Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cee napisał:

Wg mnie nie ma różnicy czyjąś opinia, sytuacja czy doświadczenia. Można jedynie posłuchać ale to w żaden sposób nie powinno wpływać na nasze zachowanie imo ;)

 

Ale wpływa, w rożnym stopniu, ale jednak ;). I nie jest to moje zdanie, ale taka jest psychika ludzka. Nie zrozum mnie źle, nie będę się dołować twoim niepowodzeniem w konsulacie, tylko mimo wszystko wolałabym przeczytać, że wiza została Ci przyznana. Tak już mam po prostu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cee napisał:

Nie ma opcji aplikowania na e2 że stanów. Po pierwsze to nie idzie do immigration. Firma jest zgłoszona i jest opublikowane w Arizona community. Powiedziałem że do skompletowane reszty dokumentów potrzebne mi jest konto w amerykańskim banku. Można tego dokonać tylko osobiście i jest to niezbędne do aplikacji na e2. Nie ma żadnej nielegalnej pracy bo ja tam nie pracuje. Dlatego też aplikowalem  na b1/B2. Wszystko jest zgodnie z przepisami i legalnie. Wkurzył mnie to że nawet nie chciała zobaczyć papierów. 

Mozna zmienic status na E-2 bedac w stanach, Jakby znam to z pierwszej reki bo bylem na E2. Roznica polega na tym, ze dla ambasady decyzja USCIS nic nie znaczy i po powrocie do Polski trzeba calosc powtarzac.

Ja ciagle uwazam ze problemem bylo to, ze powiedziales o zakladaniu konta. Trzeba bylo sie trzymac tego co jest wprost powiedziane ze wolno robic, negocjacje, spotkania, targi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, vlade napisał:

Mozna zmienic status na E-2 bedac w stanach, Jakby znam to z pierwszej reki bo bylem na E2. Roznica polega na tym, ze dla ambasady decyzja USCIS nic nie znaczy i po powrocie do Polski trzeba calosc powtarzac.

Ja ciagle uwazam ze problemem bylo to, ze powiedziales o zakladaniu konta. Trzeba bylo sie trzymac tego co jest wprost powiedziane ze wolno robic, negocjacje, spotkania, targi itd.

Ni właśnie to jaka to zmiana skoro po powrocie do Polski i tak nie możesz lecieć do US kiedy chcesz. I tak musisz aplikować jeszcze raz. To wygląda na jakiś tymczasowy e2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cee napisał:

Ni właśnie to jaka to zmiana skoro po powrocie do Polski i tak nie możesz lecieć do US kiedy chcesz. I tak musisz aplikować jeszcze raz. To wygląda na jakiś tymczasowy e2. 

To sie dotyczy praktycznie kazdej wizy, ze musisz isc do ambasady po dokument wjazdowy i w przypadku posiadania zatwierdzonego I797 jest to formalnosc, ale  E-2 jest bardzo specyficzna, ambasade nie obchodzi ze masz i797. Wize, dokument uprawniajacy do wjazdu dostaniesz na rok, a pobyt na dwa. Czyli jesli po roku wrocisz do Polski - to juz nie wjedziesz do stanow bez kolejnej wizyty w ambasadzie. Jesli przedluzysz pobyt w stanach - to samo, do ambasady udowadniac ze firma dziala, zatrudnia ludzi itd. I tak co roku. Jakbym mial opracowac tortury dla imigrantow to bym pewnie E-2 wymyslil. 

Rada - jak tam wjedziesz na E-2 to po pierwszym roku nie wyjezdzaj przez pare lat, przedluzaj pobyt w stanach.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyopole zaraził mnie miłością do pracy w ogródku , ogólnie praca fizyczna jak do tej pory tylko leżenie na kanapie to od ponad tygodnia jak mam wolne lub wrócę wcześniej do domu to cięcie i rabanie drzewa, wczoraj poprzycinałem tuje i żywopłoty . Przedwczoraj sadziłem krzewy . Jeszcze za gotowanie muszę się wziąć bo też jestem w tym kiepski. Normalnie siebie nie poznaje. Najlepsze jest to ,ze mnie to nie męczy, idzie sprawnie i nie czuje przy tym uciekającego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...