Jump to content
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

Cholerstwo chyba nas dopadlo. Maz od kilku dni czuje sie "dziwnie", wszystko go troche boli, i ma temperature, ale nie wysoka. Miejmy nadzieje, ze gorzej nie bedzie. Ja sie czuje normalnie, chociaz trudno mi uwierzyc ze jezeli on TO ma, to mi sie uniknie. Jestesmy razem 24/7 od 2 tygodni! 

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

To, ze COVID szaleje to nie znaczy jeszcze, ze wszystkie inne choroby zniknely ;-)

Wlacznie z histeria! I mowie powaznie, bo w koncu ludzie moga sobie wyobrazic sporo, nawet objawy choroby. Ale jak juz pojawila sie goraczka, to razem z mezem zaczelismy to brac powazniej. 

U nas w pracy mama jednego z pracownikow, z ktorym mieszka ma pozytywny test na Covid. On nie moze przyjsc do pracy, a reszta pracuje. Powiedziano mi o tym w tajemnicy, zebym uwazal bo moja zona w ciazy (za 2 tyg. przewidywany termin porodu), i nie moge nikomu w pracy o tym mowic, zeby nie siac paniki.... Masakra jakas... Chciwosc ponad bezpieczenstwo....  

9 godzin temu, katlia napisał:

Wlacznie z histeria!

Nawet gdyby, to nic to nie oznacza - w sensie gorszego. Część ludzi przechodzi nawet bezobjawowo. :)Będzie dobrze! Mnie natomiast coraz bardziej świerzbi ręka, żeby gnojkom odpowiedzialnym za to świństwo spuścić manto - później włóczyć końmi po brukowanym dziedzińcu...

10 hours ago, barnclose said:

U nas w pracy mama jednego z pracownikow, z ktorym mieszka ma pozytywny test na Covid. On nie moze przyjsc do pracy, a reszta pracuje. Powiedziano mi o tym w tajemnicy, zebym uwazal bo moja zona w ciazy (za 2 tyg. przewidywany termin porodu), i nie moge nikomu w pracy o tym mowic, zeby nie siac paniki.... Masakra jakas... Chciwosc ponad bezpieczenstwo....  

Masakra!! Mam nadzieje, że masz chociaż możliwość pracy z domu i nie ryzykujesz przychodząc do biura? Jak jeden ma to znaczy że dużo lub wszyscy mają :( 

u mojego męża nikt na razie nie przyznaje się, ale to kwestia czasu aż on coś przyniesie, statystycznie rzecz biorąc... a jak słyszę że ich szef robi teraz spotkania po 5 osób zamiast 10 „żeby ludzi nie narażać” to śmiać mi się chce. 

Edited by MeganMarkle

To ciekawe co piszesz - moje korpo (HQ w Bayu) 2 tygodnie temu juz oficjalnie oglosilo zdalna prace dla 99% pracownikow - chyba tylko jedna osoba per office przychodzi aby "kwiatki podlewac". A szef mojego szefa oglosil zakaz podrozy i prace z domu już chyba pod koniec lutego dla naszego działu, Z tego co wiem od kumpli z branży większość dużych IT korpo ma podobnie. Menadżerowie dostali wytyczne jak "comfortować" swoich pracowników, spędzać z nimi wirtualnie "więcej czasu" na motywacyjnych i psychologicznie pozytywnych pogaduchach, a każde przejawy COVID-19-depresji mamy zgłaszać w HR aby bardziej profesjonalne porady były dostarczane przez korpo. Na razie o redukcjach nie sychać

1 hour ago, mcpear said:

Menadżerowie dostali wytyczne jak "comfortować" swoich pracowników, spędzać z nimi wirtualnie "więcej czasu" na motywacyjnych i psychologicznie pozytywnych pogaduchach, a każde przejawy COVID-19-depresji mamy zgłaszać w HR aby bardziej profesjonalne porady były dostarczane przez korpo.

Ja niby nie w korpo, ale najwyrazniej dzialy HR maja jeden podrecznik jak szkolic "managerow". Jak mamy spotkanie grupowe i szef nas podnosi na duchu, a wszyscy gadaja o pierdolach zamiast o pracy to mnie tylko krew zalewa...

Polki w USA ruszyły z pomocą dla amerykańskich szpitali, w których również brakuje sprzętu ochronnego. Szyją maski, choć sprawa jest trudna, bo w sklepach brakuje gumek. Nie zwracając uwagi na problemy, chcą pomóc między innymi lecznicom, w których pielęgniarkami są nasze rodaczki.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polki-w-usa-ruszyly-z-pomoca-dla-amerykanskich-szpitali,nId,4403722?fbclid=IwAR1yga-5h_Zon_sCVWLI4gTO8TmWicWA5_Cfg4LvQBtaghxcLcZNK1PFGIU