Skocz do zawartości

Powrót Do Usa Na Zielonej Karcie Po Długim Pobycie W Polsce


andylab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nielegalne przekraczenie granicy z Kanady lub Meksyku do USA nie ma sesu bo jak to wyjdzie na jaw (sprawdza ze sie wylecialo, ale nie ma leglanego wlotu/wplyniecia/wjzdu do USA) to nici w obywatelstwa i deportacja. Przybyc do kraju nalezy legalnie.

Nawet jak urzednik na lotnisku przeoczy fakt ze sie bylo 5 lat poza granicami USA, to nie swiadczy o tym ze sprawa rozwiazana. Przy staraniu sie o obywatelstwo wszystko wyjdzie.

Bo oglnie to sie rozumuje tak (ze storny home office), ze jak delikfent wjechal do usa to jego zamierzeniem jest dostanie obywatelstwa, tak wiec nie do konca przykladaja sie na lotniskach do sprawdzania wszystkich. Ale za 5 lat, kiedy sie zapragnie zostac obywatelem, wypelni sie N400 zaplaci $XXXX dolcow, a oni wtedy przelustruja delikwenta za jego wlasne kase i wyjdzie ze sie siedzialo 5 lat po za granica.

I koniec Amerykanskiego Snu.

Z tymi podatkami to jest chyba tak ze Polska i USA ma podpisana umowe o braku podwojego opodoatkowania i mozna wybrac gdzie sie chce placic podatki.

Mam kilku znajomych ex-Amerykonow, ktorzy mieszkajac i pracujac w UK musieli placic podatki takze w USA. Wiec po otrzymani obywatelstwa w UK, zrezygnowali z obywatelstwa USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oglnie to sie rozumuje tak (ze storny home office), ze jak delikfent wjechal do usa to jego zamierzeniem jest dostanie obywatelstwa, tak wiec nie do konca przykladaja sie na lotniskach do sprawdzania wszystkich. Ale za 5 lat, kiedy sie zapragnie zostac obywatelem, wypelni sie N400 zaplaci $XXXX dolcow, a oni wtedy przelustruja delikwenta za jego wlasne kase i wyjdzie ze sie siedzialo 5 lat po za granica.

I koniec Amerykanskiego Snu.

To prawda, wywiad na USC mojej dziewczyny toczyl sie wokol jej wyjazdow poza USA. Nic nie przekroczyla, ale weryfikowano wszystkie podroze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...
W dniu 30.10.2018 o 19:54, matt us napisał:

I jak historia sie skonczyla z powrotem po 5latach na zielonej karcie, wiem ze wielu udaje sie odnowic powracajac po wielu latach jesli dobrze uzasadnia pobyt oraz motywacje bycia rezydentem.

ktos zna inne przyklady 

pozdrawiam

Podpinam się pod pytaniem, jak to ostatecznie się skończyło. Mam identyczną sytuację na forum - 

 

Planuje wyjechać w czerwcu do Chicago nie było mnie w USA 5 lat. Byłem tam tylko pół roku mając 15 lat, i nie mam pojęcia co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, offtopic123 said:

Podpinam się pod pytaniem, jak to ostatecznie się skończyło. Mam identyczną sytuację na forum - 

 

Planuje wyjechać w czerwcu do Chicago nie było mnie w USA 5 lat. Byłem tam tylko pół roku mając 15 lat, i nie mam pojęcia co robić.

Jak nie bylo cie w USA 5 lat to juz na pewno nie zostaniesz wpuszczony. Jakby nie bylo cie moze do 12 miesiecy to jest inna rozmowa... Ale 5 lat to jednak roznica. Jesli nie starasz sie o zadna nowa wize, to szansa ze w ogole wpuszcza cie na samolot jest zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roelka v.2 napisał:

Jak nie bylo cie w USA 5 lat to juz na pewno nie zostaniesz wpuszczony. Jakby nie bylo cie moze do 12 miesiecy to jest inna rozmowa... Ale 5 lat to jednak roznica. Jesli nie starasz sie o zadna nowa wize, to szansa ze w ogole wpuszcza cie na samolot jest zerowa.

Każdy mówi co innego, właśnie nawiązałem kontakt z prawnikiem imigracyjnym z USA, która powiedziała, że mogę spróbować wjechać bo kartę mam nadal ważną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, offtopic123 said:

Każdy mówi co innego, właśnie nawiązałem kontakt z prawnikiem imigracyjnym z USA, która powiedziała, że mogę spróbować wjechać bo kartę mam nadal ważną

Zatem daj znac jak pojdzie. Nikt ci tutaj nie da gwarancji, bo ta kwestia bedzie rozpatrywana indywidualnie na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...