Jump to content
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

Dzisiaj po raz pierwszy skorzystałem z "Hertz fast lane powered by CLEAR" - musiałem połączyć moje konto w Hertzu z kontem w CLEAR uprzednio. Dzisiaj podjechałem pod bramkę Hertzu, kamerka zrobiła mi zdjęcie (albo ich serię) i za chwilę bramka mi się otwarła. Co my wszyscy będziemy robić z zaoszczędzonym czasem? Aczkolwiek miło patrzeć jak technologia wchodzi w codzienny użytek.

5 godzin temu, pelasia napisał:

No, zespol mojej mlodosci, wiec sie ubawilam. Choc miejsca bylo malo i wyszlam pol glucha, to dobrze sie bawilysmy. A ile bilety( normalne, nie zadne VIP) najczesciej kosztują w PL lub Europie? Pytam tak tylko z ciekawosci. 

Poprzednie ich koncerty w Polsce organizował ktoś inny, więc ceny były niższe. Już jakiś czas temu przejęło ich Live Nation, a oni na wszystkich mają ceny z kosmosu. Nie patrzą na kraj, tylko rypią wszędzie podobnie. Choć ze względu na przelicznik walutowy w Polsce i tak jest najtaniej (oczywiście na tle reszty Europy). Trybuny blisko sceny na Torwarze kosztowały ponad 450 zeta. Miejsce na płycie w GC (czyli bliżej sceny) to był wydatek rzędu 500 plnów (a VIP z M&G ponad 3 tysie!).

Najtańszy ich koncert na jakim byłam miał miejsce w Bratysławie w 2009 roku. Bilet kosztował 30 euro, czyli jakieś 120 złociszy :D

Ale te ceny nie dotyczą tylko ich (choć oni - mimo wszystko - nie są gwiazdą na topie), ale np. Beyonce czy Ed Sheeran albo Metallica też mieli ceny zaporowe ;)

https://youtu.be/bWOIv2U5Yxg

ALERT #R 20. milionowa Polonia - nie bądźmy silent majority. Cicha większość ma wreszcie swój głos, tym głosem jesteśmy My #R REVOLUTION

Sprawdź czy masz ważny paszport by kopnąć polityków jesienią na out.

DO's and DON'Ts

1- zapisz się na wizytę w konsulacie na ich stronie internetowej

2-przyjdź w wyświetlonym na stronie terminie i godzinie (np Piątek Aug 30 godz 2 36 sic! ) , przynieś ze sobą wygasły paszport

3- przynieś zdjęcie na którym się nie uśmiechasz (nie wolno się uśmiechać na zdj. paszportowym default_smile.png

4- jeśli nie masz zdjęcia zrobisz je w budce nieopodal (ale możesz wyglądać jak Julio Iglessias default_smile.png Koszt $18.50

5- Nie pchaj się dużym autem na Manhattan, nie zmieścisz się do każdego garażu Koszt $40- 80

6 -Wypełnij na miejscu formularz, 3 minuty roboty

7- Opłać w okienku $152 za paszport z wysyłką do domu

8- UWAGA ok 3 tyg. + czekania na przyjście paszportu do domu. ZAPISZ SIE NA WIZYTE JUZ TERAZ!

Cała ekipa w Consulate General of Poland in New York jest super miła i dzielnie walczy z archaicznym systemem odnawiania paszportu.

Dla porównania:

US passport - elektronicznie wypełniamy podanie, 2 tygodnie z wysyłka do domu. Koszt $145

PL paszport = 3-5 tygodni, wizyta na miejscu, odbiór do domu Koszty total:

-Paszport z wysyłką $152

- tolls - $15

- garaz parking - ok $50

- Julio Iglessias photo $18.50

Razem = $256

Tyle kosztuje Cię prawo by głosować na #R REVOLUTION jesienią w wyborach. Twoje pieniądze - Twój wybór!

Nasza Ojczyzna - Nasz Naród - Nasza krew - Nasza przyszłość!

VOTE!

Www.R-us.com

A propos powyższego w tych wyborach głosowanie korespondencyjne zostało nam (Polonii) zabrane, czyli jak się mieszka poza Chicago, NYC, LA, Houston i Waszyngtonem to wymaga to dużego samozaparcia aby głos oddać w tych wyborach.

Edited by mcpear
.

11 minutes ago, mcpear said:

A propos powyższego w tych wyborach głosowanie korespondencyjne zostało nam (Polonii) zabrane, czyli jak się mieszka poza Chicago, NYC, LA, Houston i Waszyngtonem to wymaga to dużego samozaparcia aby głos oddać w tych wyborach.

Obwodow jest zawsze troche wiecej, no ale tak czy inaczej glownie Midwest (np. St Louis, MO, Detroit, MI)  i East Coast (Boston, Miami).

7 minutes ago, cee said:

Phoenix było głosowanie w polskim kościele w 2015. Nie wiem jak w tym roku

W 2015 to glosowalismy przez USPS z Austin, TX, bez zadnych problemow ;) Trzeba sie bylo tylko odpowiednio wczesniej zapisac.