Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zarejestrowałem się w programie i uzupełnilem wszystkie mozliwe informacje na tę chwilę.

Ponowię pytanie @sly6

Czy moja partnerka (nieoficjalna) będzie mogła ze mną jechać na tych samych zasadach tj. z mozliwoscia pracy, kiedy np. ja dostanę pozwolenie, czy absolutnie nie wchodzi to w grę?
Obstawiam, ze ta druga opcja :)

A jeśli nie, to jest spora szansa na uzyskanie pozwolenia dla dwóch osób?

No i w jaki sposób firmy podchodzą do sponsorowania? Mam na myśli firmy zatrudniające ludzi z branży IT, bo tam docelowo chciałbym startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja parnetka może jechać jako turystyka a jak chce pracować musi wypełnić to samo co Ty.

Takie sponsorowanie zależy czy komuś się chce to robić i umie, zna prawnika i zależy od miejsca tzn Prowincji czy to szybko przejdzie. Są tacy pracodawcy że myślą że umieją wypełnić dokumenty a później masz odmowę,tak więc dobre forum i strona urzędu imigracji i dasz radę z tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja parnetka może jechać jako turystyka a jak chce pracować musi wypełnić to samo co Ty.
Takie sponsorowanie zależy czy komuś się chce to robić i umie, zna prawnika i zależy od miejsca tzn Prowincji czy to szybko przejdzie. Są tacy pracodawcy że myślą że umieją wypełnić dokumenty a później masz odmowę,tak więc dobre forum i strona urzędu imigracji i dasz radę z tym. 


Dziękuje serdecznie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze jeszcze Cię pomęczę...

 

Co to jest dokładnie "nominacja prowincji"? 
Jesli jakims cudem nie udaloby się uzyskac sponsorowania od pracodawcy, to jakie sa szanse na uzyskanie w/w statusu?
Trzeba cos soba reprezentowac? W kazdej prowincji sa inne zasady, a jest gdzies strona rządowa Kanady, lub jakakolwiek inna, gdzie te wymagania sa wyszczególnione?

 

@sly6 btw, czy jest mozliwosc zmiany nicku? Połączenie z FB spowodowalo zaciagniecie imienia i nazwiska, a chcialbym byc chociaz w pewnym stopniu nieznajomym :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Admina w sprawie zmiany nicka. 

Każda Prowincja ma swój zakres przyjmowania osób i teraz trochę mają poluzowac przepisy w Ontario. Są strony z zasadami gdzie dowiesz się co potrzebujesz i co jest ważne że zasady się szybko zmieniają jeśli chodzi o Kanade dlatego uważaj na stare wiadomości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2018 o 08:30, Michał Paczyński napisał:

Mam pytanie odnośnie programu IEC.

Jak to wygląda w tym roku i najbliższym? Chcielibyśmy z partnerką startować, natomiast mam parę pytań, w Internecie jest troche informacji, ale wiem ze od tego roku chyba zasady sie zmienily?
Rejestruje się w programie, wplacam pieniądze i... jest jakieś losowanie? Ograniczona liczba miejsc - to wiem, ale co - kto pierwszy ten lepszy, czy na jakiej zasadzie to generalnie działa?

I jeśli dostałbym to pozwolenie ja a chciałbym wyjechać do pracy z moją partnerką - ona tez będzie mogla pracować, czy również musi zostać wylosowana?

IEC działą na zasadzie losowania.

Początek to zazwyczaj styczeń każdego roku. Rejestrujesz się i jeśli szczęście dopisze zostajesz zaproszony do aplikacji. Wówczas wypełniasz wszystkie kwestionariusze, dołączasz zaświadczenie o niekaralności, płatność dopiero na końcu całego procesu. 

Nie ma możliwości by Twoja partnerka pojechała z Tobą jako osoba towarzysząca na innej niż wiza turystyczna.  Może również skorzystać z programu IEC. 

 

Po przepracowanych 6- 12 miesiącach możesz postarać się o nominację prowincji.  Nominacja prowincji pozwala Ci uzyskać dalszy work permit i PR. Na tym etapie możesz dopisać swoją partnerkę  i wówczas może ona otrzymać open work permit przy Twoim work permicie na konkretnego pracodawcę( po permity musicie jechac do urzędnika imigracyjnego).

Co do sponsorowania przez pracodawcę to wygląda to inaczej niż w stanach. Pracodawca musi posiadać LIMA, które jest bardzo trudno uzyskać, dlatego większość osób chcących pozostać w Kanadzie po upływie IEC decyduje się na skorzystanie właśnie z nominacji prowincji. To stosunkowo szybki i bezbolesny proces, który po odpowiednim wyborze lokalizacji pozwala wielu osobom na zdobycie PR i obywatelstwa.

Lima natomiast to ogromne wymagania dla pracodawców, duże dla pracowników i niepewny grunt. Szczerze doradzam ścieżkę IEC -> Nominacja -> PR -> obywatelstwo

Edit:

Jest jeszcze opcja EE, która jest dobrym wyborem jeśli posiadacie wyższe wykształcenie i dobrą znajomość angielskiego. Wówczas już z Polski rejestrujecie się do programu, który po uzyskaniu powyżej 430 punktów nazwala Wam wyjechać na stałe do Kanady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...