Skocz do zawartości

O Początkach W Kanadzie Słów Kilka :)


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

Prosiłbym o informację dotyczącą rozmowy o pracę z pracodawcą w Kanadzie jakie można stawiać warunki/propozycje tj. oczywiście zarobki (na jakim poziomie?) żeby się nie osmieszyć, negocjacje w sprawie długości urlopu, bo wiem ze ustawowo sa 2 tyg, ale mozna wynegocjowac u pracodawcy wiecej, ubezpieczenie i inne informacje o ktorych byc moze nie wiem.

Jak wygląda kontakt z agencją pracy i na jakich warunkach? czy wystarczy zostawić w kilku agencjach swoje resume i czekać na kontakt, ile się placi takiej agencji?

Informacje by dotyczyły Manitoby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie serdecznie Drodzy Polakko :).

Ten trzy stronicowy wątek dał mi sporo do przemyślenia z moją ukochaną narzeczoną i zburzył nasze podłoże pod wyjazd do Kanady do miasta Vancouver w BC.

Wraz z narzeczoną kończymy studia mgr w tym roku (Ola dodatkowo inż) i nigdy nie baliśmy się ciężkiej pracy (teraz od ponad roku stałe zatrudnienie- ja Bankowość Przedsiębiorstw, Ola turystyka&marketing, przez lata prace fizyczne podczas wakacji, studiowania- mimo, że dziennego).

Otrzymaliśmy Work Permit z programu IEC (Ola marzec ja, 1go czerwiec ;)) i musimy się stawić do 15 marca (ze względu na szybsze otrzymanie listu przez Olę).

Planujemy wylecieć na przełomie listopada/ grudnia.

Początkowo chcieliśmy rozpocząć nasza przygodę jak już wcześniej wspomniałem w Vancouver w BC, ale natknąłem się dzisiaj na wasze posty (Piotrek, sly, Pacowsky) i daliście mi sporo do myślenia.

Mój angielski jest na bardzo dobrej podstawie, może na średniozaawansowanym poziomie natomiast Oli jest na poziomie podstawowym.

Co nas kieruje do wyjazdu? Przede wszystkim chcemy podszkolić się w języku oraz przeżyć przygodę naszego życia a także zobaczyć jak się żyje w Kanadzie na własnej skórze- co później czas pokaże.

Powiedźcie mi Drodzy przyjaciele czy na początku naszej przygody, znając język na dobrym, podstawowym poziomie, z uśmiechem na twarzy oraz zapałem do pracy uda nam się coś ogarnąć w przeciągu, mhm- dajmy na to miesiąca ? Wiem, że to wszystko zależy od znalezienia się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze oraz naszego własnego zaangażowania, ale co o tym sądzicie ?

Zdaję sobie sprawę i wiem, że będzie to praca fizyczna.

Dodatkowo- szukać na własną rękę czy może poprzez agencję pracy, może jakiś KOŚCIÓŁ (są jacyś polscy księża) którzy mają jakieś "wtyki" i mogą gdzieś coś pomóc przy aplikowaniu?

Chcielibyśmy się także wykazać jako wolontariusze, najlepiej z dziećmi (szybko przełamie się wtedy tą barierę językową) tudzież pomoc zwierzętom ?

Jeśli macie jakieś doświadczenia odnośnie wolontoriatu- i czy można go "uprawiać" w Winnipeg w Manitobie ze średnim angielskim podpowieźdta coś ).

Dodatkowo zastanawia mnie bilet w dwie strony, na różnych blogach i tutaj także, piszecie że może być w jedną stroną ale zalecacie w dwie.

Czy jeśli uargumentuję to niechęcią do płacenia z góry 2.500 PLN + dodatkowe przebookowania za ok. 600-900 PLN skoro mogę wydać najpierw 1200 a później drugie 1200 w drugą stronę. Dodatkowo każdy z nas będzie miał po 4k CAD + ja karta kredytowa 2k CAD- powinno starczyć jeśli chodzi o gwarancję powrotu?

P.S

Rok temu przyjaciele wrócili z Vancouver w BC i odnoszą się do życia w Kanadzie podobnie jak Wy do życia w Winnipeg. Czy w takim razie koszty życia, zarobki oraz możliwość pozostania poprzez programy Prowincjonalne są aż tak różniące się od siebie, że jednak plusy przygody z Kanadą przemawiają za Winnipeg w Manitobe ?

Będę uprzejmie wdzięczny wam za okazanie dobrych słów i jakieś serdecznie rady ;-).

Z pozdrowieniami,

Ola&Szym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś z życia. Znajomy szybciej dostał pobyt stały w Kanadzie przez program prowincjonalny ten w BC bo szukali kierowców a jak ktoś miał studia i inny zawód to czekal dłużej.

Tym chce Ci pokazać co napisałeś odpowiednie miejsce i czas :) i wtedy łatwiej przychodzi praca i pobyt.

Musisz poczytać dokladnie strony PNP danych Prowincji.

Bo co Prowincja to inne zasady i pamiętaj aby jedno z Was sie kwalifikowało na pobyt stały.

Prace nawet jako wolontariusz przy dzieciach z tego programu to dowiedz się czy potrzeba badań medycznych.

Co innego zwierzęta .

Wiele znajdziesz stron o tym a to ciekawie wyjdzie na cv Waszym i rozmowie. Kiedys znajoma tak dostała prace będąc wolontariuszem.

Co do kościoła to jesli chcesz wiele miec to idź do innych kościołów :) nie tam gdzie polski ksiądz jest. Inni też mają tzw wtyki i mogą więcej niż myślisz.

Do tego jak zależy Wam na języku to tylko praca po za Polonią ;)

Dobrze ze czytacie, jak to później przełożycie na działanie to Twoja dziewczyna dostanie szybko pracę. Pamiętaj co się pisze o kanadyjskim doświadczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, tyle że przyjacielu - Sly- nie odpowiedziałeś do końca na pytania mnie nurtujące.

To, że każda prowincja rządzi się swoimi zasadami to już wiem i dowiedziałem się tego w dużej mierze dzięki wam i dzięki temu forum.

Dodatkowo, że jeżeli któryś z nas otrzyma nominację, to czy związek małżeński jest wymagany, żeby partnerka została z Tobą?

Zmierzając do udzielonych przez Ciebie odpowiedzi: praca jako wolontariusz.

Badanie medyczne, rozumiesz przez to jakieś zrobione tutaj na miejscu w Polsce czy może już na miejscu w Kanadzie, co wiadomo będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami- a takich chcemy na początku jak najmniej?

Strony odnośnie wolontariatu będę musiał już niebawem przeglądać, tak samo jak i strony z ofertami pracy.

Co do mieszkania zastanawiam się nad Airbnb- miesiąc klaruje sie w wysokości od 650-800 CAD a taki koszt wynajmu mieszkania na początku brałem pod uwagę.

O co chodziło Ci mordo z księżmi? :D. i nie za bardzo kumam, że chcę wiele mieć- najbardziej na początku zależy mi na tym, żebyśmy razem w jak najszybszym okresie czasu podjęli pracę. Co do reszty to cierp- li- waść, wszystko w swoim czasie.

Proponujesz pojście na dwie, trzy msze żeby się pokazać a potem przyatakować na zakrystii/ zachrystii księdza i rozpoczęcia "ZNAJOMOŚCI"?.

Z Polonią, mimo że wyczytuje bardzo dużo pozytywnych komentarzy (iż jest ona o niebo lepsza aniżeli w Anglii, Niemczech czy Holandii) wolelibyśmy mieć na samym początku jak najmniej wspólnego, żeby polegać na sobie a język żeby wchodził od pierwszego dnia pobytu, wiadomo jak to jest już z ludźmi którzy troche siedzą, chcą pomagać za co Chwała Im, ale to związuje Ci w pewnym sensie ręce.

Przetłumacz mi na polski uprzejmie proszę jeszcze jedno, "dobrze że czytacie, jak to później przełozycie na działanie to Twoja dziewczyna dostanie szybko pracę- pamiętaj co sie pisze o kanadyjskim doświadczeniu"- co miałeś przez to na myśli?:>

Dzięki raz jeszcze za poświęcony czas, dobrze by było gdyby Piotrek! i Pacowsky dali jakąś opinię, za co z góry dziękówka!

Z pozdrówkami od dobrych ludzi dla dobrych ludzi!

Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na kogo trafią.

Tutaj się mylisz ze idąc na mszę ktoś pomoże. Sami się pokażcie np uczestnicząc w różnych spotkaniach.

Co do bycia małżeństwem to wedle zasad możecie być para bez ślubu. Na stronie CIC jest to opisane dokladnie jakie są potrzebne dokumenty.

A co szukania pracy to mam na myśli takie coś,wiecie gdzie i jak szukać to znajdziecie szybko prace.

Wiecie jaka praca jest u Polonii to nie będziecie narzekać ;)

Wpisz w Google doświadczenie kanadyjskie i zobaczysz o co chodzi dokładnie. Bo znów coś źle napisze :)

Jak źle wpadniecie to powiecie czym się różni Polonia od tej z Anglii czy Kanady a możecie dobrze wpaść :) dla mnie to są ludzie z podobnymi problemami i sprawami.

Badania można i zrobić w Kanadzie. Opłaty są większe a do tego dopóki nie będzie akceptacji to nie możecie pracować z dziecmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...