Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Życzę Wam zdrowia, wiele miłości, niech mały Jezus w Waszych sercach zagości, szczerości duszy, samych przyjaźni, która jak miłość wzrasta, kochanej twarzy, co rano budzi i wokół pełno życzliwych ludzi. Życzę Wam każdy dzień przynosiły Wam radość , potrafili się cieszyć nawet z drobiazgów . Abyście spędzili Święta w rodzinnym gronie , oraz tego byście odcięli się od codziennej pogoni za zaspakajaniem mniejszych lub większych potrzeb i abyście potrafili odróżnić rzeczy potrzebny od tych , które kreuje jako potrzebne Współczesny Świat. Nie mniej życzę także Wam także pomyślności w życiu prywatnym,i wytrwałości w dążenia do celów.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andyopole napisał:

Moze jeszcze pierdykne jakies ciasto. 

 

Andy, tu masz wspaniały przepis na tradycyjne ciasto świąteczne mojej śp. Babci:

  • 1 szklanka mąki tortowej (polska "1 szklanka" to "1 cup" w wersji amerykańskiej)
  • 1/3 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 5 jajek
  • 1 szklanka cukru
  • 250 g masła (2 + 1/4 "sticka" masła)
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • wanilia (ja dodaję połowę wyskrobanej laski)
  • odrobina mąki do wysypania formy

Formę z kominkiem wysmaruj masłem i obsyp mąką. Jajka ubij z cukrem aż zbieleją i cukier się zupełnie rozpuści. Przesiej obie mąki wraz z proszkiem do pieczenia przez durszak i powoli dodaj do masy jajecznej. Na koniec wlej rozpuszczone gorące (zagotuj i odstaw na kilka minut) masło, miksuj aż wszystko dobrze sie połączy.

Wlej ciasto do formy. Piecz w 350F 40 - 45 minut. Po wystudzeniu ciasto można posypać cukrem pudrem lub polukrować. Mój ulubiony lukier to cytrynowy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jackie napisał:

 

Andy, tu masz wspaniały przepis na tradycyjne ciasto świąteczne mojej śp. Babci:

  • 1 szklanka mąki tortowej (polska "1 szklanka" to "1 cup" w wersji amerykańskiej)
  • 1/3 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 5 jajek
  • 1 szklanka cukru
  • 250 g masła (2 + 1/4 "sticka" masła)
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • wanilia (ja dodaję połowę wyskrobanej laski)
  • odrobina mąki do wysypania formy

Formę z kominkiem wysmaruj masłem i obsyp mąką. Jajka ubij z cukrem aż zbieleją i cukier się zupełnie rozpuści. Przesiej obie mąki wraz z proszkiem do pieczenia przez durszak i powoli dodaj do masy jajecznej. Na koniec wlej rozpuszczone gorące (zagotuj i odstaw na kilka minut) masło, miksuj aż wszystko dobrze sie połączy.

Wlej ciasto do formy. Piecz w 350F 40 - 45 minut. Po wystudzeniu ciasto można posypać cukrem pudrem lub polukrować. Mój ulubiony lukier to cytrynowy :)

 

Dzięki za przepis, wykorzystam może na Sylwestra. Odpoczywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pelasia napisał:

Ja się przyznam bez bicia, że nigdy kutii nie skosztowalam. U mnie w domu tradycją nie była i teraz trochę mam wrażenie, że coś mnie ominęło 

 Kutia że względu na dużą ilość bakalii jest uważana za przysmak pochodzenia bliskowschodniego, tatarsko turecki, wiec znana jest głównie wśród ludów polskich mających korzenie kresowe.

 

edit: daj adresa to Ci wyśle sample po nowym roku.

Edytowane przez andyopole
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/24/2017 o 19:58, andyopole napisał:

 Kutia że względu na dużą ilość bakalii jest uważana za przysmak pochodzenia bliskowschodniego, tatarsko turecki, wiec znana jest głównie wśród ludów polskich mających korzenie kresowe.

 

edit: daj adresa to Ci wyśle sample po nowym roku.

Dziekuje uprzejmie, ale nie będę ci gitary zawracać samplami. Tym bardziej, ze przepisy sa w necie i nawet dość łatwe. Poczekam aż bedziesz chciał sie podzielić czymś skomplikowanym, gdzie przerośnie to moje umiejętności kuchenne i wtedy definitywne ofertę przyjmę z ekscytacja w oczach :lol:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...