Jump to content

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

• Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kiedyś się tu "chwaliłam" tym zdjęciem. W zyciu by mi do głowy nie przyszlo ze moj maly przybije piątkę z prezydentem     

Maz czuje sie lepiej! Po tygodniu w lozku. Od kilku dni nie ma temperatury, ale krecilo mu sie w glowie i byl obolaly. Z dnia na dzien czul sie lepiej mimo ze stracil smak i zapach (nawet kawy nie wyw

Przyszlam sie pochwalic moim kochanym forumowiczom ze wczoraj o 4:19am czasu central us po 26h walki zostalam po raz pierwszy mama baaaardzo duzego chlopca:) czujemy sie dobrze i pozdrawiamy wszystkic

Posted Images

My w tym roku nie robimy Wigilii, będzie tylko brunch świąteczny i obiadokolacja ok. 6-7 wieczorem. Na brunch będą "tosty francuskie" (nie krzyczcie, nazwa jest w Wikipedii ;) ) zrobione z brioszki namoczonej w jajkach i eggnogu z cynamonem, oraz tarta z wędzonym łososiem.

Na kolację będzie gęś! W końcu! Po latach niejedzenia nabrałam smaka na gęś. B. potaniały, u naszego rzeźnika w tym roku za 12 funtową gęś zapłacimy niewiele ponad stówkę, i jest już natarta suchym brine itp, trzeba tyko wsadzić do dziury jabłko ją tylko upiec. Odbieramy ją w czwartek :) Poza gęsią będzie zapiekanka z ziemniaków i czerwona kapusta. Na deser Jamaican fruitcake i sernik "po polskiemu" bo mój mąż polubił ostatnio, taki na spodzie, nie za słodki, niesłony, z rodzynkami i skórką pomarańczową.

Tylko dlatego że mam wolne do 4go stycznia :D 

A tą sałatką gyros @margherita_s i @Joanna30 to mi narobiłyście smaka, przez lata gadałam jak to do pyska tego goowna nie wezmę i w końcu skosztowałam i zamknęłam dziób :D 

• Haha 1
  • Upvote 2
6 hours ago, Joanna30 said:

Ale mi smaka narobiłaś :D

Ale u mnie to nieco inne składniki - kurczak w przyprawie gyrosowej (w przepisie mam kotani, ostatnio ciężko u nas dostać, a z inną nie smakuje już tak dobrze), kapusta pekińska z vegetą, kukurydza, cebula i ogórki konserwowe. Na sos miks majonezu z keczupem plus czosnek. Aha, i nie jest to sałatka warstwowa. Wszystko się miesza, a tylko keczup z majonezem idą na wierzch ;)

Matko, aż zgłodniałam! :P

O widzisz, to trochę inny przepis, ale widzę że i tak bardzo podobny. Najlepsze jest, że ja nigdy tej sałatki nie jem, jakoś tak nie moje smaki, robię dla innych :D

• Haha 1

Ale mi zrobiliscie mi smaka na ta salatke! Pamietam w Polsce to nonstop wcinalam, na kazdych urodzinach byla zaraz obok krokietow. Moze zrobie jakos po swietach. Albo na sylwestra czy cos. 

@Jackie - pochwal sie po swietach ta gesia! 

2 minutes ago, katlia said:

Nigdy nie jadlam salatki gyrosowej i najwyrazniej stracilam cos waznego :unsure: @Jackie Ale uczte przygotowujecie. Gdybym byla blizej, zaraz bym sie zaprosila. 

Haha no ja tez! A w sumie to mielismy jechac na swieta do Chicago, ale w koncu zostajemy w DC. Gdybym wiedziala ze @Jackie taka uczte robi to bym bardziej naciskala na ten wyjazd XD 

• Upvote 1

@katlia sałatka gyros to potrawa rdzennie polska choć z racji wieku jeszcze nie tradycyjna. Z tego co pamiętam pojawiła się kilka lat po upadku komuny, gdy zaczął się szał na grillowanie i opakowania "przyprawy gyros" pojawiły się w sklepach i ktoś wpadł na pomysł użycia jej w innym celu niż do gyrosa. Przez purystów traktowana jako potworek kuchni polskiej. Pomimo tego wciąż b. popularna bo jest całkiem smaczna, choć jest to smak fastfoodowy https://cookinpolish.com/polish-gyros-salad/

@ilon wrzucę zdjęcie tej gęsi! Mam nadzieję że będzie zjadliwa. Mąż specjalnie na tą okazję wyhodował majeranek w swoim AeroGarden :D 

• Upvote 3

Kochani, swoja droga w jakim sklepie kupujecie gyros seasoning? Ja zawsze kupowalam w polskim sklepie, ale nie chce mi sie jechac. Teoretycznie moglabym przeczytac sklad i sama zrobic mix, ale jestem ciekawa.