Jump to content

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

16 hours ago, mcpear said:

Regular - około $4, premium 4.2-4.3

Naprawde Cali jest az TAK droga? Kurcze, patrze i niby wiem i slysze ze wszyscy mowia ze jest droga, ale patrzac po cenie paliwa ktore jest prawie 0 100% drozsze niz w innych czesciach USA.... czy to jest sztucznie podciagane do gory, czy ten transport tego paliwa jest do Was tak nie podrodze.... 

• Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kiedyś się tu "chwaliłam" tym zdjęciem. W zyciu by mi do głowy nie przyszlo ze moj maly przybije piątkę z prezydentem     

Przyszlam sie pochwalic moim kochanym forumowiczom ze wczoraj o 4:19am czasu central us po 26h walki zostalam po raz pierwszy mama baaaardzo duzego chlopca:) czujemy sie dobrze i pozdrawiamy wszystkic

Maz czuje sie lepiej! Po tygodniu w lozku. Od kilku dni nie ma temperatury, ale krecilo mu sie w glowie i byl obolaly. Z dnia na dzien czul sie lepiej mimo ze stracil smak i zapach (nawet kawy nie wyw

Posted Images

5 hours ago, Sebol83 said:

Naprawde Cali jest az TAK droga? Kurcze, patrze i niby wiem i slysze ze wszyscy mowia ze jest droga, ale patrzac po cenie paliwa ktore jest prawie 0 100% drozsze niz w innych czesciach USA.... czy to jest sztucznie podciagane do gory, czy ten transport tego paliwa jest do Was tak nie podrodze.... 

Chodzi glownie o podatki, chociaz dodaje sie do tego tez cost of doing business, ktory jest wyzszy na kazdym szczeblu. 

Edited by katlia

Podatki są około o $0.5 - $0.6 wyższe na galonie niż w innych stanach. Do tego dochodzi dużo bardziej niekorzystny stosunek popytu do podaży. Kalifornijczycy bardzo dużo jeżdża samochodami i bardzo dużo jeżdżą sami. Najbardziej znany obrazek to zatkana autostrada 405 biegnąca z północy na południe na zachodzie aglomeracji LA z pustym pasem HOV, gdzie można jechać o ile w aucie siedzą minimum 2 osoby. Na tej autostradzie jest od 7 do 9 pasów w jedną stronę. Calutka stoi z pustym pasem HOV. To są miliony aut. Jak w marcu rok temu nagle wszystkie stanęły to nie dość że problem smogu zginął w jeden tydzień ale i cena benzyny spadła w dwa tygodnie o ponad $1.25 na galonie. Jak rafineria w Long Beach ogłasza "krótkotrwały" przestój w produkcji to wszyscy wiedzą, że benzyna skoczy o $0.7-$1.2 dolara w ciągu 24 godzin. W ostatnich 6 latach doświadczyłem tego chyba 4 razy. A przerwy były w sumie kilkunastogodzinne. Tak więc podaż ledwo ledwo zaspakaja popyt

Edited by mcpear

6 godzin temu, Sebol83 napisał:

czy to jest sztucznie podciagane do gory, czy ten transport tego paliwa jest do Was tak nie podrodze.... 

Benzyna jest droga bo transport benzyny jest drogi, bo benzyna jest droga... 

To tak w maksymalnym skrócie. :)

• Haha 1
8 minut temu, mcpear napisał:

Jak rafineria w Long Beach ogłasza "krótkotrwały" przestój w produkcji to wszyscy

Macie rafinerię. W Oregon nie ma ani jednej. 

Chcialam powiedziec, ze w koncu po 5 latach rezydentury w USA wybieram sie na kilka dni do Chicago! Haha jestem podekscytowana, bo mam nadzieje znalezc jakies miejsce, gdzie moge zjesc dobre polskie jedzonko! Chcialby ktos cos polecic? Nie tylko jedzenie ale jakiekolwiek inne rzeczy, ktore polecilibyscie turystce odwiedzajacej Chicago? Mam swoja mala liste i niektore rzeczy wydaja sie byc jeszcze zamkniete, ale do Maja (bo wtedy lecimy) mam nadzieje bedzie juz lepiej!

• Like 1

1 hour ago, ilon said:

Chcialam powiedziec, ze w koncu po 5 latach rezydentury w USA wybieram sie na kilka dni do Chicago! Haha jestem podekscytowana, bo mam nadzieje znalezc jakies miejsce, gdzie moge zjesc dobre polskie jedzonko! Chcialby ktos cos polecic? Nie tylko jedzenie ale jakiekolwiek inne rzeczy, ktore polecilibyscie turystce odwiedzajacej Chicago? Mam swoja mala liste i niektore rzeczy wydaja sie byc jeszcze zamkniete, ale do Maja (bo wtedy lecimy) mam nadzieje bedzie juz lepiej!

Jestem w Chicago srednio raz w miesiacu. Zazwyczaj zatrzymuje sie u znajomych i jedziemy do marketu "Lassak" - bardzo dobre jedzenie :D

• Upvote 1

Jeszcze nie spotkałam dobrej polskiej restauracji w Chicago. Jest kilka w których jest w miarę smaczne jedzenie, ale podają też np. gyrosa :D Swego czasu chadzaliśmy do rosyjskiej knajpy Russian Tea Time Restaurant ale nie wiem jak jest teraz bo mieli remont i pozmieniali menu.

• Like 1

8 hours ago, Sebol83 said:

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g35805-d431739-Reviews-Podhalanka-Chicago_Illinois.html

Widziałem na kanale Polaka co przyjechał na chwile do CHicago, ze ta restauracja jest mega Polska, smaki jak u mamy / babci i nadal jest prowadzona przez Polkę :)

Obczailam, menu wyglada dobrze! Widzialam, jest tez miejsce pierogi heaven, w dobrej lokalizacji, ale wyglada na to, ze sa zamknieci.

12 minutes ago, Jackie said:

Jeszcze nie spotkałam dobrej polskiej restauracji w Chicago. Jest kilka w których jest w miarę smaczne jedzenie, ale podają też np. gyrosa :D Swego czasu chadzaliśmy do rosyjskiej knajpy Russian Tea Time Restaurant ale nie wiem jak jest teraz bo mieli remont i pozmieniali menu.

Gdzie powiedzialabys, ze jest najsmaczniejsze jedzenie? Moj jadlospis w ciagu tygodnia to jest mix salat i bialka jajek wiec wydaje mi sie, ze wszedzie gdzie pojde to bede zachwycona XD