Jump to content
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

7 minut temu, Xarthisius napisał:

To nie to, ze jedno miejsce bylo. Prawie na calej dlugosci domu. Na korytarzu, w sypialniach, w lazience.

Obstawiam, ze ten sufit nigdy wody nie widzial. Po gruntowaniu i 3 warstwach farby, zebralo jej sie na tyle ze wszystko zaczelo "pracowac".

Dobra, zadzwonilem do szwagra coby sie doedukowac na ten temat (pracuje po nocach). Faktycznie, 1 5/8 calowe gwozdzie sa uzywane do mocowania sidraku, na suficie tez i to nawet w obecnych czasach. On woli wkrety jak sam instaluje, ale mowi ze szybciej sie sciany rozwala jak sidrak na gwozdziach siedzi. Gwozdzie beda wychodzic, w zaleznosci jak rama pracuje, on mowi ze wkrety tez moga sie poluzowac. Jedyne wyjscie to dobic go drugim, tak zeby glowki sie nachodzily i dolozyc wkret gdzies obok.

9 godzin temu, mola napisał:

Mamy w domu jeden włącznik, który nie wiadomo co włącza. Na pewno nie żadne główne światło, napewno nie żadne gniazdko. Prąd w tym jest ale gdzie wychodzi na drugim końcu? Tego nie wie nikt :lol:

Jezeli jest to sypialnia albo living room to   wylacznik kontroluje gniazdko, a wlasciwie polowe gniazdka sprawdz gore i dol. 

57 minut temu, pepeaz napisał:

Jezeli jest to sypialnia albo living room to   wylacznik kontroluje gniazdko, a wlasciwie polowe gniazdka sprawdz gore i dol. 

Wiemy, sprawdziliśmy i górę, i dół. Może jak włączamy/wyłączmy to sąsiad zachodzi w głowę co mu tak w kuchni światło mryga :lol:

• Haha 1

typowa usterka -ten kto zakladal gniazdko nie usunoł jumpera 

Zagadek budowlanych ciag dalszy... Mamy na korytarzu cos co wyglada jak brzydka lampa. Dzisiaj zdjalem klosz i zwatpilem. Mam wrazenie, ze to jakis historyczny dzwonek do drzwi? Czy ktos widzial takie cudo?

ustrojstwo01.jpg

ustrojstwo02.jpg

Tak jak mówisz. Na drugim zdjęciu widać dwa elektromagnesy, które uderzają w szynę po lewej stronie, pionowo. Ona daje dźwięk gongi. Mam podobny tylko nie zakryte takim fikusnym kloszem lecz zwykłym plastikowym reklam.

Też nie działa. :D

24 minutes ago, andyopole said:

Tak jak mówisz. Na drugim zdjęciu widać dwa elektromagnesy, które uderzają w szynę po lewej stronie, pionowo. Ona daje dźwięk gongi. Mam podobny tylko nie zakryte takim fikusnym kloszem lecz zwykłym plastikowym reklam.

Też nie działa. :D

Moze poprzedni wlasciciele nam go odlaczyli, bo wygrywana melodia nie oddawala ich pogladow politycznych. Nasz dzialajacy dzwonek wygrywa "Dixie's Land"...

• Haha 2

Mój nie jest popsuty tylko się "zastał" od nieużywania. Zawsze jak mam goscia zamiast go zatrudnic do przyciskania przycisku w celu rozruszania to pijemy wódkę albo zajmujemy sie prokreacją, w zależności od płci. :D

Co to tak cicho panie i panowie? Jakie plany na weekend, chwalic mi sie tu prosze! :) 

Moj syn jutro ma graduation :) Nie moge uwierzyc ze kolejny syn idzie na studia i jest w zasadzie dorosly... ech, czas leci...

• Like 1