Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jkb napisał:

Dodam, ze czesto modele punktowe grupuja hard pulle z danej kategorii wykonane w ciagu okreslonego czasu (np. 2 tygodnie) i traktuja je jako jeden hard pull.

Teoretycznie tak, w praktyce mialem dwa pulle tego samego dnia (od dealera samochodowego) i zostaly jako dwa osobne. Poslalem im pare k***ew za zrobienie tego dwa razy, ale moglem sie spodziewac bo dealerzey to absolutnie najgorszy typ ludzi jakich przecietny czlowiek moze spotkac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie zdanie, póki nie zacząłem pracować jako sprzedawca aut:) Już nie pracuję w tej branży, ale moje zdanie o tych ludziach się zmieniło i to bardzo - w pozytywnym kierunku. A to, że w każdej grupie ludzi są czarne owce, tego nie da się uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jkb napisał:

Co do wokalisty LP, smutno mi sie niezmiernie zrobilo wczoraj. Swietny glos, duzy talent. Szkoda czlowieka...

U mnie to samo. A w ogole ostatnio troche zdolowana chodze i nawet przez ostatnie dni sluchalam czesciej niz zwykle kilku piosenek LP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czarex napisał:

Też miałem takie zdanie, póki nie zacząłem pracować jako sprzedawca aut:) Już nie pracuję w tej branży, ale moje zdanie o tych ludziach się zmieniło i to bardzo - w pozytywnym kierunku. A to, że w każdej grupie ludzi są czarne owce, tego nie da się uniknąć.

No to straciles centralnie bezstronnosc ;-) 

Ostatnio probowalem kupic kolejny samochod jako daily - Focus ST / Fiesta ST bo Ford mial 0/72 + spore discounty i mi teraz trzech roznych dealerow zyc nie daje.

Jednego (a konkretnie jedna) ignorowalem centralnie ale nie poddawala sie i regularnie przysylala mi e-mail / text / voice mail (bo oczywiscie nie odbieralem). Ostatni text (10-ty z kolei po 9-ciu zignorowanych) : "Do you have any questions I can answer at this time ? Let me know what our next step is, Thanks, Lyndsey at Interstate Ford".

Odpowiedz - "Dinner obviously, since we now know each other so well". Cisza poki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak im powiesz ze juz kupiles to sie odczepia. Nawet jesli nie kupiles :) 

Z doswiadczenia 0% w autach nigdy sie nie oplaca. Z tego wzgledu, ze cofna cale lub wiekszosc rabatow. Jak szukasz auta, to polecam truecar (przy cenie ktora tam jest to juz praktycznie game over w negocjacjach)

A odpowiedz genialna swoja droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czarex napisał:

Jak im powiesz ze juz kupiles to sie odczepia. Nawet jesli nie kupiles :) 

Z doswiadczenia 0% w autach nigdy sie nie oplaca. Z tego wzgledu, ze cofna cale lub wiekszosc rabatow. Jak szukasz auta, to polecam truecar (przy cenie ktora tam jest to juz praktycznie game over w negocjacjach)

Zalezy. Oczywiscie probowali cofnac wszystkie rabaty ale to tylko kwestia sily negocjacji. Ford i szczegolnie GM jest teraz troche w dupie wiec jak sie ponegocjuje to i rabaty zostana ;-)  Ja koniec koncow odpuscilem z roznych wzgledow.

Ja Truecar znam i w negocjacjach mam troche praktyki ;-) Highlandera kupilem $4.5k ponizej sticker price na 0%/60, Mazde kiedys $1.8k ponizej sticker za 0/60. Na Fordy mam x-plan wiec zwykle jestem ponizej wszystkich rabatow (x-plan to dealer invoice + max $200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada w ten sposob, ze masz dwie pule. Jedna, to rabaty dawane przez producenta (dealer musi dac, i te rabaty sa wymienialne z 0% to jest zwane rebates). Druga pula to kasa konkretnego dealera (zwane discount. i dealer wlasnie tej kasy nie chce dac, bo to jest ich profit).

Wiec jesli kupiles z 0% z rabatami to w tym przypadku te rabaty poszly od dealera (discounts), a nie od producenta (rebates). Czyli sam z siebie zrzekles sie rabatow na rzecz 0%.

Jak chcesz kupic po naprawde korzystnej cenie to pojdz w ostatni dzien rozliczeniowy danego miesiaca (najczesciej to jest ostatni dzien miesiaca). Dlaczego? Gdyz dealer dostaje bonus od producenta w zaleznosci czy sprzeda tyle aut ile producent mu narzuci. Przyklad bonus wynosi $1500 od auta jesli dealer sprzeda 200 aut. Jak dealer na ostatni dzien jest na 197 czy 198 to zrobi wszystko by sprzedac auto tego dnia. Nawet jesli mialby $10k stracic na tym konkretnym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, czarex napisał:

To wyglada w ten sposob, ze masz dwie pule. Jedna, to rabaty dawane przez producenta (dealer musi dac, i te rabaty sa wymienialne z 0% to jest zwane rebates). Druga pula to kasa konkretnego dealera (zwane discount. i dealer wlasnie tej kasy nie chce dac, bo to jest ich profit).

Wiec jesli kupiles z 0% z rabatami to w tym przypadku te rabaty poszly od dealera (discounts), a nie od producenta (rebates). Czyli sam z siebie zrzekles sie rabatow na rzecz 0%.

Jak chcesz kupic po naprawde korzystnej cenie to pojdz w ostatni dzien rozliczeniowy danego miesiaca (najczesciej to jest ostatni dzien miesiaca). Dlaczego? Gdyz dealer dostaje bonus od producenta w zaleznosci czy sprzeda tyle aut ile producent mu narzuci. Przyklad bonus wynosi $1500 od auta jesli dealer sprzeda 200 aut. Jak dealer na ostatni dzien jest na 197 czy 198 to zrobi wszystko by sprzedac auto tego dnia. Nawet jesli mialby $10k stracic na tym konkretnym aucie.

czarex - please - ja to wszystko wiem, to jest common knowledge. Wymienione zakupy byly w momencie jak rabatow producenta nie bylo - przy okazji - jak czesto widziales rabat od Toyoty ktory bylby wiekszy niz $500 lub $1k ? I kiedy ostatnio widziales 0/60 na Highlandera (ich najlepiej sprzedajacy sie samochod) ?  (przy okazji - trade-in byl za wyzsza cene niz KBB - tylko trzeba bylo miec cierpliwosc i taktyke)

Dzieki ze chcesz pomoc ogolnie, ale taktyka i sposob dzialania dealerow jest powszechnie znany i przy odrobinie checi dosc latwy do rozpracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarex napisał:

Jak im powiesz ze juz kupiles to sie odczepia. Nawet jesli nie kupiles :) 

Z doswiadczenia 0% w autach nigdy sie nie oplaca. Z tego wzgledu, ze cofna cale lub wiekszosc rabatow. Jak szukasz auta, to polecam truecar (przy cenie ktora tam jest to juz praktycznie game over w negocjacjach)

A odpowiedz genialna swoja droga :)

Mnie tak meczyl do przedwczoraj moj sprzedawca. fajny chlop, Iranczyk, wciaz do mnie wydzwanial ze pora auto zmienic. Co zablokowalem jeden numer to dzwonil z innego. W koncu ostatnio wlasnie mu powiedzialem ze juz sprzedalem to auto, i tu mnie zastrzelil pytaniem czym teraz jezdze, nie bylem przygotowany. Palnalem ze dostalem company car. Mam nadzieje ze juz nie zadzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...