Skocz do zawartości
Morav

Dlaczego Usa?

62 głosów

1. 1. Dlaczego chcesz do USA?

• Bo ludzie
      18
    • Bo podatki, prawo i przepisy
      19
    • Bo pieni?dze i praca
      31
    • Bo inna kultura
      18
    • Bo widzia?em w filmie/serialu
      8
    • Bo rodzina
      11
    • Bo silne wojsko, bezpiecze?stwo i bro?
      9
    • Bo tam ?adnie + klimat
      30
    • Bo tak (widzimisi?)
      4

Recommended Posts

Ja od zawsze pamietam, ze planowalam wyjazd z Polski. Plany zaczely sie bardziej krystalizowac wtedy, kiedy moj byly facet poszedl w choler.e ;) Wtedy mialam najwieksza ochote na wyjazd i planowalam to zrobic po studiach - celowalam wtedy w Bałkany. Nie zalezalo mi nigdy na tym, zeby jak o mówią "odniesc sukces" za granica albo zeby sie wielce wzbogacic i oplywac w luksusy. Chcialam mieszkac gdzies, gdzie jest wiecej slonca i jest przede wszystkim cieplo (powyzej 25 stopni C przez wiekszosc roku). W trakcie studiow jednak poznalam mojego (obecnie) meza no i tak sie potoczylo, ze znalazlam sie w USA. No i mam to co chcialam - ukochana osobe, piekna pogode, mieszkam kawalek od oceanu, nie gloduje, zajmuje sie tym, co lubie i dla mnie to wystarczy zeby byc szczesliwą ;)

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i pozniej sie dziwic ze tak widzisz swiat,USA jako szczecie :)

Paulina na tym to polega,mozesz minimum zarabiac jesli jestes spelniona gdzies indziej ,jesli masz pod gorke w wielu sprawach wtedy zaczyna sie robic nie ciekawie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gość alik

Widze, ze jestem w wiekszosci glosow :D klimat jest swietny, no i mowimy po angielsku (piekny jezyk wg mnie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo (cytat z http://praca.interia.pl/zarobki/news-najwyzej-i-najnizej-oplacane-branze-w-2016-r,nId,2349838) " W 2016 roku najwyżej opłacaną branżą była branża IT, w której mediana miesięcznych zarobków wyniosła 5650 zł."  i wszystko jasne.

Edytowane przez KrysiaK

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od lat dziecięcych chciałem zwiedzić USA, tata był tam dwa razy .Potem planowałem wyjechać do jakiegoś europejskiego kraju , planowałem Anglię lub najbardziej Skandynawie. Ale nadeszła era muzułmańskich imigrantów i wszyscy moi znajomi wrócili z krajów skandynawskich i większość z Anglii twierdząc ,ze teraz to nie da się tam żyć (w planach mieli zostać tam na stałe i przebywali tam kilka ładnych lat i byli tam  dosyć dobrze ustawieni) . A ,ze jedyny język , który znam w miarę dobrze (choć z dnia na dzień przekonuje się ,ze słabo i tak ) to angielski. Po trzecie przeczuwałem ,ze Trump zostanie prezydentem i złożyłem podanie o GC. Po czwarte mój wyjazd z Polski był spowodowany tym ,że wszyscy (łącznie z rodziną) uznawali mnie za niedorajdę , która nigdzie sobie nie poradzi , zaczęło mnie to oddziaływać na psychikę stąd ta decyzja. Z biegiem czasu przekonuje się ,ze ,,lekko przegiąłem" (i to jest mało powiedziane) , jeżeli mnie wylosują to chyba pojadę, Ponieważ wyznaję zasadę ,ze jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć i B. Zbyt wiele osób na świecie  marzy o takiej szansie ,żeby ja ja sobie odpuścił. Nie mniej spodziewam się bardzo bolesnego lądowania w USA a jeszcze gorzej jak mnie tm anie wyjdzie. Tutaj muszę napomknąć ,ze naprawdę również jak większość nie nastawiam się na zbicie tam kokosów (nie te czasy) , ale na życie na średnim , wyższym bądź niższym poziomie. Gdyby nie te wybory prezydenckie to podejrzewam ,że darowałbym sobie pomimo nie pierwszej młodości jeszcze to losowanie i poczekał na to 2019. Nie mniej w tym roku powinienem zamknąć wszystkie swoje sprawy osobiste , gorzej z rodzinnymi  bo one ciągle się mieszają i wyglądają coraz gorzej.Nie spodziewałem się jednak ,ze będzie same początki będą tak skomplikowane. .Mówię tutaj min. o np. obowiązku rozliczania się i płacenia podatków i w Polsce i w USA . Ponieważ o większości innych rzeczy wiedziałem.

I tak trochę przed złożeniem podania o GC trochę zmieniło mnie sie podejście bo maił być to spontan (miałem to zrobić dla jaj , jak się uda to los tak chciał) , ale kilkanaście dni przed złożeniem podania zacząłem wertować to forum , czytać i pytać.  I teraz jestem trochę lepiej przygotowany na to co mnie czeka po ewentualnym wylosowaniu , choc i tak spodziewam się ogromnego szoku ponieważ do tej pory nigdy nie używałem kart kredytowych tylko gotówki a o transakcjach internetowych nie wspomnę bo wszystkie przelewy do tej pory załatwiam na poczcie. Na dodatek chętnie dozbierałbym jeszcze funduszy na większy początkowy fundusz.
Ale szczerze powiedziawszy , ostatnio czytając to forum i myśląc o tym więcej doszedłem do wniosku ,że bardziej to mnie zależy na zwiedzeniu , powędkowaniu w USA niż życiu w tym kraju ,Ale zobaczymy jak będzie.  Choć słyszałem od wielu osób ,ze ja mam mentalność typowego Amerykanina nigdy nie będąc w USA.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem raz i chyba kalifornijska pogoda mnie kusi, żeby wybrać się tam na "dłużej"... poza tym nie ma tam historycznych zaleciałości "na polaków" jak to jest niestety ze stereotypami w europie :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też mam kilka powodów...

1. Mamy dusze podróżników, a w USA jest tyle do zobaczenia, że zajmie to nam 20 lat
2. Dzieci nauczą się dobrze języka angielskiego i być może hiszpańskiego
3. Mieszkałem jako dziecko w Ameryce Płd. i tęsknię za chodzeniem przez cały rok w krótkich spodenkach
4. Bo życie to ciągła ewolucja i podróż duchowa i fizyczna.
5. Bo lubię dobrą motoryzację, a ona umiera w Europie.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz