Jump to content
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

3 minuty temu, Paulina_89 napisał:

Interesujaca opcja, moze sprobuje cos z tym pokombinowac, bo poza zupa, to moje  przyrzadzanie dyni konczy sie tym, ze upieczona wyjadam lyzka ze skorki;) Zadnych pumpkin pies czy wypiekow gdzie trzeba dodac cukru nie lubie.

Jesli chcesz przepis na zalewe to mi przypomnij, mam w domowym kompie. Wlasnie zamykam firme i ruszam do domu, dosc na dzis. Niby mamy po sezonie ale w tym tygodniu troche nasz przysypalo zamowieniami. UK, Chile, Uruguay, Iraq, UAE I jeszcze kilka innych dziwnych krajow.

59 minutes ago, andyopole said:

What? Pan na Alasce kwateruje?

Chcialbym... Godzine temu miala sie zaczac homecoming parade na UIUC, ale odwolali przez pogode. Masakra jakas. Jesien trwala moze 24h, bo przedwczoraj wylaczylismy klime, a dzis juz zima.

• Upvote 1

29 minut temu, andyopole napisał:

Jesli chcesz przepis na zalewe to mi przypomnij, mam w domowym kompie. Wlasnie zamykam firme i ruszam do domu, dosc na dzis. Niby mamy po sezonie ale w tym tygodniu troche nasz przysypalo zamowieniami. UK, Chile, Uruguay, Iraq, UAE I jeszcze kilka innych dziwnych krajow.

No to podbijam prosbe moli i tez poprosze o przepis :-) z gory dziekujemy! 

7 godzin temu, Xarthisius napisał:

...snieg mi pada za oknem...

Pozazdroscic... mam nadzieje, ze u nas juz niedlugo tez :)

Dnia 12.10.2018 o 15:18, haneczka019 napisał:

Patiptts jak tam u was? Wszystko w porządku?

Pozrywane linie, powalone drzewa, dom caly, zero pradu i wody przez najblizsze tygodnie ale trzymamy sie :) wszyscy cali. Sorry ale dopiero zlapalam neta u znajomych. Musielismy tez kupic generator.

• Like 2

52 minuty temu, Patipitts napisał:

Pozrywane linie, powalone drzewa, dom caly, zero pradu i wody przez najblizsze tygodnie ale trzymamy sie :) wszyscy cali. 

Trzymajcie się! Jak będziecie czegoś potrzebować to dajcie znać.

• Like 1
  • Upvote 1

8 godzin temu, Patipitts napisał:

Pozrywane linie, powalone drzewa, dom caly, zero pradu i wody przez najblizsze tygodnie ale trzymamy sie :) wszyscy cali. Sorry ale dopiero zlapalam neta u znajomych. Musielismy tez kupic generator.

Dobrze, że Wam nic nie jest. Po takim "powitaniu" w nowym miejscu teraz musi być już tylko lepiej ;).

• Like 1

Dnia 12.10.2018 o 16:36, Paulina_89 napisał:

No to podbijam prosbe moli i tez poprosze o przepis :-) z gory dziekujemy! 

Sorry że tak późno ale busy byłem  niesamowicie.

Zalewa w takich proporcjach:

1 szklanka octu,

2 szklanki przegotowanej wody,

2 szklanki cukru,

1 stołowa łyżka soli.

To że tak powiem proporcja wyjsciowa dla octu 10%. Ilosci octu, cukru i soli mozna regulowac wg wlasnych upodobań.  Ja np dodaje do dyni goździków i angielskiego ziela a ostatnio wrzuciłem gałązkę pietruszki i koperku. Na dodatek, ponieważ dynia jest dość mdła w smaku dorzucilem kilka ziaren pieprzu i papryczkę chili dla dodania "charakteru".

Zaraz poszukam przepisu na wino z dyni, jeśli znajdę to wrzucę. 

• Thanks 2