Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kzielu napisał:

I to jest powód żeby strzelać ? Poczytaj o przypadku Sama Dubose w Cincinnati - zatrzymany za brak przedniej tablicy rejestracyjnej (ja też nie mam jakby co), dostał prosto w głowę bo policjant poczuł się "zagrożony". Oczywiście był nieuzbrojony.

Mi jak przyjechałem do US na stałe też się wydawało że problem rasizmu nie istnieje. Nie mogłem się bardziej mylić i nie dotyczy on tylko strzelania policji do ludzi o innym kolorze skóry...

A przy administracji która nie ukrywa swoich poglądów to trzeba być ślepym albo idiota zeby tego nie zauważyć.

Ja nie mowię ze rasizm nie istnieje w USA, sama mam czarnoskórego męża który jako nastolatek musiał przeprowadzić sie z GA do Massachustets bo kkk groziło mu śmiercią za umawianie sie z biała dziewczyna. Do tej pory nie chce nawet przejeżdżać przez to miasteczko w którym był prześladowany bo mimo ze kkk jest nielegalne to ludzie ktorych rodzice do niego należeli dalej żyją i on w to wierzy ze dalej pod ziemią gdzies działają. W miejscu gdzie mieszkamy w GA było slavery, jego babcia była jedna z nich. Okropne rzeczy mi opowiadał, naprawdę. Zgodzę sie ze rasizm istnieje, choc nie tak widoczny jak kilkadziesiąt lat temu. Natomiast dla mnie jesli chodzi o kryminalistów to nieważne czy ktos ma nóż czy gnata, broń to broń. Nie mowię tu tez o skrajnych przypadkach ze ktos strzela do przypadkowej osoby bo poczuł sie zagrożony, ale niestety tak jest ze wielu policjantów ginie na służbie i musza liczyc sie z tym ze do nich należy ocena sytuacji i potencjalnego zagrożenia. Czasem wystarczy byc w nieodpowiednim miejscu w niedpowiednim czasie. W wiekszosci przypadków jednak wystarczy współpracować i wykonywać polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, ale niestety dzieki kamerom w telefonach, mamy teraz dowody tego co czarnoskorzy mowili od setek lat:  jest szokujaco duzo incydentow kiedy policja strzela do nich nawet w momentach wspolpracy. I co naprawde szokuje ludzi, to ze wlasciwie nie ma kary dla policji po tych incydentach. (Tu w Denver, dwoch policjantow udusilo czlowieka umyslowo niepelnosprawnego ktory juz byl w wiezieniu. Nie byl uzbrojony, chcial tylko zeby oddano mu buty, bo to byla jego jedyna para. Kara? 2 miesiace paid leave, wiec de facto platny urlop.)

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dejmos napisał:

Z jednym sie zgodze, kary za niesluszne uzycie broni przez policjantow powinny byc surowsze. 

Ale niestety nie potrafie zrozumiec zachowania niektorych osob w czasie kontroli policji. W kraju, w ktorym kazda osoba moze miec przy sobie bron ich praca jest wystarczajaco stresujaca, obywatele nie musza im tego utrudniac. Wszyscy policjanci powinni miec na sobie kamery, a obywatele powinni wykonywac polecenia. Reszta niech zajma sie sady.

A smierc Sama Dubose to podrecznikowy przypadek czego nie nalezy robic w czasie kontroli policji.

Przy okazji - Tensing (ten który go zastrzelił) nie dostał żadnego wyroku po dwóch procesach. A pod sąd przyszli jego supporterzy (!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rzeczywiście sa takie sytuacje to jasne ze powinni ponieść konsekwencje. Natomiast jakos ciezko mi uwierzyć ze łatwo jest dostać kulkę za nic ze względu na kolor skory. Choc nie twierdze ze tak nie jest, po prostu w głowie mi sie nie miesci, przecież zabicie człowieka to trauma na całe zycie, watpie ze ktos ot tak naciska spust aby podbudować sobie ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak konsul pyta czy celnik na granicy to wykonujemy polecenia natychmiastowo. Jak policja każe wysiąść z auta to dmuchamy mu dymem z papierosa w twarz (sprawa sprzed jakichś dwóch lat pewnej czarnoskórej pani). Wg mnie, nie broniąc policji, jeśli nic nie mamy na sumieniu to dlaczego nie wykonać prostego polecenia?? Do IRS nie pyskujesz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patipitts napisał:

Jesli rzeczywiście sa takie sytuacje to jasne ze powinni ponieść konsekwencje. Natomiast jakos ciezko mi uwierzyć ze łatwo jest dostać kulkę za nic ze względu na kolor skory. Choc nie twierdze ze tak nie jest, po prostu w głowie mi sie nie miesci, przecież zabicie człowieka to trauma na całe zycie, watpie ze ktos ot tak naciska spust aby podbudować sobie ego.

Też kiedyś nie wierzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati,

Mam znajoma, afro amerykanke. Ma doktorat i takze jest prawnikiem, maz jest lekarzem. Mieszkaja w dobrej dzielnicy, jezdza dobrymi samochodami. Ona i maz ucza ich dzieci OD DZIECINSTWA jak sie zachowac przy policji: don't make any sudden moves, put your hands up right away, be polite, don't talk quickly or too loud.... itp. Od dziecinstwa!

Mi, jako bialej kobiety NIGDY nie przyszlo do glowy prowadzic takie rozmowy z moimi dziecmi.

Ale kolezanka wiedziala, ze jej dzieci beda prawdopodobnie zatrzymywane bez powodu. Jej dzieci teraz maja prawa jazdy i sa od czasu do czasu zatrzymywani, ot tak. Bo co murzyni robia w takiej dobrej dzielnicy i to jeszcze w BMW ktore pewnie jest skradzione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, katlia napisał:

Pati,

Mam znajoma, afro amerykanke. Ma doktorat i takze jest prawnikiem, maz jest lekarzem. Mieszkaja w dobrej dzielnicy, jezdza dobrymi samochodami. Ona i maz ucza ich dzieci OD DZIECINSTWA jak sie zachowac przy policji: don't make any sudden moves, put your hands up right away, be polite, don't talk quickly or too loud.... itp. Od dziecinstwa!

 

To ciekawe. Ja mowie wszystkim przyjezdnym, i dzieci swoje (o ile bede takowe miec) tez bede edukowac jak zachowac sie w przypadku zatrzymania przez policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, katlia napisał:

Pati,

Mam znajoma, afro amerykanke. Ma doktorat i takze jest prawnikiem, maz jest lekarzem. Mieszkaja w dobrej dzielnicy, jezdza dobrymi samochodami. Ona i maz ucza ich dzieci OD DZIECINSTWA jak sie zachowac przy policji: don't make any sudden moves, put your hands up right away, be polite, don't talk quickly or too loud.... itp. Od dziecinstwa!

Mi, jako bialej kobiety NIGDY nie przyszlo do glowy prowadzic takie rozmowy z moimi dziecmi.

Ale kolezanka wiedziala, ze jej dzieci beda prawdopodobnie zatrzymywane bez powodu. Jej dzieci teraz maja prawa jazdy i sa od czasu do czasu zatrzymywani, ot tak. Bo co murzyni robia w takiej dobrej dzielnicy i to jeszcze w BMW ktore pewnie jest skradzione? 

Wiesz moj maz musiał nam postawić 2m płot od strony ulicy bo jak sie przeprowadziłam rok temu i siedziałam na podwórku zatrzymywały sie samochody pod naszym domkiem i po jakis 2-3minutach odjeżdżały z piskiem opon, albo jak maz wyszedł na podwórko. Takze tak, nie musisz mi tłumaczyć co to jest rasizm. Co do policji to uważam ze kazdego trzeba edukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie -- ja naiwna biala zyjaca w bialej bubble. Mam corke ktora ma 29 lat i syna ktory ma 24. Nigdy nie byli zatrzymani przez policje bez powodu. Ja tez nie. (Tylko jak bylam przylapana za speeding. To mi sie od czasu do czasu zdarza... ) A ta znajoma murzynka i jej dzieci -- driving while black -- to ich realia.

Notabene, ja tez kiedys nie wierzylam w rasizm policji. Ale im dluzej sie zyje, im wiecej sie czyta i slyszy....

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...