Jump to content

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

U syna w przedszkolu niedawno skończyli świętować Diwali, zaraz będą wyklejać menory z makaronu na Hanukkah, potem Boże Narodzenie, Kwanzaa, Nowy Rok, Chiński Nowy Rok, potem gładko wchodzą w Walentynki, a jak mnie pamięć nie myli na deser karnawał. 

W zeszłym roku choinkę kupowaliśmy gdzieś koło 20 grudnia i był to błąd, gdyż zostały same przesuszone wiechcie. W tym roku napóźniej 10 grudnia. 

Co do wywieszania lampek - jest ciemno, ponuro. Cała ta fascynacja światłem wcale nie ma takich silnych korzeni w chrześcijaństwie - ot religia zaadaptowała zwyczaje związane z zimowym przesileniem. Widocznie jak się robi ciemno o 16 ludzie ciągle mają potrzebę czymś to zagospodarować.

• Upvote 1

• Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kiedyś się tu "chwaliłam" tym zdjęciem. W zyciu by mi do głowy nie przyszlo ze moj maly przybije piątkę z prezydentem     

Przyszlam sie pochwalic moim kochanym forumowiczom ze wczoraj o 4:19am czasu central us po 26h walki zostalam po raz pierwszy mama baaaardzo duzego chlopca:) czujemy sie dobrze i pozdrawiamy wszystkic

Maz czuje sie lepiej! Po tygodniu w lozku. Od kilku dni nie ma temperatury, ale krecilo mu sie w glowie i byl obolaly. Z dnia na dzien czul sie lepiej mimo ze stracil smak i zapach (nawet kawy nie wyw

Posted Images

14 hours ago, mola said:

U syna w przedszkolu niedawno skończyli świętować Diwali, zaraz będą wyklejać menory z makaronu na Hanukkah, potem Boże Narodzenie, Kwanzaa, Nowy Rok, Chiński Nowy Rok, potem gładko wchodzą w Walentynki, a jak mnie pamięć nie myli na deser karnawał.

Bardzo to wszystko Amerykanskie - w najlepszym znaczeniu. 

W tym roku nic. Ale jeszcze zastanawiam sie nad Air Fryer. Maja dobre oferty na Amazonie. Ktos ma i korzysta? Warto?
A w miedzy czasie udekorowalismy dom i po raz pierwszy rozpalilismy w kominku. Fajnie jest. Nigdy jeszcze nie mialam prawdziwego kominka. Chyba, ze piec na wegiel w piwnicy sie liczy

128347559_3155726984532905_3930732921385804060_o.thumb.jpg.627993e3e6ace553d5e9f5dbf66186ec.jpg
Kupilam ninja foodie 8 qt pressure cooker + air frajer. Wstawil i zapomnial.

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

• Thanks 1
Daj znac jak Ci sie podoba, bo tez myslimy o tym. 
Bardzo mi sie podoba, mam juz instant pot ale bez tego zapiekacza i gotowalam w nim zupy, kasze, ziemniaki, warzywa. W ninja foodie mozna to samo + zapiekanie. Mi to odpowiada , bo mozna naprawde szybko po pracy cos przyrzadzic. Wstawil zapomnial i za 20 minut gotowe. Nawet rosol w tym gotuje

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

• Upvote 1

On 11/27/2020 at 11:55 AM, Roelka v.2 said:

W tym roku nic. :D Ale jeszcze zastanawiam sie nad Air Fryer. Maja dobre oferty na Amazonie. Ktos ma i korzysta? Warto?

A w miedzy czasie udekorowalismy dom i po raz pierwszy rozpalilismy w kominku. Fajnie jest. Nigdy jeszcze nie mialam prawdziwego kominka. Chyba, ze piec na wegiel w piwnicy sie liczy :D

128347559_3155726984532905_3930732921385804060_o.jpg

Ja sie dzisiaj skusilam na ten 11in1 6.5qt. chociaż z moim zapałem boje sie ze bedzie zbierał kurz tak jak thermomix :lol: Ale w bb&b maja naprawde dobra cene

Co do kominka, u moich rodziców w domu jest i (chyba) przez zly komin zawsze potem śmierdziało w calym domu wiec sie jakos do kominkow zrazilam.  Poza tym nigdy nikomu nie chcialo sie w nim palic. Teraz kupilismy dom tez z kominkiem ( na flordzie :wacko: ) wiec mimo ze daje klimat wątpię żebyśmy go kiedykolwiek używali. Drewno, dym, czyszczenie .. jakos nie moja bajka wiec chce go zamurować i wstawić elektryczna ameykanska tandete ale pstryk i dziala !  ;)  

41 minut temu, agatenka napisał:

zawsze potem śmierdziało w calym domu wiec sie jakos do kominkow zrazilam. 

Bo trzeba kupić szczelny wkład do kominka z szybą. O wiele lepsza wydajność cieplna, dużo niższe zużycie drewna.

Niestety w USA bardzo cienki wybór a ceny zabójcze. 

• Like 1