Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, frugo84 napisał:

Czy dobrze rozumiem, że zgodnie z tym mogę przez 60 dni jeździć na polskim prawie jazdy tylko lepiej wyrobić sobie to międzynarodowe bo Policja nie roczyta się po polsku ?

Tylko mam jedną wątpliwość, pierwszy paragraf mówi, że mogę jeździć na polskim prawku, a trzeci, że po 60 dniach muszę wyrobić amerykańskie? Czyżby słowo rezydent było tu kluczowe? Kto to jest "Rezydent"?

Masz adres na miejscu, pracę na miejscu, rachunki na prąd/gaz/internet na ten adres, poczta na Twoje nazwisko przychodzi na ten adres = jesteś rezydent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minutes ago, frugo84 said:

Czy dobrze rozumiem, że zgodnie z tym mogę przez 60 dni jeździć na polskim prawie jazdy tylko lepiej wyrobić sobie to międzynarodowe bo Policja nie roczyta się po polsku ?

Tak, just in case...

5 minutes ago, frugo84 said:

Tylko mam jedną wątpliwość, pierwszy paragraf mówi, że mogę jeździć na polskim prawku, a trzeci, że po 60 dniach muszę wyrobić amerykańskie? Czyżby słowo rezydent było tu kluczowe? Kto to jest "Rezydent"?

Rezydent stanu w tym kontekscie. Dla NC to kazdy kto mieszka tam dluzej niz 6 miesiecy:

Resident. - Any person who resides within this State for other than a temporary or transitory purpose for more than six months shall be presumed to be a resident of this State; but absence from the State for more than six months shall raise no presumption that the person is not a resident of this State.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Xarthisius napisał:

Tak, just in case...

Rezydent stanu w tym kontekscie. Dla NC to kazdy kto mieszka tam dluzej niz 6 miesiecy:

Resident. - Any person who resides within this State for other than a temporary or transitory purpose for more than six months shall be presumed to be a resident of this State; but absence from the State for more than six months shall raise no presumption that the person is not a resident of this State.

...  i nie mylić "Resident" z "Lawful permanent resident", bo to zupełnie inna inszość. Tak na wszelki wypadek też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi, to już wiem praktycznie wszystko.

mola Dzięki za linka, bardzo przydatny, zdecydowanie przewertuje tego bloga :D

Mam jeszcze jedno pytanie, po przyjeździe chce kupić używane auto bo będzie mi raczej niezbędne do pracy, czy bez amerykańskiego prawa jazdy uda mi się je zakupić i ubezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, frugo84 napisał:

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi, to już wiem praktycznie wszystko.

mola Dzięki za linka, bardzo przydatny, zdecydowanie przewertuje tego bloga :D

Mam jeszcze jedno pytanie, po przyjeździe chce kupić używane auto bo będzie mi raczej niezbędne do pracy, czy bez amerykańskiego prawa jazdy uda mi się je zakupić i ubezpieczyć?

Kupic bez wiekszego problemu, ubezpieczyc juz ciezej ale zrobic sie da zdaje sie tylko trzeba sie nachodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Xarthisius napisał:

@frugo84

In order to drive legally in North Carolina, you must have a valid drivers license. North Carolina will accept a “valid drivers license issued to [the driver] in his home state or country.” (G.S. §20-8.3)

North Carolina does not recognize the International Driving License although if your home country license is not written in English, it is best to have an International Driving License in addition to your home country license.

Under North Carolina law, “Any other new resident of North Carolina who has a drivers license issued by another jurisdiction must obtain a license from the Division within 60 days after becoming a resident.” (G.S. § 20 7a)

Xarthisius możesz mi podrzucić linka gdzie znalazłeś tą informację na stronie DMV?

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, frugo84 said:

Xarthisius możesz mi podrzucić linka gdzie znalazłeś tą informację na stronie DMV?

Dziękuję wszystkim za pomoc.

To nie jest z dmv, tu http://studentlegalservices.web.unc.edu/legal-resources/legal-topics-index-2/driving-legally-in-nc/

Jak wrzucisz do googla skroty od paragrafow, ktore sa tam podane (np. G.S. §20-8.3) to wypada oficjalny kodeks NC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapytam i ja. Jestem na Florydzie na wizie J2 i w końcu jak długo można tutaj jeździć na polskim prawie jazdy? 

Niektórzy mówią że 6 miesięcy a inni że tak długo jak ważna jest wiza. Tutaj do zrobienia prawa jazdy potrzebny jest numer SSN, którego nie mam i narazie mieć nie mogę, dopiero gdy dostanę pozwolenie na pracę, a to może potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...