Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dokładnie tak jak Sly pisze same pozwolenia na pracę są kosztowne a dochodzą do tego badania lekarskie, opłata za rozpatrzenie wniosków stałego rezydenta, opłata za prawo do stałego rezydenta, plus kancelaria prawna, w której musisz poświadczyć dokumenty przed wysłaniem. To wszystko kosztuje i dla jasności te opłaty to tylko za mnie i żonę, moje dziecko jest Kanadyjczykiem więc żadnych opłat nie było. Jeżeli ktokolwiek myśli, że wszystko uda się załatwić w ciągu jednego pozwolenia o pracę to będzie bardzo rozczarowany. Mówię oczywiście o IEC'owcach. Chyba, że któremuś się uda załapać pod EE ale to także co najmniej dwa WP będą potrzebne.

no ja wlasnie pisze w kontekscie IEC'owca ktorym bylem. Odnosze sie tez do Manitoby bo jak wiemy co prowincja to inaczej.

Jest wiec oplata za samo IEC na ktorym mozemy byc tutaj rok. Po roku korzystajac z programu nominacji prowincji aplikujemy o nowy WP (155 $), dokumenty (akty urodzenia, dyplomy, swiadectwa pracy, zasw. o niekaralnosci itp) to koszt ok 500 PLN ~ 180 CAD (po co tlumaczyc to w Kanadzie skoro mozna taniejw PL:) + egzamin CELPIP 320 CAD.

Majac juz nominacje wysylamy aplikacje o PR ( uzywamy te same dokumenty a nawet mniej niz do nominacji tylko w wersji papierowej) aplikacja 550 CAD niech bedzie 600 CAD z kosztem wysylki i zdjeciami (2 szt) no i badania lekarskie ,tutaj nie wiem bo mam je przed soba ale pewnie ok 300 z tego co czytalem.

Wychodzi mi jakies 1600 CAD. Nawet jesli policzyc te 2500 jak mowiles czy to duzo w kontekscie mozliwosci uzyskania stalego pobytuw Kanadzie a w konsekwencji pozniej obywatelstwa ?

Pacowsky przy rodzinie tak jest ;)

Plus pomoc różnych osób :)

NP pozwolenia na pracę po nowemu to jakieś ponad 2000 dol ;)

nie znam tematu z tym 2000 dol, o co z tym chodzi i kiedyma wejsc to "nowe" ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nic nie pisałem o tłumaczeniach a o poświadczeniu oryginałów dokumentów z kopiami w biurze notarialnym - taki wymóg. Druga sprawa to opłaty rezydenta musisz doliczyć kolejną za prawo do posiadania stałego rezydenta ( dwie opłaty jedna około $550 druga około $450 ) Na koniec Ci dochodzi dodatkowa opłata za kartę stałego rezydenta. Co do badań lekarskich to musisz wiedzieć, że nie każdy zaczyna pobyt w Kanadzie od pracy na budowie czy w przemyśle. Wiele osób pracuje jako opiekuni dzieci lub dorosłych. Więc ilekroć aplikujesz o nowy WP potrzebujesz nowych badań. My np wliczając WP uzyskany jeszcze w Polsce zakończyliśmy na trzech. To wszystko kosztuje, więc piszę to bardziej dla osób, które dopiero co zaczynają planować swój przyjazd aby wiedzieli czego się spodziewać. I bądźmy szczerzy, jeżeli pracujesz za stawkę minimalną to jest bardzo ciężko. No chyba, że myślisz o wynajmowaniu pokoju a nie mieszkania co dla osób chcących przyjechać tutaj wraz z dziećmi raczej nie wchodzi w rachubę.

Czy to dużo w kontekście uzyskania stałego pobytu? Nie dla nas, osobiście mógłbym zapłacić dwa lub trzy razy tyle, jednak piszę w odniesieniu do ludzi najniżej zarabiających. A co do obywatelstwa to pojęcie względne i nieznana przyszłość. Obecnie można aplikować po czterech latach od uzyskania stałego rezydenta. Więc sporo wody upłynie i rządy się zmienią jak i ustawa imigracyjna. Poza tym pozostaje kwestia tego czy potrzebne jest mi do szczęścia obywatelstwo... Tylko po to aby jeździć do USA? Nie dziękuję już tam byłem... A udawać Kanadyjczyka nie zamierzam. Do końca pozostanę emigrantem z Polski i nic tego nie zmieni. Porozmawiaj z Kanadolami wówczas zrozumiesz o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Tak się ostatnio zastanawiałem, ale nie znalazłem odpowiedzi, chodzi o to, że zostałem zakwalifikowany w programie mając 35 lat, work permit dostanę na lotnisku, ale w momencie wyjazdu skończę 36 lat, czy to nie będzie przeszkodą, żeby podjąć tam pracę?

Rozumiem, że jak już zostałem zakwalifokowany to wiek do 35 lat obowiązuje w momencie kwalifikacji i od tego momentu ma się rok czasu na wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak się ostatnio zastanawiałem, ale nie znalazłem odpowiedzi, chodzi o to, że zostałem zakwalifikowany w programie mając 35 lat, work permit dostanę na lotnisku, ale w momencie wyjazdu skończę 36 lat, czy to nie będzie przeszkodą, żeby podjąć tam pracę?

Rozumiem, że jak już zostałem zakwalifokowany to wiek do 35 lat obowiązuje w momencie kwalifikacji i od tego momentu ma się rok czasu na wyjazd.

A co ma wiek do rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wiek do rzeczy ?

Ma do rzeczy bo program IEC skierowany jest dla osob w wieku 18-35 (jesli oczywiscie chodzi o ten program i xqmichal z niego skorzystal)

Jesli zostales zakwalifikowany w wieku 35 lat to nie powinno byc problemu, ale tu musialby sie wypowiedziec ktos bardziej kompetentny np. osoba z Ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma do rzeczy bo program IEC skierowany jest dla osob w wieku 18-35 (jesli oczywiscie chodzi o ten program i xqmichal z niego skorzystal)

Jesli zostales zakwalifikowany w wieku 35 lat to nie powinno byc problemu, ale tu musialby sie wypowiedziec ktos bardziej kompetentny np. osoba z Ambasady.

Sorry - nevermind. Z jakiegos powodu myslalem ze ta watek dotyczacy DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...