Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Roelka napisał:

Właściwie tak. :D

Wiadomo zwiększają się obowiązki i paychecki. I nie dokuczasz,  lubię odpowiadać na takie pytania. Sama musiałam się tego wszystkiego nauczyć. O.o 

W naszej armii sierzantow jest chyba sześciu, od plutonowego do starszego sztabowego. No i jeszcze mamy chorążych, pięciu, jeśli dobrze pamiętam.  Żeby zostać porucznikiem i dalej, trzeba już szkoły oficerskiej, lub wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andyopole napisał:

W naszej armii sierzantow jest chyba sześciu, od plutonowego do starszego sztabowego. No i jeszcze mamy chorążych, pięciu, jeśli dobrze pamiętam.  Żeby zostać porucznikiem i dalej, trzeba już szkoły oficerskiej, lub wojny.

Stopień męża to chyba będzie odpowiednik takiego sierżanta sztabowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roelka napisał:

Stopień męża to chyba będzie odpowiednik takiego sierżanta sztabowego. 

W polskiej armii jednak nie ma sierżanta sztabowego. Sprawdziłem, jest sporo zmian w stopniach od czasów gdy jadłem grochówkę z kotla. Generalnie zmniejszono ilosc stopni. Ale okazuje się że np. wcześniej dodano, nie istniejący za moich czasów stopień starszego plutonowego, też zniesiony w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, andyopole napisał:

W polskiej armii jednak nie ma sierżanta sztabowego. Sprawdziłem, jest sporo zmian w stopniach od czasów gdy jadłem grochówkę z kotla. Generalnie zmniejszono ilosc stopni. Ale okazuje się że np. wcześniej dodano, nie istniejący za moich czasów stopień starszego plutonowego, też zniesiony w tej chwili.

A masz rację. Googlowalam i raczej jest to odpowiednik starszego sierżanta. Chyba. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tematyka o Army odzyła. O base nie pytam, ale w którym stanie stacjonujecie Roelka bo ja w NY. Ja jestem krótko bo ponad dwa lata (active, on post), ale pod koniec tego lub na poczatku nastepnego roku ruszam na board po e5. Powinno się udac bo cyrograf podpisalem na prawie 5 lat :D

Edytowane przez uslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, uslow napisał:

Widzę, że tematyka o Army odzyła. O base nie pytam, ale w którym stanie stacjonujecie Roelka bo ja w NY. Ja jestem krótko bo ponad dwa lata (active, on post), ale pod koniec tego lub na poczatku nastepnego roku ruszam na board po e5. Powinno się udac bo cyrograf podpisalem na prawie 5 lat :D

Jesteśmy teraz w Niemczech. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o Niemczech, ale chyba zostane do konca tu gdzie jestem i po kontrakcie skorzystam z Post 9-11 by zrobic sobie studia MA w US, przy okazji bedac na OCS (kurs oficerski) w Army Reserve. Czas pokaże, ale jest prawdopodobienstwo, ze wtedy wrocilbym do active jako oficer i próbowalbym cos czarowac z tymi Niemcami. Po drodze chciałbym się jeszcze przekonac jak dziala vet status przy aplikowaniu do fed jobs..., zanim wpakuje sie na kolejnych 15 lat do emki. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w koncu wyslalam moje rozliczenia, dostalam juz maile z TurboTaxa, ze sa zaakceptowane, wiec moge juz wysylac czeki. Jakie to zycie w tej Ameryce drogie, dopiero co wyslalam czek do USCIS na $680, dzisiaj wysle na ponad $800, no zyc nie umierac :D 

BTW, w piatek bedzie dokladnie 2 tygodnie a USCIS nie zrealizowalo jeszcze mojego czeku. Tak jak normalnie bym sie cieszyla, ze jeszcze mam kasiorke, tak ja chce zeby oni zrealizowali to szybko to bede wiedziec, ze wszystko OK.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...