Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Joanna30 napisał:

Model pierwsza klasa! :)

Jak wymachuje smakolykami mu nad glowa to przypozuje czasem. Na Halloween nie chcial mi pozowac z dynia, ale moj drugi pies, moja Betinka, miala akurat dobry dzien. Rzadko kiedy uda mi sie zrobic ladnie zapozowane zdjecie ich obu. No chyba ze spia :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2017 o 11:14, Jackie napisał:

 

Andy, tu masz wspaniały przepis na tradycyjne ciasto świąteczne mojej śp. Babci:

  • 1 szklanka mąki tortowej (polska "1 szklanka" to "1 cup" w wersji amerykańskiej)
  • 1/3 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 5 jajek
  • 1 szklanka cukru
  • 250 g masła (2 + 1/4 "sticka" masła)
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • wanilia (ja dodaję połowę wyskrobanej laski)
  • odrobina mąki do wysypania formy

Formę z kominkiem wysmaruj masłem i obsyp mąką. Jajka ubij z cukrem aż zbieleją i cukier się zupełnie rozpuści. Przesiej obie mąki wraz z proszkiem do pieczenia przez durszak i powoli dodaj do masy jajecznej. Na koniec wlej rozpuszczone gorące (zagotuj i odstaw na kilka minut) masło, miksuj aż wszystko dobrze sie połączy.

Wlej ciasto do formy. Piecz w 350F 40 - 45 minut. Po wystudzeniu ciasto można posypać cukrem pudrem lub polukrować. Mój ulubiony lukier to cytrynowy :)

 

Zabrakło mi płytek na łazienkę i w związku z niespodziewanym wolnym dniem upiekłem to ciasto. Właśnie jestem po degustacji. Już w trakcie przygotowania coś mi nie pasowało. Generalnie ciasto jest bardzo fajne, dopisalem przepis do mojego pliku w Wordzie. Zmniejszyłem jednak ilosc tluszczu o połowę, poniewaz ciasto bedzie lżejsze to proszku do pieczenia tez bedzie tylko pol z tego co w pierwotnym przepisie. Gdyby ciasto wyszlo za geste wtedy kapne troche mleka. Ilosc cukru jest OK. Ja ubogacilem ciasto jeszcze bakaliami, ktore zostaly z kutii.

Jutro dowiozą brakujące płytki, łazienka będzie wykafelkowana do końca roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...