Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Dzisiaj dostałam biometrics do mojego i-485 na 4kwietnia w jacksonville. W cholerę daleko ale juz trudno. Ale nie to mnie martwi. Dostałam we wtorek rejection letter do mojego ead, odesłałam im na drugi dzien, wg trackingu dopiero jutro ma byc dostarczona. A biometrics podobno sa i na ead i na i-485. I teraz pytanie, wyznacza mi jeszcze jeden dzien na biometrics? Dwa razy musze jechac 3,5h w jedna strone? :( swoja droga nie rozumiem czem7 akurat wybrali jacksonville, Montgomery i Atlantę mam bliżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Roelka napisał:

Haha powodzenia! 

Jakie macie plany na weekend? :)

My świętujemy, mężu dostał długo oczekiwany awans na Staff Sergeant. :)

Zupełnie nie znam amerykańskiej armii i nawet nie mam kogo zapytac.

A tylko zapytać chciałem. Sierżant to ten co drze mordę do żołnierza stojąc twarzą 1 inch do jego twarzy? Na jakichś filmach widzialem.;)

Domyślam się że zapewne mają też inne, równie odpowiedzialne zajęcia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andyopole napisał:

Zupełnie nie znam amerykańskiej armii i nawet nie mam kogo zapytac.

A tylko zapytać chciałem. Sierżant to ten co drze mordę do żołnierza stojąc twarzą 1 inch do jego twarzy? Na jakichś filmach widzialem.;)

Domyślam się że zapewne mają też inne, równie odpowiedzialne zajęcia. :D

Yep. Ten co krzyczy i ma dziwny kapelusz to Drill Sergeant. :) 

Staff Sergeant to 6 stopień kariery zaczynając od rekruta. Żołnierze zawodowi mogą dojść do maksymalnie 9 stopnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roelka napisał:

Yep. Ten co krzyczy i ma dziwny kapelusz to Drill Sergeant. :) 

Staff Sergeant to 6 stopień kariery zaczynając od rekruta. Żołnierze zawodowi mogą dojść do maksymalnie 9 stopnia. 

Aaaa, czyli Drill Sergeant to 9 stopień? :P

Na tego co ma 6 stopień drą mordę inni?;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andyopole napisał:

Aaaa, czyli Drill Sergeant to 9 stopień? :P

Na tego co ma 6 stopień drą mordę inni?;)

Nie, Drill SGT nie jest właściwie stopniem. Każdy żołnierz który spełnia wymagania (i ma stopień od 4 do 7 bodajze) może iść na specjalne szkolenie i potem przez Max. 3 lata pełnić służbę jako Drill SGT. :)

Na tego co ma 6 stopień zawsze może krzyczeć ten co ma 7. :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roelka napisał:

Nie, Drill SGT nie jest właściwie stopniem. Każdy żołnierz który spełnia wymagania (i ma stopień od 4 do 7 bodajze) może iść na specjalne szkolenie i potem przez Max. 3 lata pełnić służbę jako Drill SGT. :)

Na tego co ma 6 stopień zawsze może krzyczeć ten co ma 7. :P

Sorry, trochę podokuczalem. ;)

Teraz poważnie. 9 stopień to też jeszcze sierżant? Tylko taki lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, andyopole napisał:

Sorry, trochę podokuczalem. ;)

Teraz poważnie. 9 stopień to też jeszcze sierżant? Tylko taki lepszy?

Właściwie tak. :D

Wiadomo zwiększają się obowiązki i paychecki. I nie dokuczasz,  lubię odpowiadać na takie pytania. Sama musiałam się tego wszystkiego nauczyć. O.o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łukasz90 napisał:

Czyli co musi mąż zrobić by dojść dalej niż ten 9 poziom? Zaciekawiło mnie to określenie żołnierz zawodowy to znaczy ,że ochotnicy mogą zajść dalej w całej hierarchii? Co z stopniami nie wiem generalskimi,majora, pułkownika,  porucznika  itd. ?

Aby awansować musi spełniać wymagania co do doświadczenia, edukacji, treningów, misji etc.  Jak uznają że spełnia wymagania to go awansują dalej.  W przypadku stopni e1 do e6 awansuje się na podstawie punktów. 

Generalnie wojsko ma podział na Enlisted, Officers i Warrant Officers. Enlisted to ci zawodowi żołnierze, Officers ci co skończyli szkoły oficerskiej tak samo jak Warrant Officers. To są 3 różne ścieżki kariery i oficerowie mają możliwość osiągnięcia tych najwyższych stopni. Enlisted mogą tylko dojść do E9. 

 

No i są jeszcze wojska rezerwy. Tam jest tak że bodajże tylko dwa weekendy w miesiącu pełnią służbę i raz w roku wyjeżdżasz na trening. No i płaca jest dość niska. Za to dalej można mieć benefity jak darmowa edukacja no. 

 

Ps. https://www.federalpay.org/military/army/ranks

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...