Skocz do zawartości

Dostanie Wizy Turystycznej Gdy Brało Się Udział W W&t Na J1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy wzięcie udziału w programie Work and Travel w przeszłości może stać na przeszkodzie w dostaniu wizy J1? Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że nie ma związku, przecież posiadanie J1 w przeszłości nie dyskwalifikuje uzyskania turystycznej. Ale spotkałem się z opinią z mojego biura W&T, że będąc w przeszłości w USA na wizie J1 mam Social Security Number i dostanie wizy turystycznej może być w tym przypadku utrudnione.

A teraz opiszę mój konkretny przypadek. Byłem na programie J1 aż 6 razy z rzędu - ostatni raz w tym roku, 2 miesiące temu wróciłem do Polski. Jakie mam szansę dostania wizy turystycznej żeby jechać do USA na 2 tygodnie w Styczniu 2014 w odwiedziny? Spotkałem się z opinią, że szansę mam marne, bo raz że posiadam SSN to w dodatku odległość czasowa między moim powrotem a planowanym wylotem w styczniu jest krótka - około 3 miesiące. Dodam też że raz miałem odmowę wizy - właśnie w tym roku, wiza J1, ponieważ nie potwierdziłem na rozmowie wystarczająco statusu studenta, ale po tygodniu znowu miałem rozmowę, pokazałem dokumenty, dostałem wize, poleciałem. Nic poważnego, ale w papierach mam oficjalnie udokumentowaną odmowę w każdym razie.

Nie wiem czy warto się starać teraz o turystyka, jak widzicie moje szansę? Czy ktoś po wizach J-1 starał się o turystyka ?

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od danej osoby jak wypadnie na rozmowie a nie czy masz- miales,masz J-1 ;)

i teraz jak miales cos ze studiami to przygotuj sie na pytania w tej sprawie,czy nadal jestes studentem .Bo to ze dostales wize za 2 razem to ok a innemu Konsulowie moze zapalic sie czerwona lampka ze cos moze byc nie tak teraz
.

Jak pozczytasz to forum to zobaczysz ze wiele osob dostawalo wize turystyczna beda po work i travel

byli i tacy ze nie dostawali no ale czy mialo to znaczenie ze byli juz na work travel to inna sprawa .Kazda sprawa jest inna,moze byc tak ze inny Konsul i inne widzenie Twoich spraw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Trochę boję się ryzykować bo wiem że jak bym nie dostał tego turystyka to jednocześnie moje szanse na wzięcie udziału w programie W&T po raz kolejny - siódmy - raz w 2015 roku spadły by jednocześnie do zera ... Sam fakt że 2 miesiące po powrocie z programu staram się o turystyka może być dla Konsula podejrzany, że używam różnych wiz aby legalnie siedzieć w USA jak najdłużej. Trochę się boję, nie wiem czy zaryzykować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lecisz znow na pare miesiecy czy tez pare dni,np 1 tydzien :)

Jabba1 nie zupelnie tak jest, w Konsulacie dobrze wiedza ze majac numer SSN ktos moze podjac prace :) ,ile to bylo postow na tym forum ze ktos lecial tak i pracowal

jest na plus ze ktos wrocil a teraz ma pokazac ze leci na okres swiateczny,ferii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się najbardziej tego, że jak teraz dostanę odmowę to tym samym prawdopodobnie w 2015 wizy J-1 też nie dostanę. Teraz w styczniu chciałem lecieć dosłownie n 2 tygodnie w odwiedziny po Świętach. I chociaż teoretycznie byłem już 6 razy w USA, nigdy nie przesiedziałem ani jednego dnia to tak jak niektórzy piszą - to może być zarówno ZA jak i PRZECIW otrzymaniem turystyka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ktos ma taki napis na numerze nie oznacza ze nie moze podjac pracy,.ile to pracodawcow chce zobaczyc dokladnie numer ;)

lecisz na turystyczny pobyt to tak go przedstaw na rozmowie.a na kogo trafisz z 2 strony to na to nie masz wplywu ;)

jak lecisz na work i travel to sa inne dokumenty,rozmowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się najbardziej tego, że jak teraz dostanę odmowę to tym samym prawdopodobnie w 2015 wizy J-1 też nie dostanę. Teraz w styczniu chciałem lecieć dosłownie n 2 tygodnie w odwiedziny po Świętach. I chociaż teoretycznie byłem już 6 razy w USA, nigdy nie przesiedziałem ani jednego dnia to tak jak niektórzy piszą - to może być zarówno ZA jak i PRZECIW otrzymaniem turystyka ....

Nie lepiej było złożyć podanie o turystyczną razem z J1? Wtedy wątpliwe że daliby Ci J1 a B1/B2 nie na jednej rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...