Jump to content
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

16 minut temu, pelasia napisał:

Gdybym pochodziła po sklepach w Chicago to bym 50lbs ciezsza byla:lol:. Do polskich sklepow mam tu daleko, a motywacji aby siedziec w samochodzie tyle godzin brak. Tak to bywa jak sie gdzies na zadupiu mieszka i wszedzie daleko.

Ja mam jeden polski sklep 20 minut ode mnie i ostatnio cos slyszalam, ze w piatki maja paczki, wiec podjade dzisiaj obadac sytuacje. Jest tez jedna restauracja ktora w piatki ma polskie menu. Jeszcze nie bylam, ale wszystko cudownie, ze jak zajade to zjem wszystko.

A jutro w DC chyba wszystkie ambasady UE maja dni otwarte wiec jade sie poszwedac z kilkoma znajomymi rowniez z Europy. W planach mamy ambasade Hiszpanii, Wegier, Niemiec, Francji i oczywiscie Polski - ponoc maja miec pierogi :) 

54 minuty temu, Jackie napisał:

"Polska kiełbasa" w USA może oznaczać wiele rzeczy, wystarczy połazić po sklepach/restauracjach w Chicago ;) Nie wiem jak w Colorado.

Na poczatku mojego pobytu tutaj kupilem w COSTCO cos co mialo nazwe "polska kielbasa". Miala tylko nazwe.

• Upvote 1

43 minuty temu, pelasia napisał:

Gdybym pochodziła po sklepach w Chicago to bym 50lbs ciezsza byla:lol:. Do polskich sklepow mam tu daleko, a motywacji aby siedziec w samochodzie tyle godzin brak. Tak to bywa jak sie gdzies na zadupiu mieszka i wszedzie daleko.

Chyba rzuce swoja robote i otworze sklep wysylkowy z prawdziwymi wedlinami. Nie sa one wiele warte (Ilon wie bo miala okazje sprobowac) ale zawsze lepsze od tego kielbasopodobnego wyrobu z COSTCO.

• Like 1

36 minut temu, andyopole napisał:

Nie sa one wiele warte (Ilon wie bo miala okazje sprobowac)

Andy, nie badz taki skromny. Jak w robocie pokroilam szynke to cala firma sie zachwycala i zaraz chcieli wiedziec skad mozna zamowic :P 

• Haha 1
  • Upvote 2

1 godzinę temu, pelasia napisał:

Do polskich sklepow mam tu daleko

No to musimy sie jakos spotkac, i przywioze ci niezla z Denver, z polskiego sklepu. Pewnie nie bedzie taka dobra jak ta robiona przez andy, ale 100% lepsza od tego co kupisz w normalnych amerykanskich sklepach.

Edited by katlia

13 minut temu, ilon napisał:

Andy, nie badz taki skromny. Jak w robocie pokroilam szynke to cala firma sie zachwycala i zaraz chcieli wiedziec skad mozna zamowic :P 

Ilon jak zwykle bajeruje. Chyba chce byc u mnie na commission. :P

Mnie kusi żeby kupić surową szynkę u naszego rzeźnika i ugotować :) Nie jestem dobrą kucharką ale szynkę ugotować potrafię :D 

6 minut temu, katlia napisał:

No to musimy sie jakos spotkac, i przywioze ci niezla z Denver, z polskiego sklepu.

A gdzie ten sklep? Zaraz bede jechal z polnocy od Cheyenne na lotnisko po I-25, jak po drodze to moze cos sobie kupie. 

15 minut temu, Jackie napisał:

Mnie kusi żeby kupić surową szynkę u naszego rzeźnika i ugotować :) Nie jestem dobrą kucharką ale szynkę ugotować potrafię :D 

Wszystko da sie zrobic. Tajemnica tkwi w przygotowaniu i przyprawach. Mozna nawet lekko podwedzic w domowych warunkach. Sposob gotowania tez ma niebagatelne znaczenie. Mozna zrobic mieso soczyste, mozna tez zrobic trociny. ;)

Edited by andyopole

57 minut temu, katlia napisał:

No to musimy sie jakos spotkac, i przywioze ci niezla z Denver, z polskiego sklepu. Pewnie nie bedzie taka dobra jak ta robiona przez andy, ale 100% lepsza od tego co kupisz w normalnych amerykanskich sklepach.

Katlia, my to powinnyśmy sobie zrobic wycieczke do Oregonu i odwiedzic Andyiego :D