Skocz do zawartości

Student Wjechal Na B2 Zamiast F1 - Czy To W Ogole Mozliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no bo mam jakies poczucie, ze szkola powinna byla jednak te papiery dzieciakowi sprawdzic. a ze sie tak nie stalo:/ nie moge brac odpowiedzialnosci.

z drugiej strony wysylanie kogos do prawnika, kiedy nie ma to zupelnego sensu, to troche jak jakas wsciekla spychologia.

nic to, dostali numer.

nie wiem, co zrobi szkola, jak sie dzieciak jutro na lekcjach pojawi:/

Rozumiem, ze to liceum? Tak, szkola powinna sprawdzic wszystkie papiery wlasnie z tego powodu.

To, ze matka sciemnia to wystarczajacy powod, zeby wyslac ja na drzewo, bo czy Ty wrozka jestes? Czasem jeden niuans sprawia, ze cala sprawa wyglada inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl juz taki przypadek ze pewna osoba poszla sie uczyc do szkoly na wizie turystycznej..

I teraz czy szkola o wszystkim wiedziala?Nie chce tutaj bronic szkoly lecz moze jest luka gdzie mozna cos zrobic-obejsc ..

Szkola troche za szybko umyla rece, ale tak naprawde nic nie wiadomo. DSOs, przynajmniej na uniwersytetach, potrafia jakos zadzialac, ale oni raczej by szybko wylapali, ze wjechal na B2. Mi wciaz nie chce mi sie wierzyc, ze CBP widzac wystajace I-20, zrobil wjazd na B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wciaz nie chce mi sie wierzyc, ze CBP widzac wystajace I-20, zrobil wjazd na B2.

ten szczegol mnie najbardziej wlasnie wkurzyl

z moralnego punktu widzenia zgadzam sie, ze szkola powinna byla sprawdzic dokumenty - czy byla legalnie zobowiazana? nie moge znalezc zadnych regulacji na ten temat. najbardziej martwi mnie, ze sprawa zbiega sie z recertyfikacja w sevis:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzednik widzac 2 wizy a do tego I-20 pyta sie jaki cel jest Twojej wizyty i mozna powiedziec ze sie leci jako turysta

wiec czy urzednik na sile komus da wize studencka ;)

wiele jest pytan bez odpowiedzi,moze wpadnie Karina to cos doda do tego :)

a tak najgorsze jest to ze sevis nie dziala ,nawet jak wyjedzie po za USA i bedzie leciec juz z wiza studencka kto mu ta wize wyda?nikt


a ile dzieci chodzi bez waznych wiz-pozwolen do szkol w USA i co ?szkola ma zabronic chodzenia?sprawdzic lecz jak .

spytajcie sie takich osob jak to sie robi,co nalezy miec aby sie uczyc w szkole,nawet sredniej w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz szkola widzac wytyczne takie co ma robic .....

http://thehill.com/homenews/administration/215059-obama-prepares-schools-for-enrollment-of-migrant-children

http://www.breitbart.com/big-government/2014/08/11/department-of-education-unaccompanied-illegal-immigrant-minors-entitled-to-public-education/

a teraz dodam cos innego,,mozesz wjechac na teren USA na 30 dni przed nauka majac sama wize studencka a jesli pojawisz sie np 40 dni przed sama nauka to wlatujesz na wizie turystycznej ..Twoja sprawa jak zrobisz aby miec aktywna wize studencka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład dostałam juz od uniwersytetu I-20, w maju zapłacę SEVIS i pójdę po wizę studencką. Natomiast wjechac moge dopiero w sierpniu na niej, a potrzebuje jechac koniec czerwca, dlatego mam nadzieje, ze nie wykasuja mi turystycznej i w czerwcu wyjade na niej, a w sierpniu skocze do Kanady żeby wracając spowrotem wjechać już na studenckiej.

Może matka tego dziecka nie wspomniała, że podczas wjazdu jego studencka nie była jeszcze ważna, bo wjeżdżał ponad 30 dni przed rozpoczeciem roku szkolnego... nie znam się, ale wydaje mi sie, że urzędnik na granicy widząc I-20 i wize studencka by go wpuścił jako studenta (o ile wiza już była ważna) niż jako turyste. Wątpie, że to przeoczenie urzednika, bo za każdym razem mi cały paszport przeglądali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, technicznie wszystko jest możliwe, ale po zdziwieniu matki wnoszę, że świadomość jak co działa jest niska i raczej nie powiedziała mu, żeby wjechał jako turysta. Jeśli było wcześniej niż 30 dni a w paszporcie było I-20, po swoim doświadczeniu wnoszę, że CBP by na to zwróciło uwagę. CBP zawsze patrzylo na moje stare wizy i wizy do innych państw.

Tu w ogóle nie wiadomo nawet jak koleś jest ogarnięty, bo w takiej sytuacji na granicy dwa razy bym się upewnil, że wyjeżdżam na właściwej wizie, co nie jest trudne bo CBP pyta o cel wizyty i jest jakiś small talk.

Wjezdzajac w styczniu mialem dwie wazne wizy w paszporcie. Podalem jednak dokument, kotry jasno wskazywal, na ktora wize wjezdzam a i rozmowa przebiegala inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...