Skocz do zawartości

Ślub W Vegas


Shaq

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to przestępstwo, naprawdę sobie nie zdajesz z tego sprawy czy zwyczajnie prowokujesz?

Nie ma obowiązku umiejscowienia aktu slubu w PL. A jesli nie ma obowiązku to nie jest to przestępstwo. Wiec masz prawo, wręcz obowiązek wyrobić sobie nowy dowód jesli ci stary wygasa. Jakie prowokacje lub przestępstwo? Przesilenie letnie chyba u niektorych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A orientuje sie ktos czy jest jakis przymus w Polsce do umiejscowania zwiazku malzenskiego zawartego za granica ? Zastanawia mnie, ile lat mozna sobie tego nie legalizowac... Czy mozna wyrobic nowy dowod osobisty w PL przed umiejscowieniem aktu slubu, na panienskie nazwisko, czy to moze sprawic problemy?

Dzieki Bogu juz dawno minela 7 rocznica "mojego kolejnego bledu" i jeszcze nie umiejscowilem tego wiekopomnego wydarzenia w Polsce. Poki co na to sie nie zanosi. W Polsce wciaz jestem "do wziecia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to przestępstwo, naprawdę sobie nie zdajesz z tego sprawy czy zwyczajnie prowokujesz?

Nie trzeba byc od razu zlosliwym. W takim razie jak to mozliwe ze wciaz posluguje sie paszportem PL na panienskie nazwisko, tak samo jak wiele osob tutaj.

Dzieki Bogu juz dawno minela 7 rocznica "mojego kolejnego bledu" i jeszcze nie umiejscowilem tego wiekopomnego wydarzenia w Polsce. Poki co na to sie nie zanosi. W Polsce wciaz jestem "do wziecia".

A planujesz umiejscowic? Jak patrze ile tej papierologii i szczegolnie czekania, to mi sie nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos czy jest jakis przymus w Polsce do umiejscowania zwiazku malzenskiego zawartego za granica ? Zastanawia mnie, ile lat mozna sobie tego nie legalizowac... Czy mozna wyrobic nowy dowod osobisty w PL przed umiejscowieniem aktu slubu, na panienskie nazwisko, czy to moze sprawic problemy?

Oczywiscie, ze na panienskie mozesz, natomiast nie mozesz powiedziec, ze jestes panna - to jest przestepstwo i mozesz skonczyc w sadzie.

Nie ma obowiązku umiejscowienia aktu slubu w PL. A jesli nie ma obowiązku to nie jest to przestępstwo. Wiec masz prawo, wręcz obowiązek wyrobić sobie nowy dowód jesli ci stary wygasa. Jakie prowokacje lub przestępstwo? Przesilenie letnie chyba u niektorych...

Przesilenie?

A masz o tym jakies pojecie?

Przeczytalas, co napisalem pare dni wczesniej?

Bo wydaje mnie sie, ze jasno to wyluszczylem.

I napisze Tobie raz jeszcze - nie wydaje mnie sie, bo przez to przeszedlem.

No, chyba ze obecnie nie podaje sie w dowodzie stanu cywilnego, to "zwracam honor", hahaha.

@alik, o jakiej papierologii piszesz? Zaniesc jeden dokument to papierologia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie przestepstwo, to przesada ze ktos kto mieszka za granica ma przymus uniejscawiac akt slubu. Jesli przyjezdzam do pl na tydzien to jest to niemozliwe - I jest papierologia:

1) przeltymaczenie aktu na pl przysiegle I koszt tego

2) wizyta w urzedzie w pl I skladanie podania

3) za dzien cZy dwa odbior papierku

4) wizyta w paszportach, gdzie nawet ekspresem twa to min 2 tyg?!

Wiec jak przyjezdzam na tydzien to nie ma jak bo musze miec pl paszport zeby wrocic!!! Jakby bylo tak latwo to bym juz dawno umiescila akt slubu ale polska papierologia nie ulatwia mi.

Inna opcja to jechac osobiscie do ny amabasady co znaczy ze musze brac dwa dni wolnego... Juz nie pamietam czy trzeba osobiscie tez odbierac. A to dodaje kolejny dni!

@Big masz linka gdzie jest prawo co kaze uniejscawiac asap?!

Np moj dowod sie przeterminowal ale nie wymienialam bo podejrzewalam ze wpierw trzeba zalatwic umiejscowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alik wskaz miejsce, gdzie ja napisalem, ze cokolwiek musisz zrobic, tym bardziej ASAP?

Ja napisalem i napisze to juz po raz ostatni: slub za warty np. w USA, a nie umiejscowiony w PL, i tak robi z Ciebie czyjas zone wedlug prawa polskiego.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tyle lat nie legalizowac malzenstwa ile sa warte dokumenty ;)

sa tacy ze ponad 20 lat nie legalizuja a ze podaja stare dane do dokumentow to inna sprawa ;) tak sa takie przypadki

a jak mowi prawo to inna sprawa, teraz wybor nalezy do Ciebie do Was :)

zawsze moze sie zdarzyc tak ze pozniej trzeba bedzie wszystko od poczatku odkrecac tylko ze kto o tym mysli jak sie zyje dniem terazniejszym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...