Jump to content

Chciałem Powiedzieć Że...

andyopole

Recommended Posts

2 hours ago, mola said:

@barnclosepowodzenia z przeprowadzką. Myślisz, że będziesz za czymś tęsknił jeśli chodzi o USA?

Dobre pytanie. Napisze pelna odpowiedz po jakis 3 miesiach pobytu w Szwajcarii - nie planuje znikac z forum, wiec dam znac. Moze moje doswiadczenia sie komus jeszcze przydadza. Podczas procesu podejmowania decyzji zrobilem liste pros i cons i wyszlo mi, ze w Szwajcarii jest wiecej plusow niz w przypadku pozostania w USA. Jednymi z glownych powodow, dla ktorych sie przeprowadzamy sa:

1. Wiecej urlopu - dostalem na start 7 tygodni PTO rocznie i planujemy duzo podrozowac

2. Szwajcarska kultura pracy - klimat u mnie w firmie w CT doprowadzal mnie do szewskiej pasji i stwierdzilem, ze tego dluzej nie zniose - pomimo ze pewnie za jakies 3 miesiace otrzymalbym zielona karte.

3. Bliskosc do Polski i lokalizacja Szwajcarii w centrum Europy, wiec moge skoczyc na weekend w wiele miejsc

4. Jakosc zycia i perspektywy edukacyjne dla moich dzieci - uwazam, ze tam lepiej ksztalca i na pewno taniej

5. Czystosc, piekno naturalne i organizacja w Szwajcarii

6. Lepsze perspektywy zawodowe dla mojej zony - wynegocjowalem tez prace dla niej przy okazji ;)

Czego pewnie mi bedzie brakowac z USA to pewnie poziomu obslugi klienta i dostepnosci wszystkich dobr konsumpcyjnych. Zrobie update jak juz sie zadomowie w Szwajcarii :) 

• Like 4
  • Upvote 1

6 hours ago, barnclose said:

No wlasnie szkopul w tym, ze poza urzedami to nie za bardzo. Akurat w kantonie co ja bede 90% mowi po francusku i raczej nie uzywaja innego jezyka. Na pewno w firmie bede mowil glownie po angielsku, ale prace mam zaczac od 3-tygodniowego intensywnego kursu jezyka frnacuskiego w Nicei. 

Mam nadzieję że argument, który przeważył był większy niż 200k CHF / yr ;) A tak poza tym to zgadzam się z przedmówcami - Szwajcaria to absolutna czołówka jeśli chodzi o poziom życia. Powodzenia!

• Haha 1