Jump to content
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

1 godzinę temu, andyopole napisał:

W temacie "zdrowotnosci". Dziś będę próbował zrobić z tego dżem. Jakieś sugestie, podpowiedzi?

Figi lubią się z czerwonym winem. Jak potrzebujesz przy smażeniu je czymś "podlać" to tylko czerwonym wytrawnym :) 

Edit: w sensie wino lej do gara z figami ;) 

Edited by mola

19 minut temu, mola napisał:

Figi lubią się z czerwonym winem. Jak potrzebujesz przy smażeniu je czymś "podlać" to tylko czerwonym wytrawnym :) 

Edit: w sensie wino lej do gara z figami ;) 

Cenna podpowiedź, dzięki. Wino mam. A mogę przy tym wychylic szklaneczkę? Za Twoje zdrowie.

7 minut temu, andyopole napisał:

Cenna podpowiedź, dzięki. Wino mam. A mogę przy tym wychylic szklaneczkę? Za Twoje zdrowie.

Jak najbardziej! :) Dziękuję i polecam się!

Tak w ogóle to ja też dziś w przetworach tylko ja w sałatce z ogórków do słoików. 

BD154756-49E8-479C-94A4-266AB5451ABC.jpeg

• Upvote 1

Moje figi już na ogniu. Ogórki też dziś mam do roboty ale trochę później się za nie wezmę. Poczekam aż będę miał cień na backyyardzie bo teraz za gorąco. A w domu nie chce mi się chce chlapać.

Będę robił "po kaszubsku", pycha.

Ogorki obrane i pokrojone. Teraz poddałem je procedurze zmiękczającej. Na dziś wystarczy. Jeszcze przygotuję mieszaninę przypraw, słoiki i dalszy ciąg jutro.

20200801_191048.jpg

• Upvote 1

Po raz pierwszy wysylamy samochod do Stanow. Wymagania co do czystości pojazdu sa lekko absurdalne.

Spędziliśmy z mężem dobre 2 godziny myjac i odkurzajac wszelkie zakamarki auta... i po wstępnej kontroli odrzucili nasz pojazd z powodu lekkiej warstwy kurzu w okolicach silnika (tak, tam tez czyscilismy ale widac niedokladnie). 

Powiem szczerze, ze nigdy nie myslalam ze bede musiala czyścić wnętrzności samochodu paleczkami do uszu i szczoteczka do zębów... :/ Ale samochod w koncu przyjeli... 

2 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

Po raz pierwszy wysylamy samochod do Stanow. Wymagania co do czystości pojazdu sa lekko absurdalne.

Spędziliśmy z mężem dobre 2 godziny myjac i odkurzajac wszelkie zakamarki auta... i po wstępnej kontroli odrzucili nasz pojazd z powodu lekkiej warstwy kurzu w okolicach silnika (tak, tam tez czyscilismy ale widac niedokladnie). 

Powiem szczerze, ze nigdy nie myslalam ze bede musiala czyścić wnętrzności samochodu paleczkami do uszu i szczoteczka do zębów... :/ Ale samochod w koncu przyjeli... 

Ale to z powodu COVID? Czy to w wojsku taki, nomen omen, wojskowy dryl ;)?

Jak mój chłop wysyłał auto z PL do Stanów (statkiem), to pies z kulawą nogą się nie zainteresował, czy umyty (oczywiście był umyty), a już o myciu silnika to absolutnie nie było żadnej mowy.