Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Montserrat też jest bardzo fajny i zapomniałem o nim , robi ogromne wrażenie cały dojazd , te przepaście bajka... 

Co do kradzieży, powiem tak, ja pojechałem do Barcelony kompletnie nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa (przedtem miałem tylko takie informacje tylko o Rzymie i dużo później o Istambule ale to zupełnie inna bajka ), przez to nie pilnowałem się i byłem bardzo łatwą zdobyczą dla złodziei . Udało się mnie nie zostać okradzionym.  Za to moim znajomym bardzo często włamywali się do samochodu , do tego stopnia ,że doszli do wniosku ,że lepiej wykupić zniesienie kosztów naprawy ubezpieczeniowej w wypożyczalni i lecieć samolotem lub zostawić auto na strzeżonym parkingu.Jak zostawiali samochód to przypinali walizki do takich metalowych kółek w bagażniku. Dodam tylko to ,że złodzieje znają numery tablic samochodu z wypożyczalni i z ulubieniem się do nich włamują czy to przez wyważenie klapy bagażnika czy jeżeli się da (najczęściej)  wybijaniem tylnej szyby  .Podobna rzecz (nie słyszałem o tym wcześniej) spotkała znajomych w Paryżu , co ciekawe na strzeżonym hotelowym parkingu. 

Wracając do Barcelony często też dochodzi do najnormalniejszych rozbojów typu wyrwanie torebki czy to przez sprintera czy to przez kogoś na rowerze/wrotkach /skuterze/motocyklu .To samo tyczy się aparatów fotograficznych /telefonów komórkowych czy portfeli. Oni potrafią kogoś przewrócić lub z nim się najnormalniej w świecie na oczach innych szarpać i to na oczach innych. I nie jest to domena tylko ciemnych uliczek , ale może Cię to spotkać i w samym centrum. Tak jak pisała haneczka to są świetnie przygotowani ludzie. Wszystko co op[isałem spotkało moich znajomych , więc raczej wiarygodne informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJego kolegę Meksykanina okradli w Paryżu w biały dzien w metrze (na stacji). Prawdopodobnie śledzili go jak wypłacał kasę z atm-u, a wypłacił sporo bo sie wybierał na jakis tam ważny mecz w nogę. No i podeszło chyba ze 3 z nożami, kolega musiał wyskoczyć z portfela w którym miał oprocz kasy wszystkie karty i dokumenty. Na szczescie paszport zostawił w hotelu, ale musiał do niego wracać na piechotę chyba ze 4h, bo nie miał nawet groszow na metro zeby dojechać. Ale ten kolega był ogolnie pechowy, w tym samym roku nowiuśki smartfon mu wpadł pod kosiarkę a pare tyg pózniej mu ukradli w autobusie laptopa z plecaka :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Patipitts napisał:

Przyszłam sie podzielić swoim szczęściem :) przyszły wyniki biopsji mojego pieska i okazało sie ze guz to nie był rak tylko jakis niezłośliwy wyprysk :D chyba sie upije ze szczęścia :D

Super wiadomość Patipitts ;).

 

ilon, nie jest tak źle, żeby człowiek miał się bać i nie wyszedł w miasto jak to się mówi, tylko trzeba uważać i starać się być ostrożnym ;). Barcelona jest świetnym miastem do zwiedzania, a pobyt na pewno będzie udany (tylko nie szalej za bardzo :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Patipitts napisał:

Przyszłam sie podzielić swoim szczęściem :) przyszły wyniki biopsji mojego pieska i okazało sie ze guz to nie był rak tylko jakis niezłośliwy wyprysk :D chyba sie upije ze szczęścia :D

To super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakończyłam rozmowę o pracę... Jestem wypruta intelektualnie i czeka mnie co najmniej tydzień czekania na odpowiedź, ale praca wymarzona... Także też wieczorem wino otworzę, trochę dla uspokojenia nerwów, troszeczkę, żeby pocelebrować, bo na moje poszło dobrze. @Patipitts toast na okoliczność dobrych wyników futrzaka też wzniosę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...