Skocz do zawartości

Wiza Po Dziadku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem uzyskać informacje od kogoś kto orientuję się w temacie. Mój dziadek posiada obywatelstwo USA +emeryturę. Obecnie mieszka w polsce w stanach jest jego córka(siostra mojego taty) która też posiada obywatelstwo po dziadku, jakieś 5 lat temu tata składał podanie o stały pobyt w USA lecz zrezygnował z tego (sytuacja rodzinna) Mam 23 lata aktualnie posiadam wize turystyczna ważną na 1 rok. Czy jest jakaś szansa na uzyskanie zielonej karty po "rodzinie" jak jeśli tak to jak długo to trwa i jakie są koszty

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem uzyskać informacje od kogoś kto orientuję się w temacie. Mój dziadek posiada obywatelstwo USA +emeryturę. Obecnie mieszka w polsce w stanach jest jego córka(siostra mojego taty) która też posiada obywatelstwo po dziadku, jakieś 5 lat temu tata składał podanie o stały pobyt w USA lecz zrezygnował z tego (sytuacja rodzinna) Mam 23 lata aktualnie posiadam wize turystyczna ważną na 1 rok. Czy jest jakaś szansa na uzyskanie zielonej karty po "rodzinie" jak jeśli tak to jak długo to trwa i jakie są koszty

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Dziadek - Ojciec -> 11 lat Ojciec -> Ty 7 lat (jezeli jestes niezonaty)

Dziadek musi mieszkac w US, miec dochody i US domicile, podobnie pozniej z ojcem.

Siostra -> Ojciec -> 13 lat Ojciec -> Ty 7 lat

Jezeli jestes zonaty to sprawa sie komplikuje - Twoj ojciec po uzyskaniu zielonej karty musi zostac obywatelem (5 lat) i dopiero wyslac petycje (11lat)

Wiec w sumie masz do wyboru : 18 lub 20 lat jezeli jestes niezonaty, 27 lat jezeli jestes zonaty. Dziadek oczywiscie musi dozyc momentu wydania wizy dla ojca - ktora jest wydawana w celu laczenia rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...