Skocz do zawartości

Prawo Jazdy_Turystycznie


marcinun

Rekomendowane odpowiedzi

Należy mieć międzynarodowe prawo jazdy.Koniec kropka .Bardzo często policja przymyka oko i uznaje Polskie prawo jazdy.Jeżeli stać Cię na wakacje na Florydzie to nie łaszcz się na $10 tylko wyrób sobie międzynarodowe prawo jazdy i śpij spokojnie.

W USA generalnie Policja nie zatrzymuje do kontroli jeżeli nie popełnisz wykroczenia drogowego .Musisz się jednak liczyć z tym ,że w USA przepisy ruchu drogowego różnią się od tych w Polsce i możesz łatwo się "złapać " w jakąś pułapkę . Czy wiesz np. kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu gdzie wszyscy ( 4 ) kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania i mają przed sobą znak STOP z napisem pod znakiem " all way" .

Wiem ,że w Polsce mało kto wie jak zachować się przed takim skrzyżowaniem i kto ma pierwszeństwo. Podpowiem ,że NIE działa to na zasadzie skrzyżowania równorzędnego ( pierwszeństwo dla pojazdu z prawej strony). :)

Ja wiem kto ma pierwszeństwo, ale od 6 lat zamierzam sprawdzić, bo jak uczyłem się do prawka do mignelo mi, że z prawej rusza pierwszy. Czasem kilka samochodów dojeżdża na raz do skrzyżowania i stoimy.

Jak znajdę trochę czasu to poszukam, bo mnie już to tyle lat nurtuje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy mieć międzynarodowe prawo jazdy.Koniec kropka .Bardzo często policja przymyka oko i uznaje Polskie prawo jazdy.Jeżeli stać Cię na wakacje na Florydzie to nie łaszcz się na $10 tylko wyrób sobie międzynarodowe prawo jazdy i śpij spokojnie.

Ale to nie chodzi o laszczenie sie na $10 tylko o zawracanie glowy wyrabianiego tegoz - jak kiedys tu przyjezdzalem turystycznie, to mialem takie...Ale ze to nieporeczna ksiazeczka ktorej sie w portfelu nie da nosic, koniec koncow sie zepsulo i zgubilo ;-) i sobie dalem z nim spokoj. W wypozyczalniach patrzyli na polskie PJ znacznie bardziej przychylnie bo wygladalo bardziej cywilizowanie...

Co do zatrzymania - mnie zatrzymali na sobriety checkpoincie na ktorych zatrzymuja wszystkich po kolei :)

Inna ciekawostka - ostatnio jak bylem sluzbowo w Wawie, w wieczor tuz przed wylotem zlapali mnie na radar na Jagiellonskiej autem wypozyczonym z Hertza...

Wyciagnalem prawo jazdy z OH i dostalem pouczeniem ze powinni mi wlepic zlotych piecset bo powinienem miec miedzynarodowe prawo jazdy w PL jezeli jedyne ktore mam to amerykanskie :) Pozniej wyciagnalem polskie ale to juz inna historia ;-) .

Jeszcze inna ciekawostka - co prawda temat jest w FL, ale odnosnie jezdzenia w VA (kto czytuje regularine jalopnik.com to widzial) :

http://jalopnik.com/never-speed-in-virginia-lessons-from-my-three-days-in-1613604053

>20mph over limit -> reckless driving -> class 1 misdemeanor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem kto ma pierwszeństwo, ale od 6 lat zamierzam sprawdzić, bo jak uczyłem się do prawka do mignelo mi, że z prawej rusza pierwszy. Czasem kilka samochodów dojeżdża na raz do skrzyżowania i stoimy.

Jak znajdę trochę czasu to poszukam, bo mnie już to tyle lat nurtuje. :-)

Sam sobie odpowiadam:

At these intersections all vehicles on all roads leading into the intersection must stop. If you get to the intersection at the same time as other vehicles, the driver on the left must yield to the driver on the right.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

tak z ciekawości? w jakim sensie źle zapięte pasy? :)

w takim sensie, ze mialam je pod pacha, bo mi zachodzily na szyje ;) To byla chwila, bylam juz na na "wiejskiej grobli" prowadzacej do domu. Jak on to wypatrzyl, nie wiem.

Przecież te skrzyżowania są całkowicie niegroźne nawet jak nie wiadomo kto ma pierwszeństwo. Można sie co najwyżej pokłócić ale żeby doszło do stłuczki to chyba trzeba by było pomylić gaz z hamulcem...

..nie powiedzialam, ze sa grozne ;), dla mnie to nie problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inna ciekawostka - co prawda temat jest w FL, ale odnosnie jezdzenia w VA (kto czytuje regularine jalopnik.com to widzial) :

http://jalopnik.com/never-speed-in-virginia-lessons-from-my-three-days-in-1613604053

>20mph over limit -> reckless driving -> class 1 misdemeanor

Nie znam osoby wsrod swoich znajomych w VA, ktora jezdzac dosc dobrym samochodem nie skonczyla w sadzie. Oczywiscie nie mam porownania ze wszystkimi stanami ale w VA nie ma przebacz. Nawet jak ktos na autostradzie mija mnie lecac kolo setki, to za jakis czas mijam go stojacego na poboczu z radiowozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osoby wsrod swoich znajomych w VA, ktora jezdzac dosc dobrym samochodem nie skonczyla w sadzie. Oczywiscie nie mam porownania ze wszystkimi stanami ale w VA nie ma przebacz. Nawet jak ktos na autostradzie mija mnie lecac kolo setki, to za jakis czas mijam go stojacego na poboczu z radiowozem.

...a to w dobrych samochodach zacina się gaz? Starym junkiem tez można przycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osoby wsrod swoich znajomych w VA, ktora jezdzac dosc dobrym samochodem nie skonczyla w sadzie. Oczywiscie nie mam porownania ze wszystkimi stanami ale w VA nie ma przebacz. Nawet jak ktos na autostradzie mija mnie lecac kolo setki, to za jakis czas mijam go stojacego na poboczu z radiowozem.

A to ja chyba jestem wyjatkiem ;) na codzien jezdze over speed limit bo wychodze z pracy o 2.30 i pedze jak tylko moge bo o 3 zaczyna sie HOV i potem juz tylko "wolne" pasy mi zostaja, wiec chyba jestem w czepku urodzona ze mnie nigdy nie zatrzymali. Moj maz jedynie raz byl w sadzie o uniewaznienie mandatu za towing bo zatrzymalismy sie w D.C. na 5 min bo dziecko mialo bathroom emergency a okazalo sie potem ze w tych godzinach byl tam akurat zakaz zatrzymywania. I tak udalo nam sie obnizyc mandat ze $150 do $50 :)

Co do prawka na turystycznej, ja bym wyrobila miedzynarodowe, nigdy nie zaszkodzi w razie jakiegos nadgorliwego policjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Założyłem temat, więc winny jestem opisu po powrocie. Pojechałem na polskim prawo jazdy, autko wypożyczyłem w Orlando. W wypożyczalni na lotnisku nie było żadnego problemu z polskim dokumentem, pan się tylko dopytał gdzie tu jest mój adres:) Co do policji to nie wiem, bo nie miałem z nimi przyjemności. Zrobiłem trasę Orlando - Miami - Key West - Miami - Naples - Tampa - Orlando, w sumie wyszło chyba ok. 1100 mil. Policji na drogach jest naprawdę dużo, ale jeśli jedziesz przepisowo to nie ma opcji, żeby Cię zatrzymali. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...