Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, RobertNYc napisał:

Ja rownież zaczynałem od secured CC. Jest to jedyny sposób by dostać jakakolwiek kartę na samym początku gdy się nie ma historii kredytowej w USA. No niby można tez sie postarać o karty kredytowe z jakichś dużych sieci handlowych np Best Buy czy Macy's, ale bedzie ona ważna tylko na zakupy w danej placówce.

Więc oczywiście ze nie jest to jedyny sposób - ja nigdy nie miałem karty secured a historię miałem zerowa i moja pierwsza karta to była regularna Visa z limitem $3k.  I zarówno Best Buy jak i Macys wydają normalne karty kredytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjechałem to powiedziałem sobie, że nie wezmę żadnej karty secured (mimo, że na starcie słyszałem chyba 6x declined). I nigdy takowej nie wziąłem. Jak? Na początku potrzebowałem kupić łóżko i sofę. Poszedłem do Badcock (zawsze jakieś promocje mają) gdyż mieli i mają duży szyld, że "everyone approved". Powiedziałem sprzedawcy wprost, że wezmę po rabatach tak jak w promocji jest napisane wyro i sofę od nich jeśli zatwierdzą mi kredyt i będą raportować do biur. Gość powiedział OK. Po dwóch miesiącach zaaplikowałem w Capital One i Discover - obie karty przyznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BBerry napisał:

Radze aplikowac o secured i miec ja przez pare miesiecy. Potem aplikowac na regularne karty. Po co ryzykowac aplikowanie o regularna karte (pierwsza karte), kazda aplikacja to minusowe punkty w credit score.

Tak, każdy o tym gada że to minusowe punkty... A czy ktoś wie ile tych punktów zabierają? 

Jak kupujesz auto na kredyt to nie kupujesz auta u pierwszego dealer'a. Pójdziesz do 10 i dopiero kupisz, i za każdym razem sprawdzanie credit score. Nie dasz sprawdzic credit score to nie wynegocjonujesz najlepszej ceny (warto przepłacić $1000-$2000 tylko dlatego ze moze byc impact na score? NIE ) 

Otoz kazdy pull credit score'a odejmuje 3 punkty.

Każdy krzyczy, że credit score wazny... otoz wazny ale nie do konca... wazna jest przeszlosc kredytowa. Jak masz credit score 800 to wciaz moze byc ze bank nie da Ci karty... a z drugiej strony ktos moze miec credit score 450 i bank moze mu zatwierdzic kredyt na auto...

Numerek z credit score ma sens porownywac z innymi jak masz historie kredytowa 10 letnia i starsza, a w tym juz ze 2-3 auta i najlepiej chate na kredyt wzieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że kolejny artysta odebrał sobie życie i trochę to mną tąpnęło. Widziałam gościa miesiąc temu i nie umiem pojąć, że to był ostatni raz i już nigdy więcej go nie zobaczę. Wiem, są większe tragedie, ale nie potrafię zrozumieć, że ludzie wybierają taką drogę i takie wyjście z sytuacji. Jeszcze tyle mógł dokonać, ale postanowił się pożegnać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czarex napisał:

Tak, każdy o tym gada że to minusowe punkty... A czy ktoś wie ile tych punktów zabierają? 

Jak kupujesz auto na kredyt to nie kupujesz auta u pierwszego dealer'a. Pójdziesz do 10 i dopiero kupisz, i za każdym razem sprawdzanie credit score. Nie dasz sprawdzic credit score to nie wynegocjonujesz najlepszej ceny (warto przepłacić $1000-$2000 tylko dlatego ze moze byc impact na score? NIE ) 

Otoz kazdy pull credit score'a odejmuje 3 punkty.

Każdy krzyczy, że credit score wazny... otoz wazny ale nie do konca... wazna jest przeszlosc kredytowa. Jak masz credit score 800 to wciaz moze byc ze bank nie da Ci karty... a z drugiej strony ktos moze miec credit score 450 i bank moze mu zatwierdzic kredyt na auto...

Numerek z credit score ma sens porownywac z innymi jak masz historie kredytowa 10 letnia i starsza, a w tym juz ze 2-3 auta i najlepiej chate na kredyt wzieta.

Ogolnie sensowny post :)

W 100% prawda ze przeszlosc jest wazna. Czesto ludziom Credit Karma po kilku miesiacach pokazuje wysoki score po czym wpadaja na forum i sie chwala, tyle ze ten score nie ma wiele wspolnego z rzeczywistoscia i nie jest uzywany przez lenderow. Nie koniecznie to musi byc 10 lat historii, ale kilka dobrych latach i troche historii jest niezbedne zeby score cos znaczyl.

Co do hard credit pulls - powyzej 4-ech w ciagu 2 lat ma dopiero istotny wplyw na credit score. Ile kazdy jeden pull wplywa na score to zalezy od calej reszty czynnikow i nie jest liniowe.

No i ostatnie zdanie ze bank nie da karty jak ktos ma score 800 ale zatwierdzi kredyt jak ktos ma 450 to jest centralnie z dupy (mowimy o banku a nie jakiejs firmie ktora daje 20% APR). Piszesz sensownie ale uciekasz w skrajnosci i zaczynasz wtedy pisac bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

No i ostatnie zdanie ze bank nie da karty jak ktos ma score 800 ale zatwierdzi kredyt jak ktos ma 450 to jest centralnie z dupy (mowimy o banku a nie jakiejs firmie ktora daje 20% APR). Piszesz sensownie ale uciekasz w skrajnosci i zaczynasz wtedy pisac bzdury.

Zależy jaki bank - osobiście byłem świadkiem jak gość z wynikiem wysokich 700 nie dostał karty (oczywiście pewne banki mu dadzą) oraz nie został mu przyznany kredyt, a kobieta z credit score 470 dostała kredyt na auto przy $200 down payment - kredyt od banku ku ścisłości (pracowałem jako sprzedawca aut i tylko z bankami współpracowaliśmy, a nie z firmami pożyczkowymi) też osobiście się zdziwiłem, bo to moja klientka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze czesto modele punktowe grupuja hard pulle z danej kategorii wykonane w ciagu okreslonego czasu (np. 2 tygodnie) i traktuja je jako jeden hard pull.

Pamietajcie, ze credit score to nie wszystko. Bardzo czesto aplikacje ida do underwritera, ktory decyduje o tym, czy kredyt przyznac czy nie. Przykladowo, mozesz miec wysoki credit score, ale w historii kredytowej bedzie "too many recently opened accounts", i jezeli bank tego nie lubi to kredytu nie udzieli.

Co do wokalisty LP, smutno mi sie niezmiernie zrobilo wczoraj. Swietny glos, duzy talent. Szkoda czlowieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...