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vlade napisał:

Jeśli odrzucili B1/B2 to pewnie za zamiar imigracyjny, z E-2 może być podobnie, w ambasadzie tez trzeba udowadniać ze sie wróci (ale jakbyś zmieniał w status w stanach to juz nie, tam dopuszczają dual intent).

Ale z drugiej strony, jak jej powiedziałeś ze jedziesz 'ogarnąć pare spraw' a firma juz istnieje - to jest to nielegalna praca. Jakbyś jechał założyć firmę to ok.

Zobacz co prawnik na to, żebyś nie musiał pare razy składać o E-2. 

Nie ma opcji aplikowania na e2 że stanów. Po pierwsze to nie idzie do immigration. Firma jest zgłoszona i jest opublikowane w Arizona community. Powiedziałem że do skompletowane reszty dokumentów potrzebne mi jest konto w amerykańskim banku. Można tego dokonać tylko osobiście i jest to niezbędne do aplikacji na e2. Nie ma żadnej nielegalnej pracy bo ja tam nie pracuje. Dlatego też aplikowalem  na b1/B2. Wszystko jest zgodnie z przepisami i legalnie. Wkurzył mnie to że nawet nie chciała zobaczyć papierów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, haneczka019 napisał:

Wiem cee ;). Tak napisałam o tym "straszeniu", bo zawsze jakoś lepiej się czyta te optymistyczne historie niż pesymistyczne. Jakoś podświadomie człowiek inaczej do rozmowy podchodzi wtedy.

Wg mnie nie ma różnicy czyjąś opinia, sytuacja czy doświadczenia. Można jedynie posłuchać ale to w żaden sposób nie powinno wpływać na nasze zachowanie imo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...