Jump to content
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

Ja tez sie skromnie przyznam, ze zrobilam screen shota tych przepisow. Ja jeszcze musze dostosowac do pieczenia na wysokosci, ale ktoregos dnia sie zabiore, moze przed moja emerytura ha ha ha

• Haha 1

To ja jeszcze podrzucę przepis bardzo "kawalerski" z moich ukochanych mojewypieki.com

280g masła orzechowego

1 duże jajo

1/3 szklanki cukru. 

Zmiksować aż masa będzie "do lepienia" (kitchen aidem jakoś minutę dwie), lepić kulki wielkości orzecha włoskiego (powinno wyjść koło 15). Rozpłaszczyc widelcem. Piekarnik 180C, 12  minut albo minutkę dwie dłużej aż będą rumiane. Robi się doslownie 5 minut, a mój syn uwielbia.

Pełny opis tu:

https://www.mojewypieki.com/przepis/proste-ciastka-orzechowe

Edited by mola
  • Upvote 2

8 minut temu, mola napisał:

To ja jeszcze podrzucę przepis bardzo "kawalerski" z moich ukochanych mojewypieki.com

280g masła orzechowego

1 duże jajo

1/3 szklanki cukru. 

Zmiksować aż masa będzie "do lepienia" (kitchen aidem jakoś minutę dwie), lepić kulki wielkości orzecha włoskiego (powinno wyjść koło 15). Rozpłaszczyc widelcem. Piekarnik 180C, 12  minut albo minutkę dwie dłużej aż będą rumiane. Robi się doslownie 5 minut, a mój syn uwielbia.

Pełny opis tu:

https://www.mojewypieki.com/przepis/proste-ciastka-orzechowe

Gdyby mi się chciało jechać do sklepu to już dziś bym ten eksperyment popełnił. 

Godzinę temu, andyopole napisał:

Gdyby mi się chciało jechać do sklepu to już dziś bym ten eksperyment popełnił. 

No co masla orzechowego brak? Nie wiedzialam, ze istnieje dom w usa bez słoika upchnietego gdzies w kuchni :P

8 minut temu, pelasia napisał:

No co masla orzechowego brak? Nie wiedzialam, ze istnieje dom w usa bez słoika upchnietego gdzies w kuchni :P

Jak widzisz jest to mozliwe. Zawsze bylem rebel i niech juz tak zostanie.

....Aż wstałem i poszedłem zobaczyć, znalazłem tylko słoiczek nutelli kupiony chyba ze dwa lata temu.

• Haha 1

A ja sie zastanawiam czym by tu maslo orzechowe zastapic. Zjem od czasu do czasu ale fanem wypiekow o jego smaku nie jestem. Hmm...

6 minut temu, pelasia napisał:

A ja sie zastanawiam czym by tu maslo orzechowe zastapic. Zjem od czasu do czasu ale fanem wypiekow o jego smaku nie jestem. Hmm...

Nutella?

20 minut temu, pelasia napisał:

Almond butter? 

Z nutelli to by sie nalesnik zrobił! Chyba jedynie, jak katlia wspomniala, maslo migdalowe wchodzi w gre. Zobaczymy.