Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

       Pewnie i są jednak mogę niemalże zapewnić, iż nie składały one wniosków z Polski a z Irlandii lub UK. Przez pewien czas niektóre kraje otrzymywały WP na dwa lata, jednak nie byli to Polacy. (...) Dla wszystkich którzy myślą o emigracji do Kanady mam fajny filmik, który doskonale obrazuje sytuację w jakiej się znajdzie każdy planujący tu przyjazd. Sam miałem nagrać coś takiego ale skoro już jest,... Z pewnością odopowie ten film na wiele pytań a na pewno na najważniejsze - CZY WARTO?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja z Polski startowałem i na lotnisku urzędnik mi dał na 2 lata. Nie to nie przez błąd lub pomyłkę, Gdy chciałem wyjaśnić to ''nieporozumienie'' to robili tam wielkie oczy, o co mi tak wlasciwie chodzi...., ze gdyby chcial to i na 3 lata by dał..... Dlatego zapytalem z ciekawosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś mógłby mi jasno powiedzieć jakie są wymogi do spełnienia żeby dostać PR (zwłaszcza w Manitobie)?

Jakie papiery należałoby zebrać już teraz, będąc w Polsce?

Czy każda praca, w której pracodawca zgodzi się "pomóc" nam w nominacjach jest uznawa przez MPNP czy trzeba pracować w jakimś konkretnym zawodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek i ja bym to sprawę wyjaśnił w urzędzie imigracji bo kiedys ktoś dostał pobyt turystyczny na 1 rok i zgadnij co bylo.. Wedle przepisów masz max 6 miesięcy a ze urzędnik się pomylił to inna sprawa. Pamiętaj o tym by sobie problemów nie narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi ze dzwoniłem i wyjasniałem, miałem wrażenie, ze robie z siebie kretyna. Zawsze slyszałem w telefonie, że to decyzja urzędnika i tyle w temacie, nikt mi tego nie zmienil, mam od czerwca 2016 do czerwca 2018 roku. Teraz musiałem wrocic do PL, jednak okolo 10 stycznia bede wracał do CA. Nie sprawdzał insurance, pieniedzy, nic, tylko paszport i offer of employment i po chwili wydrukował na dwa lata work permit. 

Ja chce, ale oni nie chca mi tego poprawic, a sam sobie nie skoryguje .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z prawnik z Mississaugi kilka dni po przylocie i tez nic, niby na rok, ale to samo uslyszala, decyzja urzednika. To samo dowiedziala sie co i ja, jednak 150$ zainkasowała :) Jak bedą problemy na lotnisku to trudno, do USA zapukam :)

 

EDIT:

Napisałem jednak maila do Pani prawnik z gazetagazeta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady ja znam, co komu i na ile :). Ja chce to wyjasnic, ale ONI nie chcą.

Mailowo nie da sie nic wyjasnic, tylko telefocznie z urzędnikami. Oczywiscie bez skutku,  to decyzja urzednika. 

Interesuje mnie jeszcze co oznacza na dokumencie work permit  ,,Case Type: 58 '' Moze to cos by wyjasnilo.  Co to 58 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...