Skocz do zawartości

Ślub W Vegas


Shaq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

będę w lutym w Vegas i potrzebuje informacji nt. wzięcia ślubu. Czytałem juz trochę o formalnościach, ale gdyby ktoś miał więcej danych (może doświadczeń) to poproszę. Od razu pytanie czy wszystko jestem w stanie załątwić w ciągu 1 dnia na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...

Skoro ktos odgrzal temat, to pomyslalem, ze podziele sie dosyc wazna informacja.

Wiele osob uwaza, ze taki slub zawarty w LV, to taki zart (umowmy sie).

Nie tylko nie jest to zart, ale taki slub ma moc prawna w PL, nawet jesli nie byl w PL zalegalizowany.

I mnie sie nie wydaje lub tak slyszalem, tylko przechodzilem przez to pare tygodni temu i o maly wlos narobilbym sobie "balaganu", co mogloby skonczyc sie sadem.

W skrocie: biorac slub w LV, jestesmy czyims malzonkiem. Jesli zrobimy to nawet dla zartu, a mamy juz "prawdziwego" meza/zone, to bedzie to bigamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos czy jest jakis przymus w Polsce do umiejscowania zwiazku malzenskiego zawartego za granica ? Zastanawia mnie, ile lat mozna sobie tego nie legalizowac... Czy mozna wyrobic nowy dowod osobisty w PL przed umiejscowieniem aktu slubu, na panienskie nazwisko, czy to moze sprawic problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos czy jest jakis przymus w Polsce do umiejscowania zwiazku malzenskiego zawartego za granica ? Zastanawia mnie, ile lat mozna sobie tego nie legalizowac... Czy mozna wyrobic nowy dowod osobisty w PL przed umiejscowieniem aktu slubu, na panienskie nazwisko, czy to moze sprawic problemy?

Przecież to przestępstwo, naprawdę sobie nie zdajesz z tego sprawy czy zwyczajnie prowokujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...