Jump to content

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

1 hour ago, andyopole said:

Na ziemi infrastruktura energetyczna jak w Tajlandii.

Zalezy gdzie. W miastach/stanach gdzie ludzie nie chca inwestowac w infrastrukture tak wygladaja ulice.

W miastach/stanach gdzie ludzie sa racjonalni, placa za podziemne polaczenia takich slupow juz nie ma, albo znikaja. Im bardziej progresywny rejon, tym bardziej nowoczesny, zwlaszcza w nowych osiedlach. Jeszcze jeden powod zeby mieszkac w niebieskich stanach. ;) 

Edited by katlia

• Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kiedyś się tu "chwaliłam" tym zdjęciem. W zyciu by mi do głowy nie przyszlo ze moj maly przybije piątkę z prezydentem     

Maz czuje sie lepiej! Po tygodniu w lozku. Od kilku dni nie ma temperatury, ale krecilo mu sie w glowie i byl obolaly. Z dnia na dzien czul sie lepiej mimo ze stracil smak i zapach (nawet kawy nie wyw

Przyszlam sie pochwalic moim kochanym forumowiczom ze wczoraj o 4:19am czasu central us po 26h walki zostalam po raz pierwszy mama baaaardzo duzego chlopca:) czujemy sie dobrze i pozdrawiamy wszystkic

Posted Images

On 2/21/2021 at 7:56 PM, PiciuK said:

Zbierze się egzekutywa i co dalej? Ostracyzm zawodowy - zwolnienie?

To już zależy od tego co sobie ludzie których to dotyczy ustalą, jeśli w ogóle to kiedyś to zrobią. To co napisałem to to, że jeśli jest problem, to nie byłoby głupie aby go rozwiązać.

Wybieranie najbardziej radykalnych rozwiązań przeciwników które i tak nie mają szans na realizację, od lat, bo kotlet tak jak pisałem - jest odgrzewany, i straszenie nimi, czy wręcz tak jak to robiły niektóre media - przedstawianie tego jako ataku na matematykę... to średnio skuteczna taktyka.

A z tym Texasem o którym panie wcześniej tutaj dyskutowały... to klimat klimatem... oddzielna sprawa i trzeba współczuć... Ale to co zrobiły firmy energetyczne... podnosząc ceny do 9 000 dolarów za megawatogodzinę... wzrost o 10 tysięcy procent?... no to już jest wynik konkretnej polityki stanu i konkretnych deregulacji rynku. 

Jaka była tego skala i ile ludzi będzie miało do zapłaty tysiące dolarów za ostatnie tygodnie (rekord jak na razie to chyba $16 000?) to się okaże w najbliższych paru miesiącach... a potem w wyborach.

• Upvote 2

9 minutes ago, rzecze1 said:

Jaka była tego skala i ile ludzi będzie miało do zapłaty tysiące dolarów za ostatnie tygodnie (rekord jak na razie to chyba $16 000?) to się okaże w najbliższych paru miesiącach... a potem w wyborach.

Strasznym optymistą jesteś. W wyborach powiedzą ludziom o "dangerous radical liberals" and "something something China" (nawet widać to na forum) i znowu Ted zostanie senatorem. 

Ci ludzie są - jak to mawia moja żona - "special". To mniej więcej odpowiednik użycia przymiotnika "nieszczęśliwy" przez moją babcię jak byłem dzieckiem i zadawałem pytania na temat kogoś upośledzonego umysłowo.

13 minutes ago, kzielu said:

Strasznym optymistą jesteś. W wyborach powiedzą ludziom o "dangerous radical liberals" and "something something China" (nawet widać to na forum) i znowu Ted zostanie senatorem. 

To działa, ale tylko do pewnego stopnia. Dopóki ludziom żyje się w miarę ok, a w USA nadal tak się ludziom żyje (przynajmniej tym co jeszcze nie wypadli poza nawias społeczeństwa i nadal głosują), znaczy żyje się z nosem ponad wodą, to napuszczanie ich na różnych „wrogów” przynosi rezultaty. W momencie gdy coś ich ugryzie porządnie w tyłek, lub zaczynaja się naprawdę topić, taka propaganda zaczyna ich tylko wkurzać. Tu granica jest płynna i cienka.

Nie takie cuda świat widział. W Polsce komunistów obalili nie intelektualiści, nie niezłomni partyzanci, nie zachodni agenci ale sami robotnicy i chłopi, i zrobili to w momencie gdy rząd im podniósł ceny kiełbasy...

Arabski świat podpaliło w 2011 podniesienie podatków w Tunezji i jeden straganowy sprzedawca który podpalił siebie..

Texas w ostatnich dwóch wyborach był i tak już blisko niebieskości, parę takich podobnych wydarzeń jak w ostatnich tygodniach i wcale mnie nie zdziwi jeśli i tam się nastrój zmieni. 

• Like 1
46 minutes ago, rzecze1 said:

Texas w ostatnich dwóch wyborach był i tak już blisko niebieskości, parę takich podobnych wydarzeń jak w ostatnich tygodniach i wcale mnie nie zdziwi jeśli i tam się nastrój zmieni. 

W sensie nastąpi odwrót w kierunku czerwieni? (just kidding) Jak trwa wojna to wnioski różne się wysnuwa po różnych stronach barykady:
https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-texas-kudlow-biden-b1805398.html

4 godziny temu, katlia napisał:

Zalezy gdzie. W miastach/stanach gdzie ludzie nie chca inwestowac w infrastrukture tak wygladaja ulice.

W miastach/stanach gdzie ludzie sa racjonalni, placa za podziemne polaczenia takich slupow juz nie ma, albo znikaja. Im bardziej progresywny rejon, tym bardziej nowoczesny, zwlaszcza w nowych osiedlach. Jeszcze jeden powod zeby mieszkac w niebieskich stanach. ;) 

Gdy mieszkałem w Beaverton na nowszym osiedlu tam też wszystko było pod ziemią, zadbał o to developer a nie dostawca energii, która na osiedle nadal była dostarczana naziemną pajeczyną. Gdy któregoś roku wiewiórki zrobiły zwarcie (naprawdę tak mówili na TV) to i tak w połowie miasta nie było prądu. To samo po każdym silnym wietrze. Dostawca (prywatny) jakim jest u nas Portland General Electric ma to w doopie, budowa linii napowietrznych jest o wiele tańsza, do tego wydzierzawi się słupy dostawcom telefonii, Internetu i jeszcze grosza zarobi trochę. A jak trochę podmucha to się weźmie kasa z ubezpieczenia, kable nazad powiąże i bedzie jako tako. Gubernator dorzuci jeszcze darmowego wojska do pomocy i git.

Żaden nadzór państwowy ich nie obliguje do budowy "porządnych" instalacji wiec jada po najnizszej linii oporu. Tak jest nie tylko w Oregon, te pajeczyny sa wszędzie. 

12 minutes ago, andyopole said:

Żaden nadzór państwowy ich nie obliguje do budowy "porządnych" instalacji wiec jada po najnizszej linii oporu. Tak jest nie tylko w Oregon, te pajeczyny sa wszędzie. 

Deregulacja - w sumie to jest mistrzostwo swiata ze oni (republikanie) opowiadaja ludziom ze to dla nich dobre i Ci w to wierza :) Zadna deregulacja nigdy nie byla dobra dla nikogo poza korporacjami zarabiajacymi kase a tutaj byl idealny przyklad dlaczego tak jest z ktorym dyskutowac sie nie da.

• Upvote 3
38 minutes ago, andyopole said:

Żaden nadzór państwowy ich nie obliguje do budowy "porządnych" instalacji wiec jada po najnizszej linii oporu. Tak jest nie tylko w Oregon, te pajeczyny sa wszędzie

Nadzor panstwowy, fakt nie. Ale wiele miast przenioslo wszystko pod ziemia, i jeszcze wiecej wymaga ze wszystkie nowe osiedla/developments itp., buduja tylko pod ziemia. Gdzie ja mieszkam, tylko stare dzielnice maja te 'pajeczyny.' Ale jeszcze 50 lat temu miasto kazalo przeniesc electrial poles z uclic do back alleys, wiec przynajmniej na zewnatrz ich az tak bardzo nie widac. Pomalu te z back alleys tez znikna, przynajmniej tu. Nie wiem jak bedzie z reszta USA.  

On 2/22/2021 at 12:19 AM, kzielu said:

Chłopaki w Hartford mają niezły weekend - z innego P&W (na 744) posypały się części na miasto (Maastricht). Wiedząc jak to wygląda, nie zazdroszczę. Chciałbym zauważyć również że nikomu się nic nie stało więc nie powodu do specjalnej paniki.

A ja tam sobie trochę popanikuję (za miesiąc będe lecieć 777 nad oceanem :P)...