Skocz do zawartości

Plan Na Wyjazd Bez Rodziny/znajomych.


Boomz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.06.2018 o 15:19, mcpear napisał:

U nas z dłuższym urlopem niż 2 tygodnie się nie spotkałem - ale może nikt "nie prosił":)

U mnie w firmie (naprawde mala w porownaniu do waszych) ja jestem jedyna osoba na okolo 60/70 pracownikow, ktora byla na urlopie dluzej niz tydzien. Jak lecialam do Polski to wzielam sobie 2.5 tygodnia. Moi wspolpracownicy do tej pory mi dokuczaja, ze ja jestem jakis VIP, ale prawda jest taka, ze jakby oni sobie zaoszczedzili to tez by mogli wziac. A poza tym, wiekszosc z nich bierze tydzien urlopu i siedzi w domu. Jakbym miala siedziec w domu to tydzien by mi wystarczyl zanim bym dostala do glowy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak pracowałam w szpitalu tylko 2 pielęgniarki na oddziale mogły mieć wolne w tym samym czasie. Naturalnie każdy preferował wakacje w lecie, a prośby o wakacje na dany rok można było składać dopiero po 1 stycznia, więc Nowy Rok na oddziale przypominał zawsze Hunger Games ;)  Teraz mogę mieć wolne kiedy chce, a w dodatku mam 4 tygodnie płatnego urlopu. Teoretycznie mogę wziąć wsio naraz, ale ja wolę robić urlop na dwie części. Marzec w Chicago jest bury i smutny, nie ma to jak gdzies wyskoczyc (niekoniecznie tropiki, byle by nie było chlapy). Lubię też podróżować we wrzesniu i pazdzierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/22/2018 at 11:34 AM, Boomz said:

 

Należy unikać startupów na bardzo wczesnym etapie gdzie mają po 1-10 pracowników. Firma w której pracuje też na początku tak operowała, że pracowali 6 dni w tygodniu po 10-12 godzin.

Najlepiej szukać dużych firm albo co najmniej takich co mają 50-200 pracowników. 

Nie strasz, człowieku :( ja właśnie jestem w trakcie rekrutacji w 2 startupach i 2 tradycyjnych wielkich korporacjach (bay area)... serce mnie ciągnie do tych pierwszych, bo tam jest rozwoj, fajna misja, produkt, innowacja... i potencjał do szybkich awansów gdy firma urośnie. Z drugiej strony stare korpo lepiej płaci i jest bezpieczne. Ale nuuuuuuuda... :-/ 

zalezy mi też na work-life balance bardzo bo ja zdecydowanie do pracoholików nie należę :p  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.07.2018 o 14:02, MeganMarkle napisał:

zalezy mi też na work-life balance bardzo bo ja zdecydowanie do pracoholików nie należę :p  

Dlatego startupy są ok, ale nie na bardzo wczesnym etapie. W mojej firmie też pracowali 12 godzin 6 dni w tygodniu ale to były 2-3 pierwsze lata. Teraz firma ma ok 100 pracowników, finansowanie i sensowną (choć nie zabezpieczoną tak jak korpo) pozycje na rynku. I już jest luz. Mówię o programistach bo przedstawiciele nadal dużo pracują. Ich bonus mocno zależy od wyników sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.crunchbase.com/

Tutaj jest bardzo dobra strona która zawiera informacje o firmach startup owych.

Jak mają mniej niż 10 pracowników, brak finansowania i istnieją bardzo krótko to jest ryzykowna zabawa. Ale można też na tym wygrać i się wzbogacić na opcjach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Boomz said:

https://www.crunchbase.com/

Tutaj jest bardzo dobra strona która zawiera informacje o firmach startup owych.

Jak mają mniej niż 10 pracowników, brak finansowania i istnieją bardzo krótko to jest ryzykowna zabawa. Ale można też na tym wygrać i się wzbogacić na opcjach. :)

Ten startup gdzie sie staram o prace ma funding $6M, istnieje dopiero 2 lata i zatrudniają 16 osób... także chyba sie łapie jesCze na wczesny etap? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesny ale widocznie już mają wyniki jak ktoś zainwestował. Może nie jest źle. Z resztą to wszystko ogólniki, a każda firma jest inna. Nie ma się co przejmować na zapas. Teraz firmy tak walczą o pracowników w Cali że muszą trochę zwolnić tempo. W najgorszym razie doświadczenie w startupie też jest plusem dla wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...